Jump to content

Bucse A3


Johnny Bravo
 Share

Postare recomandată

Vreau sa schimb bucsele la masina. Am inteles ca cele de S3 ar fi mai bune decat cele normale de A3, ca ar fi pline.

Aveti idee, se potrivesc la A3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu pui powerflex sau bucse de pe cupra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Powerflex nu sunt bune pentru drumurile noastre. Nu stiu nimic de bucsele de Cupra.

Ideea e ca vreau sa pun ceva mai bun decat cele care sunt in mod normal pe A3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu au de ce sa nu mearga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine stii... Eu le am pe cele de TT (sunt pline). N-am mers foarte mult cu ele, dar nici n-am observat vreo diferenta. Sa vedem in timp...

Cele OEM dupa 50k erau crapate in doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Daca pui powerflex nu o sa mai ai treaba cu bucsele veci doar ca va fi masina putin mai rigida! Eu zic ca merita investita!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit feedback-uri negative de la multi care si-au pus powerflex pe la noi in tara.

La drumurile de rahat pe care le avem, nu merg prea bine astea foarte rigide. Plesnesc.

Momentan am luat bucse normale de A3 pe care sper sa le montez saptamana viitoare. Am un cloncanit si daca dispare, atunci o sa ma uit dupa brate de TT si bucse pline insa tot de cauciuc.

Daca nu scap de cloncanit, trebuie sa mai investighez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dap.

Nu stiu sigur daca este de la bucse. Eu vreau oricum sa le schimb pentru ca inca pe masina sunt chiar cele cu care a venit din fabrica. Doar pe spate au mai fost schimbate.

Odata cu bucsele voi schimba si ambele bare stabilizatoare si voi avea, deci, si aici bucse noi. Am sa mai verific cu ocazia asta daca etrierii sunt bine prinsi si nu s-a slabit vreun surub ceva si flansele la amortizoare.

Eu sper insa sa scap de zgomote doar cu schimbarile astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Etrierii nu au nici o legatura, daca ar fi vreun surub slabit ar trebui sa faca zgomot si cand franezi, mai degraba iei in calcul flansele+rulmentul de la amortizoare asta dupa ce schimbi bucsele.

Good luck! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da. Nu am simtit nimic la frane insa am citit ca cineva a avut problema asta cu un etrier. Daca tot o sa se umble p-acolo, ma voi uita la tot ce se poate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clar ca o sa verifici tot se poate avand in vedere ca demontezi multe. Pentru flanse in schimb trebuie sa demontezi altele :( care nu au treaba cu ce desfaci ptr bucse, printre care si stergatoarele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit o oferta de pret la manopera pentru schimbarea celor 4 bucse pe fata, bucsele de la tamponul din spatele motorului si o bujie incandescenta.

Schimb bucse fata: 200 ron

Schimb bucse motor:100 ron

Schimb bujie: 100 ron

Sunt eu zgarcit sau preturile sunt enorme?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O bujie este cam 70Ron, manopera de 30ron pentru o bujie zic eu ca e OK

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Preturile sunt doar pentru manopera!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

100 RON pentru o bujie DUMNEZEULE.... :| Nu te supara dar de unde ai obtinut aceasta cotatie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

masina din semnatura are acel tip de bucse (s3) de 1 an .

inainte de acestea am avut din cele normale (care nu sunt pline) iar durata lor de viata a fost scurta , apx 10 luni .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pana la urma cate bucse pline sunt?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe fata sunt doua tipuri de bucse: cele mari (care pot fi pline - pe S3 - sau nu - ca pe A3) si cele mici care sunt pline.

Eu am pus tot bucse normale pentru ca sunt mai ieftine. Cum cei de la PBV2 au zis ca sunt in regula si nu de la ele troncane masina, am zis sa o iau pas cu pas pana descopar de unde suna. Primul lucru pe care l-am schimbat au fost bucsele mari si am zis sa nu dau prea multi bani pe un experiment. S-a dovedit a fi suficient. De la alea troncanea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Puteti sa imi spuneti va rog codul bucselor pline de pe fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!