Sign in to follow this  
Followers 0
sackzitul

Problema URGENTA Caddy 04

39 posts in this topic

daca stai in Floresti te ajut eu.

0

Stau pe Calea Manastur, langa Lukoil

@pronet

Bateria are curent. Electromotorul invarte, lumina are intensitate normala, toata instalatia functioneaza bine.

Edited by Syrusss
0

rezolvat. Multumesc oricum

0

Salut,

Am si eu nevoie de un pic de ajutor. Am un Caddy 1.9 TDI din 2007 si am o problema la cutia de viteze, banuiesc.

Si anume, face un zgomot in mers cand o accelerez usor, un fel de pacanit si se simte o mica vibratie in pedalier. Pe liber nu se aude nimic, deci zic eu ca ar fi din cutie ceva.

Cand schimb vitezele se aude un oarecare zgomot dar intra fara probleme.

In mers daca o las la relantii pe treapta 5 cand calc acceleratie se sude o mica bufnitura.

Problemele le face in treptele 4 si 5.

Avand in vedere ca masina e din 2007 ma gandesc ca ar trebui sa ii schimb sau macar sa ii completez uleiul in cutia de viteze.

Deci, ajutati-ma cu o informatie, unde gasesc busonul de la cutie?

Sau daca aveti alte rezolvari la problema ...

Multumesc.

0

Salutare tuturor, 

Am o problema la cutia de viteza Vw caddy 2.0 SDI 2006 pacane(ca la biserica toaca ) numai in acceleratie pe liber nu face sau in frana de motor... repet numai cand accelerez . Face asa de aproape 1 an , si nu stiu ce sa fac sa desfac cutia ,dar imi este teama sa nu fie altceva si sa dau (800 ron atat mia cerut mecanicul sa o desfaca ) bani degeaba . Am schimbat un cap de planetara dinspre cutie pe stanga (degeaba) ... Daca este cineva care a patit la fel sa imi lase un P.M

Multumesc, 

0

Capetele de planetara dispre roata cum se prezinta?cand virezi cum face?

0

Capetele nu pacane la viraje absolut deloc (burdufele sunt OK)....

0

Pentru cata_4u  si pentru 3r34l1ty...am avut si eu un caddy din 2009 si batea si al meu. La mine problema a fost de la tomponul de cutie de sub baterie. Si lucrand la un service auto am mai intalnit la multe caddy-uri aceasta problema. Merita verificat.

0

Am sa verific si te anunt . Multumesc mult pentru informatie ...

0

Nu sa rezolvat bataia prin schimbarea tamponului  de langa baterie ... era uzat dar bataia persista.....

0

Acum imi amintesc, ca atunci cand mi-am luat eu caddy, cineva spunea ca seriile din 2005/2006 aveau o problema legata de cutia de viteza. De la vibratii, in timp iesea un bolt(parca) si incepea sa faca zgomote ciudate pana iesea de tot si bloca cutia sau o distrugea. O sa ma interesez zilele viitoare si o sa-ti spun detaliile de la o persoana care a avut problema asta.

0

Salut ! nu o sa va vina sa credeti... Am rez problema ,  capul de planetara de la roata era ... acum merge perfect....

Bine ca am terminat cu bine . :))   oricum dracu a mai pomenit cap de planetara de la roata sa pacane cu rotile drepte si in viraj nu .... toata lumea sa mirat..

Numai bine tuturor

0

salut! am un prieten cu un caddy 2006 si ii tot da eroare la  releul de la pompa combustibil. i-am pus releu nou si dupa vreo luna l-a lasat iar in drum. la scanare aceasi eroare. sa fie pompa pe duca si din cauza asta sa omoare releul ?

0

On ‎1‎/‎14‎/‎2014 at 11:37 PM, cata_cta4u said:

Salut ! nu o sa va vina sa credeti... Am rez problema ,  capul de planetara de la roata era ... acum merge perfect....

Bine ca am terminat cu bine . :))   oricum dracu a mai pomenit cap de planetara de la roata sa pacane cu rotile drepte si in viraj nu .... toata lumea sa mirat..

Numai bine tuturor

Am patit-o si eu acum in 2016 , aceleasi simptome:banghead:

0