Drujba

VW EOS

Ce parere aveti de VW EOS ?   134 voturi

1. 1. Ce parere aveti de VW EOS ?

• Imi place foarte mult
      72
    • Imi place ceva
      36
    • Asa si asa
      12
    • Nu pre imi place
      9
    • E varza
      5

Conectaţi-vă ori înregistraţi-vă pentru a vota în acest sondaj.

31 postări în acest subiect de discuţie

la reprezentanta costa in jur de 5000 euro cutia... :rolleyes: anyway, am gasit astazi la un centru de dezmembrari din buc. problema rezolvata :rolleyes: va multumesc mult tuturor pt ajutor . :icon_thumright:

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Bine ca s-a rezolvat.acum spune si tu de unde si cu cat,pt a fi de folos si altora.

Bine ai revenit pe strada.

Brgds

0

Link către postare

salutare

de 1 luna sunt noul posesor al unui eos 2.0 fsi si am facut o boacana cu toate ca stiam ca este gresit....am decapotat-o pana la jumate si am lasat-o asa ca vroiam sa vad pe cum este sistemul de scurgere deoarece la spalatorie intrau cateva picaturi in masina...IN FINE, nu asta ar fi problema pentru care postez aici....sa revenim..dupa ce am decapotat-o pana la jumate,am tinut-o asa vreo 10-15 min cred si cand aud un piuit si scria in bord TEMP TOO HIGH nu stiu cum...m-am speriat si am vrut sa o capotez doar ca nu a mai vrut..am lasat-o asa vreo juma de ora si a mers intr-un final doar ca o aripioara care iese in lateral cand se decapoteaza ramasese blocata  sub luneta( se capotase complet doar ca in partea dreapta luneta era intredeschisa putin)...am tras putin de ea si  intr-un final am reusit sa o pun la loc....DOAR CA ACUM aripioara respectiva nu  mai intra perfect la locul ei ci sta vreo 2-3 cm in sus...

Sincer acum imi este frica sa o mai decapotez....

va rog sa imi spuneti daca stiti pe cineva care ma poate ajuta...vreun mecanic care vrea sa lucreze in particular de la vw,ca am fost la midocar si mi-au cerut intre 500-2000 doar pentru constatare+ piesele care s-ar fi stricat

app cand am capotat-o ...s-a capotat in reprize..urca putin se oprea si tot asa...si culmea portbagajul nu mai merge sa il deschid de pe usa doar din cheie..FOARTE CIUDAT

ASTEPT RASPUNS SI MULTUMESC ANTICIPAT PT AJUTOR

AM POSTAT AICI DEOARECE NU POT DESCHIDE UN POST NOU

0

Link către postare

Eu nu cunosc mecanic, insa parerea mea personala este ca ... la cat de sensibil si precis este sistemul asta, eu nu m-as duce la oricine.
Macar la VW la rep iti da o garantie pe lucrare, si raspund pentru orice.
Spor.

P.S. Faptul ca o opresti nu ar trebui sa fie problema, daca stii cand sa o opresti. Asa se ung chederele. Cu ea partial decapotata, pentru a avea acces peste tot.

0

Link către postare

da,multumesc pentru raspuns....aripioara aceea nu mai raspundea la comenzi si trebuia inchisa si deschisa manual deoarece cablul care  o ajuta era sarit din urechiusa care il tinea  intins,si astfel cablul nu mai o mai tragea.....am reusit sa vad lucrul acesta cand am decapotat-o  si am lasat-o gen la jumate si am studiat toate cablurile care sunt in lateralele portbagajului..Am prins cablul in urechiusa respective si acum se  capoateaza  perfect......Am postat poate o sa mai faca si altii ca mine ( sper ca nu)

0

Link către postare

Salut

Detin un Eos 207 1.6 fsi si am probleme cu decapotarea .... de fapt nu se mai decapoteaza ... banuiesc ca, reparatia ma va costa ceva ... dar pana atunci... vroiam sa intreb ..EXISTA CUMVA DECAPOTARE MANUALA .... ( VREO MANETA.. CEVA ?)

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.