Jump to content

Bare suport + suport skiuri


crazyidane
 Share

Postare recomandată

salut!

Stie cineva daca exista suport pentru schi si snowboard compatibile cu cele originale vw dar mai ieftine!

Eu am barele transversale originale (cod 3c0071126) si mi s-ar potrivi suport cod: 3b0071129D sau E dar sunt putin cam scumpe si ma gandeam ca poate face thule, bosal sau altele mai ieftine si compatibile. Trebuie sa se potriveasca la barel transversale care au un sant pe mijloc!

Multumesc!

stii cumva cat costa tot kitul? original, noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DeathRipple

    11

  • geox1973

    7

  • crazyidane

    6

  • lautrec

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Eu am vazut un Thule pe o masina si se vede in mod evident ca parca nu e facuta pentru acea masina. Uite cum arata cele originale http://j.mp/1KJWfsM

 

Aveti o varianta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc mult,

 

Am gasit pe Thule cum afli modelul compatibil.

Din nefericire :(. Sistemul de prindere este la fel ca a unui orice sistem de bare (ca cele de le gasesti si in Carrefour).

 

http://www.thule.com/en/ro/products/carriers-and-racks/roof-racks/load-carrier-feet/thule-rapid-system-754-_-754000

 

Cred ca mai trebuie sa studiez oferta VW

 

Claudiu

Modificat de keos
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu as cauta un dealer thule si n-as duce sa discut cu el. Este aproape imposibil sa nu aiba un model asemanator.

La ce vrei sa le folosesti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca era doar bicicleta vroiam sa-ti propun varianta pe care am adoptat-o si eu cu suport pe carligul de remorcare. Era mai ieftin si mai practic, zic eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, oricum n-am carlig de remorcare iar targetul este ski :). Am 2 perechi de placi si un set de schiuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand portbagaj cutie :) Mai mare, mai aerodinamic, mai silentios si nu se murdaresc skiurile/placa in halul ala.. Vorbesc din proprie experienta. Costa mai mult dar merita. In lada pui si castile, boots, clapari.. Eliberezi mult spatiu in masina. :)

Modificat de Bebeee
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!