Jump to content

LT35 sau T4 2500 TDI - probleme turbina, vacuum, actuator


kilemore
 Share

Postare recomandată

Seara...

Vad ca noobsound e expert dar intreb toti colegii si astept un raspuns sincer nu speculatii  . Turbo de pe motorul de LT se potriveste pe T4 Acv de 102 cai ?

Stiu ca nu se potriveste la carcasa dar vreau sa schimb miezul dar fara sa desfac elicia ca se duce geometria.

Ce valori trebuie sa aiba turbo si la ce turatii ....vag fac stand pe loc ? Si turand motorul ?  Ms 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vw-raz-van

    9

  • noobsound

    8

  • luchian ioan

    7

  • catalint42

    7

Ce upgrade pot face la turbo. Nu caut o modificare majora doar o crestere de putere de 10-20cp dar nu vreau cip sai resoftare, in plus am pe cineva cu dezmembrari si un turbo nu e problema...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am si eu un t4 2.5 tdi 102 cp acv si nu se mai accelerează merge doar in relanti si se aprinde in bord martorul de bujie daca ma poate ajuta cineva cu un sfat va multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fa o diagnoza, posibil sa fie pedala de acceleratie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 2/20/2017 at 8:29 PM, sasalucy said:

Seara...

Vad ca noobsound e expert dar intreb toti colegii si astept un raspuns sincer nu speculatii  . Turbo de pe motorul de LT se potriveste pe T4 Acv de 102 cai ?

Stiu ca nu se potriveste la carcasa dar vreau sa schimb miezul dar fara sa desfac elicia ca se duce geometria.

Ce valori trebuie sa aiba turbo si la ce turatii ....vag fac stand pe loc ? Si turand motorul ?  Ms 

Turbo de pe Lt 2.5 109  GT2052V  e acelasi cu turbo de pe T4  150cai si e cu geometrie variabila..  tu pe ACV ai cu Wastegate , imposibil de adaptat miezul.    Nu inteleg de ce nu vrei sa mergi pe o varianta de Soft de 130-140cai.  Acelasi motor dar de 150cai stock eu il am resoftat la 180 de cai inca de prin 2010... si nu am schimbat nici o turbina, nu scoate  fum.. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!