Jump to content

Intrebari Superb 2


nsm
 Share

Postare recomandată

Gorillaz_Doktor

Stie cineva cum se schimba becul de pozitie (cel mic si albastrui de deasupra becului de faza lunga)? Am scos capacul de cauciuc al farului, dar nu am reusit sa scot dulia becului. In cartea tehnica nu este mentionat nici un mod de a face acest lucru, iar mie mi-a fost frica sa trag prea tare de el.

post-9272-0-26307500-1332781678_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

safari hunter

Se demonteaza farul, 35 lei la reprezentanta dureaza max. 5 minute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Nu se demonteaza nimic! Trage mai tare de el cu incredere.. am patit si eu asta acum o saptamana, mi-am cumparat becul si m-am chinuit putin ca nu intelegeam ce se intampla si apoi mi-am facut curaj si l-am scos cu forta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gorillaz_Doktor

Merci. Asa o sa fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

are cineva idee cum sunt prinse decoratiile de pe bord ? in clipsuri sau banda autoadeziva ?! as vrea sa le dau jos si sa pun "piano black" (cele care vin standard pe l&k) in schimbul "brushed aluminnium" pe care le am acum. poate ma ajuta cineva si cu niste coduri/preturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

stie cineva cati GB - SD card , poate accepta Bolero ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tineam minte ca 16, da n-as baga mana in foc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe briskoda auzisem useri care au pus si de 32 .. problema lor era cu 64 GB

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai , cred ca fac proba cu 16 ; ar trebui sa fie suf pt muzica la drum lung

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt Superb 4x4 : la cati km trebuie schimbat ulei Haldex ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

60.000 km ... eu am schimbat ultima oara acum la 100.000 km si nu-mi pare rau. Sfatul meu e sa bagi doar ulei original pentru haldex (~100 ron/litru si 1 flacon ajunge la un schimb) si sa nu bagi castrol-uri mobil1-uri si alte cele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK

multumesc pt info ; de unde ai luat ulei original Haldex ? direct de la service reprezentanta sau din alta parte ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat uleiul de la un magazin de piese auto. 105 lei a fost litrul (nu intra decat vreo 800 ml parca sau mai putin). I-am zis ca vreau ulei pentru haldex la skoda pe original ... si aia mi-a adus. Apropo vezi ca la modelul nostru nu este filtru la Haldex (la Superb 1 este filtru de aceea zic) si e destul de greuceanu prima oara cand il schimbi ca nu prea ai loc (si gaura de umplere mica si nici spatiu sa inghesui flaconul sau ceva nu ai).

P.S. parca acesta e codul pentru uleiul nostru (cel putin flaconul asa arata ca sa-ti faci o idee):

http://www.google.ro...Q9QEwBw&dur=464

http://www.google.ro...Q9QEwCA&dur=808

Modificat de Raul_X
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK

multumesc pt sfaturi ; am comandat uleiul pt Haldex ( sfat Raul X ) .

In afara de ulei + filtre , ce ati mai schimbat la 60.k ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am o intrebare si eu ... merg puse jante pe 16" de 6.5J si ET50 (fata de 7J si ET45 jantele originale)?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult de raspuns. In primul rand de raspunsul rapid si in al doilea rand de vestea buna. :))

P.S. Apropo, fiind et-ul putin mai mare, janta putin mai ingusta nu ar arata nasol din fata si spate masina? rotile bagate sub masina?

Sau ar fi nesemnificativa diferenta?

Mersi.

Modificat de Raul_X
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferenta intre et45 si et50 e mica. Cat despre 6,5j nu iti face probleme ca nu va arata nasol. Bine, 7j este idealul insa merge si 6.5j nici nu observi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Raul X : pot sa-ti confirm si eu ca merg , fara probleme , ambele cote

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am o intrebare. Jantele de pe Audi A4 din 2010 ... De tabla ... 7J cu ET39 pe 16 am vazut ca au gaura centrala mai mare decat la Superbele noastre (66.5 mm la Audi, 57 mm la Superb2). Are ceva daca pun asemenea jante pe a mea? Inele de centrare pentru jante de tabla gaseac? Daca nu pun inele de centrare ar fi vreo prblema? Mersi.

Modificat de Raul_X
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am jante cu gaurile mai mari decat cele din fabrica la superb pe rotile din spate.

Din ce am inteles e destul de periculos dar la viteze mari am simtit vibrati destul de puternice in masina. (eram pe autostrada si cu mai mult de 140 nu am putut merge).

Mi-am luat inele de centrare din plastic si pe urma nu am mai avut probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat putin dar nu lumea zice ca nu sunt inele de centrare pentru jantele de tabla din pacate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu te complica cu inele si margele ; recomand jantele otel 7J / ET45

Modificat de sarbul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!