Jump to content

Trecere de la RCD300 la RCD510


MindBlank
 Share

Postare recomandată

cum aflu ce can gateway am pe un g5 cu rcd300, pe care vreau sa il schimb cu un rcd510? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, marianacsinte said:

cum aflu ce can gateway am pe un g5 cu rcd300, pe care vreau sa il schimb cu un rcd510? 

daca masina este mai veche de 2008, sigur trebuie facut update can gateway-ului sau inlocuit - dupa cum preferi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si ce ar fi mai recomandat?? sa i fac update sau sa l schimb? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de buget asta. Update e mai ieftin eu asa stiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se face cu o interfata dedicata - VAS/ODIS, cu fisierul de update si ceva cunostinte in domeniu.

Da, recomand update-ul, din ratiuni finaciare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M am hotărât să trec și eu la rcd 510.Momentam, pe un Golf 5 10.2006 am un rcd 300 cu butoanele gri, dar fără mp3.Am citit în topicul ăsta ceva de o ramă /:).Am nevoie de așa ceva?Eu din câte știu, nu.Momentan am CAN Gateway 1K0 907 530 H.Știu că trebuie să l schimb.Ca să îl codez pe cel nou trebuie doar să bifez opțiunile din Installation List existente pe CAN ul vechi, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau mai bine faci update, can-ului actual.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor.

Detin de putin timp un w.passat b7 din 2013,este echipat cu RCD 210 ,as dori sa trec pe RCD 510 va rog sa-mi ziceti daca se poate si daca sunt probleme de conexiune sau trebuie facute modificari,.Daca trec pe RCD 510 v-a merge telefonul (android)conecta pe el?Orice sfat este bine venit fiind un domeniu in care nu ma pricep.

Multumesc anticipat :)

RCD in prezent.jpg

Modificat de radu-s
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trecerea e simpla doar mufare si gata. Cu bluethoot daca ai modul merge mai ales ca ai android. Daca nu ai modul tre sa cumperi sau treci la rns 315 cu modul incorporat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca are telefon si in prezent.... nu a scris.

Altfel, RCD510 nu are telefon/bluetooth incorporat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

AndreiDraghici

Salut!

Am can-ul cu seria,1K0 907 530 E..dupa ce am citit sunt sigur ca o sa am probleme cu bateria,dupa montarea rcd 510.am mai citit si nu toate can-urile pot fi updatate..ma puteti ajuta?pot face update sau nu..si cam cat ar costa acest update.

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, se poate face update la canul tau la K 0178.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Vreau sa trec si eu la Rcd 510 sau Rns315 voi ce ziceți care este mai bun ? Dar văd ca s ar putea sa întâmpin destule probleme , am o jetta 2008 si vreau sa stiu daca o sa am probleme cu antena , CAN , ?  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

este ok, nu ai probleme.

rns315 cu BT are in plus navigatie, telefon, bluetooth

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce înseamnă. Cu BT ? Mulțumesc 

Modificat de ForceTurbo
Quote la postul anterior. Atentie, se sanctioneaza!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BlueTooth

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa , l am motant dar nu mi preia comenzile de volum de pe volan , știți cum pot remedia problema ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Din pacate, daca ai volan multifunctional la Jetta 2008, nu vor merge comenzile, cu RNS315 - acesta este prea nou pentru masina ta, comunica pe BAP - si de accea nu merg comenzile.

Ca sa mearga comenzile, trebuie inlocuite ceasurile cu unele din generatia urmatoare (cele cu iluminare alba), etc - un pic cam costisitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Address 19: CAN Gateway        Labels: 3C0-907-530-V1.clb
   Part No SW: 3C0 907 530 C    HW: 3C0 907 951 A
   Component: Gateway         007 0040 
   Revision: 00007000    Serial number: 0700C05A200A61
   Coding: 3DFDAC44C62002
   Shop #: WSC 05311 000 00000
   VCID: 214E7DABF8DA4D3672-8074

No fault code found.       VA Salut am un rns 300 si as dori ,sa pun rns 510 ,315 problema e trebuie ceva update pe apparat scrie 1K0 035 191 C .NU STIU CU CAN sau ce trebuie facut va multumesc si as dori si o parere dintre cele doua navigati

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, yrebuie facut update de can sau schimbat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Vreau si eu sa trec pe RCD 510 de la un RCD 300 dar nu stiu sigur daca e buna versiunea can.ului ..ma puteti ajuta va rog ? Masina e golf 5 fabricata in 2007received_1232161293577903.thumb.jpeg.b5ea18c035e2d13662298d1135491260.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e ok, nu descarca bateria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Vin si eu cu o intrebare. Am fost cu masina din dotare in concediu in Grecia. Nimic de reprosat pana aici.

Partea proasta e ca in Bulgaria nu am beneficiat aproape deloc de radio. Nu prindeam niciun post, sau daca prindeam in 3 minute nu se mai auzea. Acelasi lucru l-am patit in we acum, cand am fost pe undeva pe langa Alexandria, Teleorman, si nu mai aveam niciun post de radio.

Masina a venit dotata cu o unitate Swing, si am schimbat cu un Bolero. Aveti idee daca ii mai trebuie antena, sau ceva de genul asta? mentionez ca nu am antena pe masina...

La ultima diagnoza, nu am avut nicio eroare sau ceva de genul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!