Jump to content

DIY-Montare senzori de parcare


YoYo_man
 Share

Postare recomandată

crezi ca merg wireless ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

17 hours ago, middlefarmil said:

Am primit si unitatea de control senzori este 1T0919475C de pe Tiguan (pana in 2012 am inteles ca s-a montat) Intrebare : Nu am cablajul dintre modul si senzorii fața. Trebuie trase fire sau este vreo codare pe can sau altceva?

da, trebuie sa iti confectionezi cablajul, dintre modul si bara - plus cel din bara, daca nu il ai.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare, o intrebare....

am un vw cross touran 1.4 tsi din 2009 cu (Rcd 310)cu senzori de  parcare pe spate ( din fabrica ), si vreau sa montez si pe fata( tot OEM ) 

se pot lega senzorii din fata la modulul existent + buton de senzori? 

sau trebuie inca un modul + butonul de senzori? 

multumesc !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se inlocuieste modulul cu unul care stie de8 senzori, se leaga la el senzorii, buzerul si butonul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare . Sunt proaspat proprietar de Touran ( an 2014) . Am ceva probleme cu senzorii de parcare, uneori raporteaza ca si cum as avea ceva in proximitate desi nu e nici un obstacol ( de obicei pe ambele laterale ale masinii) . A fost verificata de vreo 2 ori pe tester , scanata cu VCDS si cu OBD 11 Pro nu are nici o eroare . Senzorii i-am sters , sunt curati , am incercat si park assist-ul functioneaza corect si el.   A mai intampinat cineva aceasta problema?

tourannn.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Schimba senzorul care arata obstacol.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, Cervantes said:

Salutare . Sunt proaspat proprietar de Touran ( an 2014) . Am ceva probleme cu senzorii de parcare, uneori raporteaza ca si cum as avea ceva in proximitate desi nu e nici un obstacol ( de obicei pe ambele laterale ale masinii) . A fost verificata de vreo 2 ori pe tester , scanata cu VCDS si cu OBD 11 Pro nu are nici o eroare . Senzorii i-am sters , sunt curati , am incercat si park assist-ul functioneaza corect si el.   A mai intampinat cineva aceasta problema?

tourannn.jpg

Cumpara numai original. In blocurile de masura, poti verifica.  Dupa cum arata, banuiesc ca e lateral stanga fata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
buga marius gabriel

Salut poti sa spui cum ai legat firele ca nu le nimeresc sub nici o forma..am vazut ca is numerotate de la 1 pana la 6..dar nu gasesc..ms de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buga marius gabriel
acum o oră, Al Bundy a scris:

Salut. Firele de la ce ?

 

Firele de la senzori de parcare ...nu gasesc care cum sa pun + si - ..is 6 pini in mufa de la tripla ...si nu gasesc cum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce mufa de la tripla ? Ce masina , ce an, ssnzori fata sau spate ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!