Jump to content

Cu cat combustibil ai voie sa treci granita?


st3reo
 Share

Postare recomandată

octavia 4ever

unui prieten i-a cerut 100 de euro la vama ... azi mi-a zis :)) iau alta masina decat sa ma intoarca la vama :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • st3reo

    5

  • Roger

    4

  • Muale

    4

  • Eto

    3

Top Posters In This Topic

Laurentiu_LWR

eu am adus o masina din germania si am fost si la bulgari...si sincer...nu mia deschis nimeni portbagajul sa vada daca am ceva...

deci nu stiu unde v-a controlat pe voi:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

intamplator am dat de acest topic  si  va pot da date exacte  . 

 

in primul rand  am vazut ca spun uni ca ,, ne facem de ras  ca avem canistre cu benzina-motorina  cu noi , prostii , si  nemtii au .mai jos date oficiale 

 

Belgien angemessene Menge (10 Liter) Bulgarien die Mitnahme ist verboten Dänemark angemessene Menge (10 Liter) Estland 20 Liter Frankreich angemessene Menge (10 Liter) Griechenland die Mitnahme ist verboten Italien 10 Liter Kroatien die Mitnahme ist verboten Lettland angemessene Menge (10 Liter) Liechtenstein 25 Liter Litauen 20 Liter Luxemburg die Mitnahme ist verboten Mazedonien 20 Liter Montenegro 5 Liter Niederlande 10 Liter Österreich 10 Liter Polen 20 Liter Portugal 10 Liter Rumänien die Mitnahme ist verboten Schweiz 25 Liter Serbien 5 Liter Slowakei 20 Liter Slowenien 10 Liter Spanien angemessene Menge (10 Liter) Tschechien 10 Liter Türkei 25 Liter  

 

 

 

sursa  este  adac.de 

 

http://www.adac.de/infotestrat/tanken-kraftstoffe-und-antrieb/benzin-und-diesel/reservekanister/

 

e chiar bine  sa ai 5 l   la tine  , in germania sunt canistre mici ,omologate ,  si mereu am una cu mine  , cine stie  nu neaparat sa ramai in pana prostului   ci pot fi si alte cauze  sau nevoi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce sa inteleg eu, care-s afon la germana, deoarece gogu' traducatoru' imi zice asta:

 

"Sumă rezonabilă Belgia (10 de litri) de Bulgaria, antrenarea este interzisă sumă rezonabilă Danemarca (10 de litri) 20 de litri Estonia Franța valoare justă (10 litri), Grecia de conducere este interzisă Italia 10 litri de Croația, antrenarea este interzisă sumă rezonabilă Letonia (10 litri) din Liechtenstein 25 litri 20 litri Lituania Luxemburg de conducere este interzisă Macedonia Muntenegru 20 de litri 5 litri la 10 litri Țările de Jos Austria Polonia 10 litri 20 litri 10 litri Portugalia România antrenare este interzisă Elveția Serbia 25 litri 5 litri 20 litri Slovacia Slovenia Spania de 10 de litri valoare justă (10 litru) Republica Cehă 10 litri 25 litri Turcia "

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am facut 30 mii km prin Europa in ultimii 3 ani si nu am simtit nevoia niciodata a unei canistre. Faci plin, cand e la jumatate, faci din nou. Acum serios, caram combustibil in canistre ca pe vremea comunistilor cand se dadea cu ratia ?

Modificat de binisoft
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu la sfert de rezervor realimentez la drum lung.

in oras nu merg niciodata cu mai mult de jumatate de rezervor.

cu 5litri nu faci nici mare branza, daca ai ajuns cu rezervorul gol.

 

multumesc!

Modificat de puricele
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!