Jump to content

Jante si anvelope (Touareg 7P)


cosmins
 Share

Postare recomandată

Exact, toate testele sunt cu anvelope noi. Dar odata cu timpul, nu spune nimeni cum se vor comporta.

E bine de stiut ca CC1 sunt ok, pentru ca si sotia are aceleasi anvelope pe masina. Bine, ea face si in jur de 5000km pe an :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot eu sa zic despre pirelli cinturato plus allseason ca dupa 3 ani plini, aveau aceleasi proprietati ca si cand era noi , n am avut emotii nici pe zapada nici pe ploaie nici pe uscat cald/inghetat si am facut cu ele peste 50k km . Sper ca reteta de la pirelli sa se fi transmis si la astea scorpion sf2 ( ca in privinta banilor chiar s-au scumpit :) )

 

Pot sa va spun acelasi lucru si despre NEXEN Nblue 4Season , purtate 2018-2020 pe un 4x2 , 35k km . Foarte ok  anvelopele.

Modificat de Baxxon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sambata am testat anvelopele si pe ploaie

Desi nu aveam chef sa ies ca era vreme urata , era prima ocazie sa vad cum se comporta pe ploaie adevarata

Si am prins ploaie torentiala pe toate zonele , si pe Valea Oltului si pe autostrada ( am mers aprox 30 km sa pot vedea cum ma simt la viteza in coborare si in curbe )

Am mers cat am putut de tare si s-au comportat foarte bine pe toate zonele - curbe , drum drept , panze de apa pe asfalt , etc

Ca anvelope noi le pot deja recomanda oricui , sunt si foarte ieftine , au si aspect placut cu nervuri si figuri geometrice elegante , zgomot imperceptibil pe asfalt de calitate

Vom vedea in timp cum isi pastreaza comportamentul

Kumho Solus 4S HA32 all season

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CC2 nu am avut , doar doua randuri de CC1

Inteleg din review-uri ca CC1 erau anvelope de vara cu valente de iarna iar CC2 au devenit anvelope de iarna cu valente de vara

Nu simt diferente dar nici nu conduc agresiv lipit de cel din fata sa fiu nevoit sa pun mereu cu piciorul pe frana

Probabil acolo se fac diferentele , distanta de franare fiind evident mai mica la Michelin

Am avut ceva teama prima data pe autostrada cand am mers intentionat cu viteza f mare pe pelicula de apa

Dar cand am vazut ca masina isi urmeaza drumul corect fara sa simt niciun fel de pierdere a controlului , apa era imprastiata frumos , am devenit relaxat cum eram cand aveam CC-urile

Cel putin pe masina asta cu tractiune integrala anvelopele se comporta foarte bine pentru stilul meu de condus , acum cand sunt noi

Pe zapada nu stiu si nici nu ma intereseaza foarte mult , la noi e vreme linistita tot anul , pana azi am purtat pantaloni scurti si e deja noimebrie , nici nu merg la munte iarna , totul ok

Modificat de tavitara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut,as dori sa stiu la ce putere strangeti prezoanele masinii (nm)...multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No' azi am testat anvelope allseason pe vreme de iarna si dupa un drum prin Muntii Apuseni si pe campuri acoperite cu zapada is multumit , nici macar n-am pus selectoru in  "off road". Aderenta foarte buna si pe umed si pe gheata ( portiunea de drum dintre Capusu Mare si Dangau e plina de gheata si copaci cazuti - aviz celor ce frecventeaza zona ), n-am avut emotii.

Risca.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!