Jump to content

FYI - Inlocuire cu titlu GRATUIT pentru injectoarele defecte


D@ny
 Share

Postare recomandată

2 hours ago, F l o r i n said:

nu, nu are legatura - este de la G28 la tine.

Multumesc Florin...se poate inlocui/remedia la un service local sau sa merg la reprezentanta ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Spoiler

 

Buna colegii am gasit 4 etichete de la VW cu urmatoarele serii. 13D2   12B6  23C4  91C742.Sa fie toate 4 de la injectoare sau ultimul sa fie de la alta piesa va multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

23H9 este actiunea pentru inlocuirea injectoarelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

SALUT am BKP  2.0 2005, 170 000 km si mi-a cazut un injector , Am cumparat unul sh , momentan,  Mai este valabil Schimbul?

 

Modificat de eddy-duru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu e valabil, dar numai daca nu ai umblat la ele, adica sa nu pui injectorul sh pe masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s-a inchis actiunea din ce stiu eu, de anul trecut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎5‎/‎12‎/‎2016 at 7:54 PM, andrei_221 said:

s-a inchis actiunea din ce stiu eu, de anul trecut.

Cind anul trecut ? Pentru ca tot anul trecut le-am inlocuit si eu gratuit. Dar sincer nu mai retin exact data, posibil sa se faca acum anul deja.

Modificat de nilf40f
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in toamna parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Se pare ca tocmai mi-a picat un injector continental. Din ce am inteles e defect pe partea mecanica, nu s-a oprit motorul dar merge in 3 cilindri. Inca nu am cumparat alt injector, mecanicul nu era sigur 100% ca e injector sau cablaj.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut,

As dori sa cumpar un Passat 2.0 TDI 170 cai, cod motor BMR.

Stiu ca este unul din motoarele cu probleme, asa ca am verificat istoricul si se pare ca masina a fost rechemata in service si schimbate injectoarele (cred ca in Germania). Intrebarea mea este: stiti ce fel de injectoare s-au folosit in locul celor Siemens originale (cu probleme)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu siguranta tot Siemens ?

Modificat de GTD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele siemens au fost inlocuite cu Continental ,aproape aceeasi calitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum injectoarele se inlocuiesc pe banii clientului . Daca au fost puse cu 100 mii km in urma ...posibil sa le inlocuiesti iar .

Mai ramane pompa de ulei si multe alte probleme specifice B6 PD 

In general ,nu-l recomand . Cauta CR an minim 2010

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ne intelegem au fost inlocuite cu "Continental" doar cu numele prin prisma faptului ca grupul Continental a cumparat divizia automotive Siemens VDO dar sunt aceleasi injectoare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cele "Continental" sunt absolut la fel ca cele Siemens, sau sunt upgradate fata de modelul initial, defect?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai rapunsul scris mai sus

Modificat de EEXCALADE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Buna seara, am un Seat Leon 2.0 TDI- BMN, fabricatie luna 10.2008.

Codul meu motor a fost vizat de acțiunea 23H9 dar din pacate nu am nici un sticker nici la roata de rezerva nici pe cartea service, asa ca am sunat la reprezentanta si mi au spus ca in istoricul reparațiilor masina mea nu apare cu injectoare schimbate dar din pacate nu pot vedea daca a fost vizata de aceasta actiune si fostul  proprietar nu a facut-o sau daca injectoarele de pe masina mea nu au fost cu probleme.

Credeti ca se mai poate face ceva sa le schimb pentru ca fostul proprietar nu a mai intrat cu mașina in reprezentanta din 2011, poate de aceea nici nu apare cu acțiunea facuta.

(Spre ex o cunostinta cu un Seat Leon acelasi cod motor dar fabricatie 09.2008 a schimbat injectoarele pe recall in 2015).

Din ce mi-au spus cei de la reprezentanta actiunea s-a inchis in Decembrie 2015.

Multumesc.

Modificat de aysmen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!