Jump to content

Noul Passat B7 vs Opel Insignia vs Skoda Superb


Macintosh
 Share

Postare recomandată

Astept de 20 ani sa vad un Peugeot mai bun ca un VW echivalent ... si care sa nu se dezmembreze dupa 5 ani.

Ampatament mai mare=o sa ai probleme la iesirea din parcarile subterane. Eu am la Superb cu tot cu ampatamentul lui "mic"

Poate am idei preconcepute dar: francezii sunt buni la vinuri, italienii la pantofi, rusii au femei frumoase iar nemtii stiu sa faca masini... Si situatia asta e neschimbata de peste 100 de ani. Poate s-a mai scimbat acum ... cine stie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

nu prea mai fac nici nemtii masini cum faceau, cel putin in perioada asta de criza,dar oricum sunt printre primii la bataie cu japonezii

Astept de 20 ani sa vad un Peugeot mai bun ca un VW echivalent ... si care sa nu se dezmembreze dupa 5 ani.

Ampatament mai mare=o sa ai probleme la iesirea din parcarile subterane. Eu am la Superb cu tot cu ampatamentul lui "mic"

Poate am idei preconcepute dar: francezii sunt buni la vinuri, italienii la pantofi, rusii au femei frumoase iar nemtii stiu sa faca masini... Si situatia asta e neschimbata de peste 100 de ani. Poate s-a mai scimbat acum ... cine stie

si romanii la ce sunt buni? :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut ocazia sa merg cu Peugeot 208 si este peste Polo.

Singurul lucru unde Polo e mai bun este la transmisii DSG. Lumea se mai schimba.

Cat despre ampatament, prefer sa agat masina o data pe an intr-o parcare subterana (care sunt sansele?), dar sa am o tinuta de drum mai buna in restul anului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

""Insignia diesel nu poate sa consume 12% in oras..""

nu stau in bucuresti, dar eu la prima insignia am avut mediu 5,8 l( cdti 160 cai), la a doua am 6,5 l/100( cdti 130 cai). am jurnal de bord pe softpedia forum.

le: la ambele masini, viteza medie aratata de BC e in jur de 48 km/h.

Modificat de csi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu un amic cu Insignia CDTI de 160cp si nu sare de 10,maxim maxim 11 in Bucuresti..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

poate persoana care i consuma 14 are o problema cu insignia lui, dar normal nu are cum un 2.0 diesel(cdti) sa consume in halul ala in oras

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@micuzzu_marius Romanii stau pe magine si isi dau cu parerea :D

Comparatie (sedanuri):

Superb ampatament = 2761 L=4838 Portbagaj = 595 l

508 ampatament = 2817 L=4792 Portbagaj = 515 l

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Bucurestiul asta-i tare pacatos cu masinile.. nu gluma :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Sunt in momentul in care vreau sa-mi cumpar o masina la mana a doua , undeva la un buget de 8000-8500 euro.

Vreau sa fie combi pt spatiu ,la an 2010 -2011 (euro 5) taxa de inmatriculare mai mica ,diesel si ma uitam la skoda octavia 1,6/2.0 si opel insignia 2.0.

Ce parere aveti, care ar fi mai fiabil si mai ok ca motorizare pe primul plan, lasand pe planul doi estetica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Octavia Combi 1.6 tdi este spatioasa, robusta si economica. Tine cu casa. Insignia e o masina mai grea ca Octavia care automat va consuma mai mult, iar interiorul nu e mai mare desi la exterior e mult mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!