Jump to content

New Beetle - the new one


broskana
 Share

Postare recomandată

Din pacate nu am avut drum pe acolo, e reef blue si Twister 18" ? :wub:

EXACT! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Alex.C

    15

  • Rave

    14

  • The_Ego

    13

  • vlpix

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt frumoase broastele astea noi dar merita sa le iei numai cu jantele specifice gen disc pe 18 si circle white pe 17, restul sunt destul de comune si merg pe mai toate modelel VW.

Dar din cate am inteles directia e supra asistata chiar si pe 2.0tsi. Ceea ce e un mare minus pt mine :mellow:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alea disc chiar sunt retro si speciale, dar prea arata a farfurii :))

Chiar ce prindere e pe beetle? 5x112 sau 5x100

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5x112 parca... Si Disc > Twister :))

Modificat de Rave
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu la ce zice Rave dpdv al felului in care arata jantele :D. Trebuie doar lowered masina potrivit :icon_redface:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte reusita, daca nu ar avea sigla VW, ai putea sa sustii sus si tare ca e vreun Porsche... Superba !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@The_Ego Masina este in showroom la PBN, daca vrei sa vii sa o vezi. Mai sta aici 2-3 saptamani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe golf par inafara elementului lor, desi are si Golful traditie, istorie, nu e exact locul lor acolo. Coalitia impotriva Twister, pff..ma lupt cu morile de vant :)) . Cel mai bine ar arata unele de 19" pt ca are niste aripi ample, meanwhile Twisteeer

P1080081_newformat.jpg6728064325_0422b35f37_z.jpg

Sa vad cum fac ca poate trec pe la pbn sa imi recuperez si jantele de vara.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

IMG_1479.jpg

IMG_1480.jpg

Retro Golf ftw!

Vlad, ce inseamna BuyBack la voi, daca m-as decide sa fac asta, si cat as pierde de la Golf la un Beetle cu dotari/motor similare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu cand am schimbat masina am dat-o la weltauto si evaluarea a fost cu cca 1000euro sub pretul pietei iar banii au mers ca avans pt golf.

Srry de off topic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: cel mai bine, intrebarile astea le pui personal, si sa-i dai ocazia sa-ti evalueze masina corect. plus, ca...de multe ori decat sa stai sa te vezi cu toti necunoscutii, sa-ti "testeze" masina, sa pierzi timp si bani cu toti posibilii cumparatori, cu anunturi, mai usor o dai la ei, chiar daca in prima faza pierzi sute de euro...

si procesul de achizitie e mult mai simplu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da Bogdan, ai dreptate, dar site-ul mai face figuri la PM-uri si am banuit ca putem continua discutia mai departe pe PM sau mail. Stiu ca e mai lejer asa dar inca ma mai gandesc daca sa renunt la un Golf de un an si sa pierd 2 usi pentru Beetle... Decisions, decisions...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scazi din valoarea golfului cam 2000euro, vezi ce configuratie poti sa faci la Beetle. Eu zic ca merita pt ca este mai ieftin decat un Golf echipat similar. Castigi la look, pierzi la functionalitate. Acum depinde cat de mult iti doresti schimbarea, este peste orice analiza obiectiva :D .

L.E.: Vezi ca jantele Disc costa aproape 900euro in echipare Design, la Basis nu se pot pune de 18"

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai ce m-am intors de la un test-drive cu noul Beetle 1.2 105 cp. Am cam chinuit-o prin zapada dar a fost o senzatie placuta. Vw a facut minuni cu acest model iar jantele aliaj stil "Retro" imprima masinii o tenta cool. Interiorul este superb, imi place si tavita de pe bord...despre motor nu am decat +++ de argumentat. Desi este un motor mic, cei 105 cp isi fac simtita prezenta din plin. Am ramas placut impresionat de acest model si la aceasta clasa chiar se simte o revigorare si se vede evolutia celor de la Vw.

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Adrian Nechifor

Salutare! Sunt nou pe aici, si sper ca nu e o problema ca primul meu mesaj este unul care contine si un link. Am reusit sa testez noul Beetle, sau cum il numesc cei de la VW - THE Beetle. Masina per ansamblu mi-a placut, cred eu ca au reusit sa imbine mult mai fain stilul retro cu modernul fata de generatia precedenta. De data asta avem un Beetle in care arata bine si un barbat, neputand sa spun acelasi lucru despre "vechiul new Beetle". E opinia mea, nu trebuie sa va simtiti jigniti. La interior e chiar de efect acel spatiu de depozitare din partea superioara a bordului, amintindu-ne de clasicul lansat in 1938. In sfarsit, o opinie mult mai detaliata, precum si o galerie foto puteti gasi pe blogul meu.

