Jump to content

Ce secrete ascunde Climatronicul.


voinea
 Share

Postare recomandată

Salut

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva !?!?

Are cineva idee cum poti sa intri in submenu la dublu-climatronic de la Sharan..? Am citit pe forum si am incercat combinatia de butoane,de fapt toate combinatiile de butoane pe care le-am gasit aici.Dar nu merge ca la climatrionicul simplu.

Mersi mult !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine (Audi A6) ..pe canalul 25 am viteza si pe 25 turatia. Deci posesori de AUDI model 2003 ..atentie !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Temperatura afisata pe canalul 45 nu depasaste 75-78 grade. N-ar trebui sa ajunga la 90?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine (Audi A6) ..pe canalul 25 am viteza si pe 25 turatia. Deci posesori de AUDI model 2003 ..atentie !

Ce combinatie ai folosit pentru a intra in modul de diagnoza?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee ce functie are butonul DUAL prezent pe rozeta centrala sub OFF, la climatornicul de golfV/passat?

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cum pot face la un climatronic bi-zonal sa modifice temp simultan la ambele zone ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee ce functie are butonul DUAL prezent pe rozeta centrala sub OFF, la climatornicul de golfV/passat?

Mersi!

"pe rozeta centrala sub OFF, la climatornicul de golfV" nu vad la mine un buton "DUAL"

Iata referintele din manualul G5 2004 despre butonul "11" (tasta pentru incalzire rapida la autovehiculele cu incalzire suplimentara) situat sub OFF:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@razdan: la noile Golfuri V (probabil editia 2006) a aparut si butonul Dual (sub OFF)...

Ce face insa nu stiu, pentru ca nu mi-a venit inca mashina :) Probabil ca face ceea ce isi doreste andrein in postul de mai sus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, daca e asa (cu butonul DUAL) ma gandesc si eu ca ai dreptate referitor la rolul sau.

In lipsa, rotesc ambele regulatoare de temperatura, 9 si 15 cf manualului meu pentru a obtine efectul dorit de andrein, dar tehnica progreseaza ... si salut fiecare noutate care ne usureaza viata ... :)

LE: Scuze, acum dupa postul lui driver_tdi vad si eu ca pe pagina a 2-a de la postul #164, la itemul "13" scrie "Daca se apasa tasta (AUTO) mai mult de doua secunde, reglajele efectuate pentru partea conducatorului se vor instala si pe partea pasagerului din dreapta".

Modificat de razdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva cum pot face la un climatronic bi-zonal sa modifice temp simultan la ambele zone ?

Se tine apasat butonul AUTO aprozimativ 5 sec.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva care este combinatia de taste la un Leon modelul nou? Cred ca am incercat toate variantele dar tot nu am reusit sa intru in meniu.

10x.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La my2006 nu exista nici un buton "DUAL".. poate 2007.. sau ala cu facelift

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK am sa incerc sa tin apasat mai multe sec AUTO pt a regla simultan temperaturile in ambele zone, dar ca sa si dezactivez functia ? Tot la fel tin apasat mai mult timp pe AUTO ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se pare ca daca reglezi din partea pasagerului se opreste functia "DUAL"... parca asa imi amintesc c-am vazut la un audi. Dar nu bag mana in foc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa tin apasat mai mult pe AUTO si nu merge ! Am tinut si 3 sec si 5 secunde si chiar mai mult si nici un semn. Tot separat se modifica.

Alte opinii ?

Modificat de andrein
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In posturile #164 si #166 ma refeream la manualul G5. Acolo, in paginile scanate, se poate vedea referinta la functia Dual prin folosirea butonului AUTO.

In cazul A6 cred ca ar fi utila consultarea manualului respectiv, sau, poate, un telefon la un dealer VW, sau, sa mai vedem si alte opinii ... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In manual nu scrie nimic, sau poate nu am observat eu, desi l-am parcurs de cateva ori .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu aceeasi intrebare ca si freempi, adica la un seat leon cum se activeaza sistemul de diagnoza. Am luat acel document despre care zicea istef, dar se refera la cele cu econ, iar leonul nu are.

Si mai am o intrebare legata de viteza de pe climatronic fata de cea analog. Am citit despre diferente de 2-3km/h in plus sau in minus, dar la mine climatronicul arata mai putin cu 8-9km/h cand merg cu 80km/h, si cand merg cu 120km/h imi arata 108. Nu este cam mare diferenta totusi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat sa tin apasat mai mult pe AUTO si nu merge ! Am tinut si 3 sec si 5 secunde si chiar mai mult si nici un semn. Tot separat se modifica.

Alte opinii ?

La audi-ul din semnatura si alte cateva(printre care si A6) stiu sigur ca funtioneaza secventa.

Deci se tine apasat butonul AUTO(5-6 sec.) de pe partea care se doreste a se modifica temperatura ulterior(de ex. partea sofer)...temperaturile de pe cele doua disply-uri ar trebui sa devina egale.

Pentru a se iesi din acest mod se modifica temperatura din partea opusa celei al carei buton AUTO a fost apasat(in exemplul dat...din partea pasagerului).

PS: Daca ai tinut butonul AUTO din stanga apasat si ai incercat sa modifici temperatura din partea dreapta, atunci de aceea n-a mers :P...(analog si pentru partea dreapta).

Sper sa functioneze si sa reusesti :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!