Jump to content

Scaune/banchete/interior Audi A3 8p


GoodLookingElf
 Share

Postare recomandată

GoodLookingElf

Stie cineva cum pot scoate sezutul banchetei spate? Am incercat sa o ridic pur si simplu dar cred ca e prinsa undeva pe mijloc, poate si pe lateral...

Multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se ridica din partea de fata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa demontezi bancheta din spate trebuie sa fie 2 persoane,unul intr-un capat si unul in celalalt capat.Procedati asa: in acelasi timp amandoi impingeti bancheta inspre spate cat puteti de tare si mentinand impins inspre spate trageti in sus.Sper ca m-am facut inteles.Eu am demontat-o si singur deci poti incerca si tu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica la fiecare ridicare a banchetei trebuie inlocuite bucsele de prindere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, pentru ca ele se rup cand scoti bancheta. Practic daca ai noroc poate scapi fara sa le inlocuiesti.

O zi buna

Modificat de macristian1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm. Interesant... Mie mi-a ridicat cineva bancheta, si nu mi-a schimbat nimic. O fi alt sistem? Cum imi dau seama daca am clemele alea rupte? Are joc bancheta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce scoti bancheta, clemele (de fapt sunt niste dopuri de plastic cu o gaura ovalizat) se inspecteaza vizual. Marginile acestui dop cedeaza de obicei cand se trage de bancheta sa iasa afara. Cand se introduce bancheta la locul ei, deja acele dopuri sunt rupte si cand se aseaza cineva, face galagie pentru ca bancheta nu mai este fixata in acele piese de plastic. Nota: nu tine cont de masina din semnatura ca am si altele printre care si Audi :).

O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e necesar sa le schimbi dar instructiunile date de mine in acel pdf sunt date de fabrica. Dar merge sa scoti bancheta si fara sa schimbi clemele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
GoodLookingElf

M-am interesat la reprezentanta... un capacel din acela este aprox 1 euro bucata, deci nu e o avere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am patit si eu la fel cu bancheta, s-au rupt clipsurile.Explicatia celor de la reprezentanta a fost ca sunt de unica folosinta....ciudat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...
  • cogdao changed the title to Scaune/banchete/interior Audi A3 8p
  • 11 months later...

Bună seara! Pot sa înlocuiesc banchetele fata spate de pe mașină mea audi A3 8P de pe un Audi A3 8V? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cele de pe fata au sanse mari sa mearga insa spatele trebuie masurat, vorbim de alta generatie de masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!