Sper ca nu o sa fie considerat SPAM acest mesaj. E destul de "la subiect" as zice, dar decizia asta o las in seama moderatorilor.

LINK: http://www.orasulaut...1-2-tsi-105-cp/

Astept feedback din partea voastra aici. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Adrian Nechifor: Foarte interesant, bine structurat, informatii utile :emthup: . Am aruncat un ochi si pe la Jetta, A1 si Leon.

:emthdown: ca nu ai masina din VAG :P

On topic: Merita Beetle banii tocmai pt ca este altceva. La restul gamei totul este standardizat, acelasi bord putin redesenat, aceasi cadrane. Beetle pare mai tineresc, aduce o suflare noua. Ce nu imi place, un lucru minor ce-i drept este cadranul pentru nivelul de combustibil, era necesar sa il faca asa de mare? Mai bine puneau acolo CB sa fie pe verticala, nu pe orizontala cum e pus la baza vitezometrului.

2012-volkswagen-beetle-RS-interior-dashboard-view-wallpaper.jpg

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adrian Nechifor

Iti multumesc pentru aprecieri. Cine stie, poate in viitor va voi saluta de la volanul unei masini din grupul VAG. Nu m-ar deranja deloc. Astept sa apara noul LEON. Sunt sigur ca va fi o masina reusita. Cel putin generatia actuala, chiar daca are si niste minusuri, isi merita banii. :)

In legatura cu cadranul, pe mine nu ma deranjeaza. Nu pot zice nici ca as fi un fan, dar daca ma uit in curtea Mini sau Fiat, vad ca la modelele retro-moderne au folosit aceeasi directie, deci putem zice ca asta e trendul in clasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu noul Golf? Probabil se va repeta povestea de la generatia actuala, minus la design exterior dar un mare plus la interior pt golf.

Cat de bine pot sa arate farurile oem cu xenon pe beetle si sunt la jumate de pret fata de cele de pe golf :sly:

beetle-2012-041.jpg2012-Volkswagen-Beetle-Klauss-Bischoff-608x380.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piesele de pe Golf sunt mai scumpe pentru ca este cerinta mai mare, exact ca la motorina/benzina :screwy: ....Oricum, masinuta asta m-a incantat in teste, acuma incep sa ma gandesc un pic cu groaza la motorizarea 1.2 Tsi dupa ce am auzit si am vazut cateva review-uri.

Stima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu incep sa ma gandesc la un TSI 160cp de 1.4 nivel de echipare Sport .... voi programa un test drive si eu la Cluj... sa vedem cum se comporta... se pare ca si ei au tot 1.2tsi la test drive. Va scriu si eu feedback dupa test.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am reflectat daca sa pastrez Passat-ul, daca sa imi iau Tiguan (dupa iarna asta), m-a fermecat noul Beetle asa ca l-am luat :exclaim: Astept saptamana viitoare sa-mi ajunga si o sa va comunic un first drive impression :icon_cheesygrin: Este vorba de Beetle Sport 2.0 TFSI, 200 CP, DSG. Singura emotie e ca n-am condus niciodata o masina cu cutie automata...dar..omul cat traieste invata, nu? :icon_redface:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este Reef Blue Metallic si are ca dotari tempomat, senzor de ploaie, climatronic, scaune incalzite fata, alarma, jante de 18 Twister, park pilot, senzor presiune pneuri, volan multifunctional, radio cd cu cd-changer + minunatul sistem audio Fender pe care abia astept sa-l aud :) Sunetul motorului de 200 CP este fenomenal... Nu stiu insa cum e cu interiorul, cea pe care am vazut-o in showroom era neagra cu interior negru. Pe unele site-uri apare informatia ca in functie de culoarea exterioara asa se prezinta si interiorul. Desi in unele teste am vazut un model rosu cu interior negru, ca atare nu stiu daca e chestie de optiune iar Beetle-ul meu o sa-l vad abia vinerea viitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!