Jump to content

Trepidatii in mers


ByZ
 Share

Postare recomandată

Pai in primul rand trebuia sa incepi cu cea intermediara,in mare parte de acolo vin trepidatiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Revin cu trepidatiile la accelerare, am schimbat planetarele si intermediara. Tot trepideaza bordul, parca ar fi smucituri la accelerare, se aude si un pocnet cand schimb vitezele ca si cand e uzat planetara intermediara. Vitezele se schimba usor, deci intrebarea e, poate fi de vina volant? Am schimbat-o acum 65k.sau cutia? Cum pot sa-mi dau seama unde e problema? La 8 mecanici am fost, dar sigur nu miau spus nimic. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
georgemarcu53

Buna ziua. La un Sharan 2001 AUY cand o accelerez apare un huruit ca de rulment,am verificat planetara dreapta si pare in regula.Roata nu are joc.Am observat un joc insa la planetara intermediara.La mine intermediara este montata intr-o piesa din aluminiu iar la piese am gasit intermediara cu o flansa din tabla.Cum o pun?Cu respect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut   am  si  eu  un Superb 2012,  2000-140  cp  ,  si  nu  ii dau  de  cap,  de  la  130  in sus , numerg  eu  foarte  tare  ,  dar  ma deranjeaza  ca  dupa  130  la  o  depasire  , trepideaza . Mentionez ca  am  anvelope au  fost  puse  luna trecuta ,  jantele  au  fost  indrepate  la  autosof ,  si  degeaba ,  trepideaza !!!  Ma  potate  ajuta  cineva  in Bucuresti cu  aceasta  problema  ??  Multumesc  anticipat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!