Jump to content

Calendar Golf III/Vento


Tracto
 Share

Format calendar !  

244 voturi

  1. 1. Ce tip de format doriti sa aiba calendarul ?

    • Cu specific climatic (ex. iarna fundal)
      72
    • Pe editii (ex. bon jovi/gti/gt/savoy/joker/new orleans
      111
    • Fara nici un specific anume (se alege doar poza votata)
      61


Postare recomandată

Inspirat de alte proiecte asemanatoare m-am gandit :idea: ca am putea realiza si noi unul sau chiar mai multe pentru ca suntem o comunitate mare si reprezentam o perioada de aproape un deceniu in istoria marcii VW. :Driver:

Pentru inceput m-am gandit sa postati intr-o rezolutie mai maricica o poza doua trei cu masina dumneavoastra (care ati dori sa apara in calendar). Impreuna o vom alege pe cea mai frumoasa/potrivita :coolpics: . Ar fi bine ca fundalul sa respecte clima lunii in care va aparea. Ex. (Iarna :frigbaitata: fundal cu zapada etc.)

Speram sa realizam primul calendar cat mai repede si de ce nu sa il si printam !

Astept parerile dumneavoastra si pozele. Orice idee/sfat este binevenit !

Rog un moderator sa mute acest topic la sticky. (Cred ca acolo este locul potrivit).

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frumoasa idee...sunt de acord cu ideea si chiar o sustin...chiar as pune si poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te felicit Mihai ca mi-ai luat-o inainte. Am vrut sa copiez si eu ideea celor cu Mk1/Mk2...

Totusi, eu as propune un POLL in care sa votam. Uneori nu e suficient sa te pricepi la poze incat sa poti sa poti alege ce e mai bun. Unii pot alege fara sa aiba "scoala foto" si s-o faca foarte bine. Si ca sa nu apara voturi false (conturi noi pentru a aduce voturi aiurea), sa lasam sa voteze doar cei cu minim 10-15 posturi (adica nu le consideram la numaratoare). Si DOAR cei de pe aria Golf3 & Vento. Ce parere aveti ?

Modificat de GTI_85
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asteptam reply-ul tau :) Aveam nevoie si de sprijinul tau :icon_thumright:

Da este o idee buna. O sustin si sper sa o punem in aplicare.

Deocamdata sper sa ne strangem destui doritori si sa si postam pozele.

In cazul in care ne vom strange prea multi (mai multi de 12) putem incerca sa punem cate doua poze pe o luna, un fel de versus. Ce parere aveti ?

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presimt ca GTI_85 si tracto o sa aiba cele mai multe luni in calendar :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Byz

Pentru ca suntem initiatorii acestui proiect nu vreau sa fim considerati ca avand ultimul cuvant de spus mai pe scurt ca facem legea. Fiecare va avea sanse egale si va avea dreptul la replica . :icon_thumright:

Nu cred ca este necesar ca o masina sa aiba mai mult de o aparitie maxim doua depinde de conceptul pe care il vom alege in constructia calendarului.

O alta idee ar fi sa sortam pozele din luni pe categorii/variante de echipare : VR6/bon jovi/new orleans/gti/gt/special/joker/savoy etc. eventual cu mai multe poze in aceeasi luna din echiparea/varianta respectiva. Astfel scoatem in evidenta mai mult varietatea si designul acestui model, exact ca intr-o brosura ce ilustra pe vremuri modelul respectiv :)

!!! Important

De asemenea fiecare dintre noi va avea dreptul la securitate. La cerere numarul masinii nu va fi ilustrat.

Totul este sa ne strangem suficienti doritori, sa ne punem de acord si sa urcam poze.

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am putea sa facem niste "reguli"care trebuie sa le indeplineasca pozele pentru a aparea in calendar.Sa stie un eventual pasionat care vrea sa aiba masina in calendar cam unde ar trebui sa se incadreze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte buna initiativa. intrebarea este cine se pricepe si are timp sa se ocupe de formatul calendarului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tracto ma refeream la faptul ca amandoi aveti talent la fotografiat ! Poate ati fost fotografi intr`o viata anterioara...:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dragii mei..am vazut pe forumul asta atatea masini frumoase....:icon_cool: trebuie doar cautate....eu unul pot sa va ajut doar votand...si am sa caut si niste poze...nu stiu daca am ceva care s-ar incadra,dar...nu se stie... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina poate sa arate ingredibil de prost,dar daca propietarul este pasionat,sigur reuseste sa prinda un cadru care ii va da viata si culuare

Deci aveti mai mult curaj!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi frumos.Ar trebui sa ne intelegem din/pana ce data se vor urca pozele dupa care se va incepe cu votarea si se vor alege masinile.O parere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Byz

multumim pt aprecieri.

