Jump to content

Cum se demonteaza fusta spate


claudiuxxl
 Share

Postare recomandată

imi poate spune si mie cineva cum se demonteaza fusta de la spoilerul din spate si barele alea de pe cupola

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata,am reusit si am schimbat fusta de la spoilerul din spate.am facut un cadou pt touranelul meu:fusta de facelift si doua bare de pe cupola din alea de aluminiu argintii.dar urmeaza sa ma apuc de demontat interiorul ca sa le montez.ca au prinderea prin interior.ma poate ajuta cineva cu un sfat cum asi putea sa le montez repede

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am venit si cu o poza

post-56428-0-70332700-1298203167_thumb.j

Modificat de claudiuxxl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este nimeni care imi poate da un sfat in leg cu demontatul barelor de pe cupola?maine asi vrea sa ma apuc dar nu stiu de unde sa incep

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata dragi colegi,am reusit sa imi schimb barele singur fara ajutorul nimanui.dar nu sfatuiesc pe nimeni sa faca asa ceva.trebuie lucrat ca la farmacie si trebuie demontat absolut tot din interior manere,cuiere,stalpi ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salut,

 

Imi poate spune cineva amabil cum se demonteaza suportul pentru piciorul stang?

Din ce am vazut acolo,este prins de o clema metalica la al carei surub nu stiu cum se ajunge.Plus ca,am impresia,trebuie demontat si manerul de deschidere al capotei,care reprezinta,de asemenea,un mister.

 

Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Maneta deschidere capota e prinsa in cleme pe ax, tragi de ea.

Apoi scoti plasticul de sun ea, masca din capatul pragului (prinsa tot in cleme, ai grijasa nu o rupi pe cea imediat langa prag).

Acum vei vedea surubul footrest-ului (pe care il desfaci, evident) si apoi dai tot suportul 2cm in sus(spre motor, fara sa tragi spre tine), ca pe o sina si il poti ridica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc,Muale!

Sper sa vina si vremea frumoasa,sa aplic indicatiile.

 

Tocmai am gasit si un tutorial pe youtube si vad ca maneta deschidere capota are o siguranta,care trebuie scoasa pentru a putea trage maneta.

Merci,oricum.

Modificat de ted_cm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!