Jump to content

New Beetle - the new one


broskana
 Share

Postare recomandată

MANU HULIGANU

Salut! Sun fericitul posesor al unui Beetle 1.2 TSI 105CP Design. Merge super, parca imi place mai mult decat Audi A6 (Beetle-ul fiind masina sotiei)... totusi sa nu exageram. Dungile transversale si inscriptionarea laterala costa in jur de 1800 lei in magazinul on-line (se poate comanda), insa cei de la reprezentanta mi-au spus ca se poate comanda la o firma "care face firme", adica cei care fac reclame, panouri publicitare etc (pana la urma este un autocolant, conteaza sa aiba macheta). Le-am spus ca vreau si au comandat ei la una din aceste firme, a costat 900 lei dar mi-au facut cadou inscriptionarea fiind primul Beetle vandut de ei.

Am uitat sa pun poze

2012 05 29 20.27.05

2012 05 29 20.26.37

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Alex.C

    15

  • Rave

    14

  • The_Ego

    13

  • vlpix

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce-mi place ! Sa aveti noroc de ea !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wooow! Foarte misto!

Hai cu un jurnal de bord si mai multe poze! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru achizitie si sa va bucurati de ea :) cred ca o sa-mi pun si eu dungi din alea ca arata bine....

O intrebare am..tie geamurile, mai ales cel de la sofer...ti-a facut vreo problema pana acum?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapanesti sanatos, imi place mult The Beetle :-)

Legat de stickere, nu cred ca costa mai mult de 250-300 ron la o firma specializata pe asa ceva :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am pus pe usi stickerele de la mama lui si m-au costat 800 de lei......oriunde altundeva e mai ieftin :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
MANU HULIGANU

Cateodata la ridicarea geamului ,pe la jumatatea distantei se blocheaza si coboara. Trebuie tinuta in pozitie ridicat clapeta pentru geamuri pana se ridica total.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

problema asta e la toate? am mai citit si prin alte parti si majoritatea se plang de chestia asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut...tocmai ce am luat hotararea sa ii cumparam surorii mele un beetle 1.4 tsi 160 cp...astept cat de repede commenturi daca a-ti avut probleme cu masinile...masina este cea care e expusa azi la mol vitan...si maine trebuie sa platescc avansul...o zi placuta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut baieti...ca fete nu prea am vazut:P...am reusit sa iau intr-un final broscuta surorii mele...sunt foarte multumit de el in principiu...cel putin ca masina de oras...nu am mers cu el foarte mult insa mi s-a parut ca ii fuge putin spatele...deocamdata e doar o impresie insa in scurt timp o sa o imprumut la drum lung si o sa imi dau seama exact care e treaba cu stabilitatea....

aaa...

era sa uit ,

in afara de multitudinea de lucruri bune pe care le ofera aceasta masina...m-am dat cu capul de vestitele geamuri electrice care nu fac cursa compleata decat in jos... :P...le schimb pe garantie

Multumesc colegilor AlexC si Chill pt ajutor...

post-111875-0-58427800-1349707376_thumb.

post-111875-0-94727600-1349707382_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa o stapaneasca sanatoasa! Am vazut-o parcata la ASE. N-ai inca ce sa-i faci geamului... Abia la anul se poate scimba macaraua o data cu inceperea comercializarii beetle 2013. Se pare ca furnizorul de macarale a fost schimbat... nu mai e mexican e neamtz..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare,

Pentru ca a venit timpul sa imi mai adaug o broscuta in garaj va deranjez cu rugamintea de a-mi spune daca sunteti multumiti in general de noul Beetle. De asemenea as dori sa-mi spuneti si problemele intampinate.

Configuratia la care ma gandesc este:

http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_ro/CFG/VW!ro!!!V!!!/mcc3-detail.htm?MODELL=5C14Q514&F=4Q4Q&P=MX&M=4F2@4N3@8T2@PA3@PC2@PLA@PW1@PXH@RHZ@WD6@WS1&APP=MOBILE#home

Multumesc.

Mai postez odata configuratia dorita caci am impresia ca mai sus nu apare hyperlink-ul complet.

http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_ro/CFG/VW!ro!!!V!!!/mcc3-detail.htm?MODELL=5C14Q514&F=4Q4Q&P=MX&M=4F2@4N3@8T2@PA3@PC2@PLA@PW1@PXH@RHZ@WD6@WS1&APP=MOBILE#home

Si daca tot am revenit...La drive test-ul efectuat mie mi-a parut ca noul model sufera si el ca toate masinile actuale VW de boala taierii costurilor destul de mult... Tapiteria mi s-a parut net inferioara ca rezistenta fata de New Beetle caci la exemplarul respectiv incepuse deja sa se scamoseze...plus vopseaua incredibil de sensibila insa aici nici macar nu mai am pretentii caci si al meu are probleme...

Mi-a placut mult noua configuratie a interiorului precum si prezenta DSG...

Astept impresii si va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu merge link-ul, salveaza configuratia ca .pdf si posteaz-o aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa te uiti la unele cu livrare imediata. Au niste configuratii bune.

 

Totusi la unele baga pe gat rotile lor de iarna care costa imens raportat la rotile originale de fabrica. Ce ordinari.

 

Jante aliaj "Twister" Volkswagen

Exclusive 8Jx18,negre,anvelope 235/45 R18.

EUR 652,24
Jante aliaj AZW XION 16" cu anvelope

215/60 R16 Conti Winter Contact TS830P

EUR 1.086,24

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e chiar asa. Cele 18" se calculeaza c apret in plus fata de cele standard.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
newbeetle_2008

Va salut stimati posesori de New Beetle / Beetle. Va scriu cu o intrebare, anume daca stiti de ce masinuta (Beetle) a disparut din configuratorul tuturor dealerilor din Bucuresti.

Se mai poate comanda? Sunt ceva probleme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

salutare!

Am o intrebare mica problema cu borscuta sotiei mele - 2013, 1.2 TSI, modelul cu cele 3 ceasuri pe bord. Tocmai cele 3 ceasuri pe bord sunt problema, de la minunatele drumuri din Bucuresti, cred ca s-a slabit surubul/suruburile ce tin ceasurile pe bord si au inceput sa zdrangane. Aveti idee cum se pot strange? Acum cele 3 ceasuri au joc destul de mare, si zdrangane la toate denivelarile. A mai patit cineva?

Multumesc frumos!

Bogdan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!