@ ovidiu

ma pot ocupa eu de format. Totusi nu refuz ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SUPERBA initiativa tracto , ajut cu orice se poate ma pricep in photoshop si alte dracii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte tare ideea. Punem aici linkuri la poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chestia cu formatul calendarului cred ca ar fi ok sa o lasam la final, dupa ce avem pozele. Deci hai sa facem rost de ele !

Pozele

- Dimensiuni : Postati pe forum poze redimensionate cu latura mare 1000pixeli. Nu puneti mai mari pentru ca ingreuneaza incarcarea paginii web.

- Numar : Ca sa nu iasa haos, fiecare sa posteze cele mai bune 2-3 poze cu masina proprie, eventual sa sugereze lunile anului la care candideaza.

- Calitate : puteti pune ce incadrari doriti, cu prelucrari sau fara prelucrari...fiecare, dupa propriul gust, deoarece Marele Juriu (voi, noi...) va decide care sunt bune si care nu.

Cred ca in 3-4 saptamani am putea sa adunam destule cat sa putem incepe sa votam... Ne trebuie un timp mai lung ca sa apuce toti doritorii sa candideze.

Deci START, postati POZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!

worthlesswithoutpics.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sparg eu gheata ! Candidez pentru luna iulie/august/decembrie/ianuarie/februarie sau dupa caz in "brosura" NEW ORLEANS

Am adaugat si un poll legat de formatul calendarului ! Postati poze si votati !

IMPORTANT !

DE asemenea m-am gandit ca puteam adauga inca o luna Ianuarie pentru anul urmator cum se practica in calendarele reale....

deci vom avea 2 luni Ianuarie !

De asemenea puteti vota pentru o coperta a calendarului ! Deci adaugati poze si pentru o coperta a calendarului ! (necesara daca il printam)

post-10002-0-57996100-1294742527_thumb.j

post-10002-0-37214600-1294742535_thumb.j

post-10002-0-46352100-1294742639_thumb.j

post-10002-0-06705100-1294742650_thumb.j

post-10002-0-15186300-1294742666_thumb.j

post-10002-0-51356300-1294742673_thumb.j

post-10002-0-29700400-1294742682_thumb.j

post-10002-0-82630700-1294742921_thumb.j

post-10002-0-56386300-1294742937_thumb.j

post-10002-0-95941300-1294743828_thumb.j

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Muhahah,am votat primul !

Succes baieti !

LE: Propun sa se foloseasca sistemul de votare cel din partea dreapta de langa butonul quote pentru masinutele care va plac .Astfel am sti care sunt cele mai indragite :P

post-31559-0-58751900-1294743637_thumb.j

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am votat si eu si o sa si particip chiar daca sunt sanse foarte mici,dar poate ma ajuta aparatul :P dupa prima sedinta revin cu poze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hurry up.....

Mai postez o poza pentru coperta si am terminat !

@Byz. E buna ideea ta dar va trebuie selectata o singura poza din toata serioa postata de fiecare .

post-10002-0-80374600-1294743917_thumb.j

Modificat de Tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand se termina toata treaba cu votatul si postatul pozelor?

Plus de asta o sa fie cateva golf-uri care nu o sa fie prezentate aici...multi useri intra rar,gen ktbstudio...si masina lui chiar merita sa fie prezenta in una din paginile calendarului.

Modificat de dreamer
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e un fel de selectie naturala. Vor aparea cei care chiar sunt interesati de aria aceasta si care vor gasi topicul in decurs de o luna....mai mult nu are sens sa asteptam. Eventual, daca vreti, dati-le stirea si celor care credeti ca ar merita sa apara pe-aici.

V-as ruga sa fiti cat mai selectivi si sa nu varsati pe topic zeci de poze cu aceeasi masina...am sentimentul ca fiecare va ''arunca'' aici cate o tona de poze la gramada, crezand ca va avea mai multe sanse. Calitatea va face diferenta si nu cantitatea!

Eu cred ca 3 poze ajung si fiecare trebuie sa faca un minim de efort pentru a le selecta din colectia proprie. Sau hai sa fie 5 poze, dar nu 10.....de acord?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte buna ideea asta . poze cu masinile noastre? sau altele ? trebuesc neaparat amplasate intrun peisaj ? ceva sa reiasa anotimpu ? sau si din "fata blocului " ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!