Jump to content

Ce Motorizare Avem La O2 ?


Valix
 Share

Ce motor aveti pe Octavia 2 ?  

1.263 voturi

  1. 1. Ce motor aveti pe Octavia 2 ?

    • 1.4 MPI
      29
    • 1.6 MPI
      199
    • 1.6 FSI
      48
    • 1.9 TDI
      506
    • 2.0 FSI
      12
    • 2.0 TDI
      256
    • 2.0 TFSI
      33
    • 1.8 T(F)SI (din 2007)
      40
    • 1.4 TSI
      49
    • 1,6 TDI
      66
    • 1,2 TSI
      29


Postare recomandată

Cu intarziere mare, scuze! Din 27.11.2005 TDI 1.9! Is multumit, da` nemultumit ca nu m-am efortat pt unu` de 140 Cp.Niciodata nu-s destui!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu intarziere mare, scuze! Din 27.11.2005 TDI 1.9! Is multumit, da` nemultumit ca nu m-am efortat pt unu` de 140 Cp.Niciodata nu-s destui!

Nu mai regreta 2.0TDI.. ca n-ai de ce! :) Ai facut o alegere f. buna... :)

Modificat de shkoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comada data ieri 1.9 tdi 105 cp. Sper sa fie deajuns de sprintena..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stai linistit NEGRU ca e destul de sprintena....cel putin eu ma multumesc cu motorul asta. Din 30 oct 2006 am tot un 1.9 TDI de 105CP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ieri am fost la dealer si am facut un test drive. Cred ca sunt printre putinii care au facut test drive dupa ce au dat comanda :)

Ca eram curios de motor cum se aude si cum se misca masina.

Intradevar Adee, este vioi si nici asa de zgomotos cum am auzit...

Singura diferenta notabila de la benzinarul pe care l-am avut eu, e ca vibreaza un pic pedala de ambreiaj..

Masaj..

Abia astept rodajul :o

Noroace!

Modificat de Negru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Negru, octavia II cu motorizarea de 19.tdi este ok atat din punct de vedere al consumului cat si al performantelor.Am condus asa ceva (am un prieten cu o asemenea masina - varianta elegance + pachet de drumuri grele) si am fost incantat.(de ex. plecare la mare 5 persoane in masina + bagaje viteza medie 150 cu accelerari pana la 200 consum 6.9%mixt).

Modificat de Centaurus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va salut cu ocazia primului post :)

am o Octi 2 de mai mult de un an deja, Ambiente, 1.6 MPI Rosu corrida cu ceva optionale

cam anemic mototrasul...dar l-am ales pt mers in oras mai mult, unde consuma la un mers normal in jur de 7,5 - 8 si pe autostrada la vit constanta de 160 km/h a scos 7,6 (cu 4 pers si bagaje, intre Salonic si vama bulgara :P )

overall...un motor bun pt "oraseni" si il recomand :)

Modificat de metal_militia
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Heh ce amuzant. Singurul de pe forum cu 1,6 FSI.. Oare dc? :lol: Super mul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am sa incep prin a saluta toti colegi de forum.

Masina mea este O2 2.0 FSI, cutie de viteza manuala 6 trepte. Am fost atras de potentialul motorului, coroborat cu consumul relativ mic (cel putin la nivel declarativ). Acum dupa 6700km si 3 luni de utilizare pot spune fara sa gresec faptul ca masina nu se preteaza drumurilor scurte intr-un oras aglomerat si la ore de varf.

In rest se comporta foarte bine iar consumul a inceput sa se apropie de valorile specificate.

Sa auzim de bine,

Sorin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am fost in mare dilema cu privire la motorizare!!!!??? Parcurg aprox. 10.000km pe an, asa ca dupa un calcul am optat pentru varianta 1.6 MPi. Sper sa nu fie o alegerea f. proasta, spun asta pt. ca masina urmeaza sa-mi vina cam peste 1 luna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am comandat si eu o Octavia II cu motor de 1.9 TDI...

N-a sosit inca (nici n-a fost produsa), dar va veni si... am votat in avans pentru ea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clasicul 1.6 mpi....consum cat de cat mic,si la 10000,maxim 15000 km pe an nu renta un "cicada maker"!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ales 1.9 Tdi pentru ca mi s-a parut un motor potrivit pentru caroseria si masa O 2! Sper sa fiu multumit de el si spun asta pentru ca este in fabrica deocamdata .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am ales motorul de 1.4 din cauza bugetului, dar dar si al consumului si taxelor. Stiu ca masina edte submotorizata, dar pentru un familist, care nu se baga in depasiri riscante cred ca va face fata. Masina nu este inca produsa, dar sper ca pana miercuri sa aflu raspunsul de la porscheleasing in legatura cu dosarul depus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ambient 1,4 MPI / 75 model my 2006. Un motor fara valente sportive, dar plin de ''surprize'' si cu o cutie pe masura de bine gandita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.6 FSI

Inca pe drum si mai am mult de asteptat... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O2 2.O TDI DSG

de optionale nu zik...sic!

m-am dat cu ea si e ok.

Se infigea mai bin una manuala din drive test-ul din 2005 dar cred ca doar mi se pare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.9tdi 105cp deocamdata.

am vrut 2.0tdi, dar constrans de timp am luat ce exista pe stoc... asta e cand te grabesti te multumesti cu ce gasesti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut cu ocazia primei postari :P

Detin o Octi 2 1.9 TDI din 2005 si sunt foarte incantat de masinile de la Skoda - inainte am avut Fabia, deci pot spune

ca am folosit o mare parte a gamei Skoda. :P

Numai bine

Acum am schimbat si profilul :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutari.

OII 1,9 TDI ... cam intr-o saptamana vine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Inca un punct pentru 1.9TDI.

Vine saptamana viitoare.

P.S.

Salut "forumistii" cu ocazia primului post pe forum.

Sa ne bucuram de masinile noastre!

:ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!