Jump to content

Coduri O.E. mk1/mk2


sita
 Share

Postare recomandată

Cred ca ar fi foarte folositor daca am posta aici codurile de O.E. sau aftermarket de care ne lovim in timp. Cine cunoaste sau are nevoie de vreun cod de O.E. sau aftermarket il rog sa nu se sfiasca :blah:

o sa incep eu cu un cod care cred ca va fii folositor pentru posesorii de mk2 cu trapa:

321 877 209 A - chederul de trapa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sita

    10

  • alex_87

    7

  • mihai0304

    6

  • cristinel_bm

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...

Salutari. Stiu ca am vazut pe forum dar nu mai gasesc postul in care aparea codul chederelor mari de pe plafon pentru MK2, 3 usi. Le stie cineva?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In drept cu usa, bucata care se atinge de usa cand este inchisa, face parte din acelasi cheder sau este separat? Clemele chederului mare trebuie schimbate cumva dupa desfacere [eventual un cod si pt ele].

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Tot nu imi dau seama uitandu-ma la masina mea [ sunt foarte lipite, uscate] daca chederele acestea lungi "21" au si partea mai proeminenta din dreptul usilor, parte care ajunge pe buza usii. Daca sunt 2 bucati de sine statatoare sau este una singura. Eu am nevoie de cea indicata cu sageata de jos dar presupun ca sunt impreuna...

DSC00052.jpg

Modificat de mihai0304
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chederele alea de pe plafon sunt dintr-o singura bucata ! in timp se rup/se desfac si necesita schimbate..ca altfel atarna urat,mai ales in jurul usilor..

iar legat de cleme,depinde,de obicei poti sa recuperezi din ele ca nu se rup multe, de ex eu am rupt doar 2 cleme la ambele chedere ;) daca ai nevoie de cateva cleme anunta-ma ca s-ar putea sa mai gasesc eu cateva pe acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chederele de plafon sunt din 2 componente lipite intre ele ...cand se desfac le lipesti la loc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am nevoie de codurile chederelor. Inteleg ca nu sunt dintr-o bucata, inseamna ca mai ramane partea cea dispre usa la care nu am cod.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul pentru cleme

de unde este poza? M-ar interesa si restu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chederele de plafon sunt din 2 componente lipite intre ele ...cand se desfac le lipesti la loc

Cu ce pot fi lipite ca sa fie durabil? Tocmai mi s-a desprins si mie si singura solutie de moment e sa nu folosesc acea usa.

Multumesc.

Modificat de fchitu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am avut si eu o problema cu acele chedere dar am rezolvat-o relativ usor. Am deslipit chederul din interior (cel pe care se inchide usa) de la un capat la celalalt, l-am curatat bine, sters cu niste bezina dupa care am inceput sa il lipesc de la usa din fata spe usa din spate. Ai nevoie de o rola de banda adeziva (eu am folosit dinaia lata din hartie),un adeviz pt lipit (eu am folosit bison..il gasesti in Cora). Pui adeziv pe cheder,il asezi la locu lui si il fixezi din 5 in 5 cm cu banda adeviza dupa care inchizi usile si o lasi un timp asa se se fixeze bine. La mn a mers si se prezinta ok si dupa ceva timp!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine pe dreapta este rupt chederul, intarit de la soare. Eu am nevoie de inlocuire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog de acum sa nu mai faceti alte topic-uri cu coduri de piese

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Caut codurile originale de producator pentru pozitiile din poza de mai jos:

20 -

22 -

post-13173-0-23767500-1356349955_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Cine stie codurile sau unde as putea gasi, plasticele acela care se prind pe suportii scaunelor la polo sau golf1 (1981) si care intra pe sinele pe care aluneca. (Suporturile scaunelor nu aluneca direct pe sine ci vin acolo niste plastice albe, cel putin erau ale mele, care s-au rupt)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

171881213b - exterior - necesar 2 buc

171881213 - interior - necesar 2 buc

 

ii gasesti si pe producator cam la orice magazin de piese din oras

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Un cod OEM pt golf 2 1.6 TD SB - furtunul care duce le la vasu de expansiune la radiator, lung cam de un metru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suruburile de reglaj faruri (faruri cu reglaj mecanic, nu electric)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai am nevoie de cod, am luat furtun la metru

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!