Jump to content

Intrerupator airbag pasager


FeZo
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Un prieten m-a rugat sa va intreb unde se afla acel inrerupator pentru a dezactiva airbagul pasagerului? Am avut si eu Polo, intrerupatorul era in torpedo, coltul stinga sus, insa la el acolo nu este nimic.

Intreb asta deoarce i se aprinde martorul cu airbagul. Bineinteles problema poate fi si de alta natura.

Multumesc pentru raspunsuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

sigur e de alta natura - vreo mufa cu probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorin mihai

Problema sigur nu este de la acel intrerupator.

Ai verificat cind deschizi usa pasagerului sa nu fie pe lateralul bordului,daca nu este in torpedo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Obligatoriu trebuie sa aiba intrerupator airbag-ul pasagerului? Nici eu nu am la Polo acel intrerupator. La altele am vazut in torpedou si am mai vazut si buton langa cel de avarii, pe panoul central.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e obligatoriu... in functie de echipari, modele, piete, ani de fabricatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare si La Multi Ani :RO flag:

Am si eu un polo din 2007 echipare atractiv si nu am nici intrerupator in torpedo, nici pe laterala bordului. O fi normal :sly:

Este achizitionat de la PBN

Multa stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Si la mine acest martor airbag pasager se aprinde iarna cand scad temperaturile . Am sunat la reprezentanta si mi-au spus ca e normal cand temperaturile scad foarte mult, senzorul are eroare (scadere de tensiune sau ceva de genul , nu ma pricep)  etc bla bla, sa nu-mi fac griji deloc. Se rezolva in 1 min cu vag-com resetare.

Toate cele bune  :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai un contact imperfect pe circuit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut. Am un vw polo din 2007, si tot sta aprins becul de la airbag, computerul de bord a fost resetat si tot ramane aprins beculetul, asta cred ca inseamna ca nu functioneaza airbagurile. Cum as putea scapa de problema aceasta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sta aprins beculetul ala galben din bord, cu airbag, nu se mai opreste. nu stiu ce a facut tatal meu ca s-a aprins si de atunci tot asa e, nici dupa resetarea computerului de bord nu s-a stins

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scaneaza, ca sa vedem cum te putem ajuta.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu asta, ci trebuie facuta o scanare - diagnoza - ca sa vedem unde e problema. Se face cu o interfata/tester compatibil.... VCDS/VAS, ODIS... sau altele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

edit. nu am fost atent, multumesc mult. cam cat costa o diagnoza?

Modificat de LordMeMo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde de cine ti-o face, etc... sa zicem in jurul la 50 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!