Jump to content

Modificari Sharan


locdeparcare
 Share

Postare recomandată

Ok...inca o intrebare,ceva mai prosteasca...vreau sa schimb turbina cu una ceva mai mare. Ma gandeam la un 2.5 de pe audi,are cineva idee daca s-ar potrivi,sau vreo sugestie de turbo?(scuze daca nu are legatura cu topicul,dar tot de modificari ar fi vorba)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Maxx_SDK

Ai rezolvat cu planetarele?

Daca nu,urca masina pe elevator si cu o capra hidraulica simuleaza cursa suspensiei,piulita planetarei sa fie desfacuta si vezi la fiecare capat de cursa daca o poti impinge prin butuc spre cutie 5-10 mm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

On 14.09.2020 at 22:46, Maxx_SDK a scris:

Ok...inca o intrebare,ceva mai prosteasca...vreau sa schimb turbina cu una ceva mai mare. Ma gandeam la un 2.5 de pe audi,are cineva idee daca s-ar potrivi,sau vreo sugestie de turbo?(scuze daca nu are legatura cu topicul,dar tot de modificari ar fi vorba)

Poate e de folos https://gottuned.com/product/gtb2060vklr-ball-bearing-hybrid-turbo-vacuum-converted-and-welded-onto-stock-1-9-2-0tdi/ asta a puso si davit de la garaj pe gloful lui

Modificat de Barba Mov
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am si eu o intrebare pe un sharan de 115 cp 1.9 tdi auy se poate pune injectoare de 1.9 tdi de 150 cp motor tot pus pe sharan? Pentru stage 2 si normal!

Modificat de Barba Mov
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Va salut, am o intrebare, am gasit un sharan din 2008 BVK, el in carte apare ca are 6 locuri si chiar asa are, intrebarea este: pot sa imi montez prinderile si pentru locul al 7lea? atasez o poza sa vedeti despre ce vorbesc.

sharan.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutari tuturor.  Detin un sharan din 2001. Calculatorul original este serial 038906019J 0281010216. Am reprogramat o alta versiune 038906019PA care merge foarte bine, mai putin la relanti.  Nu merge rotund.  Atâta timp cât este rece, motorul merge bine sau dacă este oprit aproximativ 30 de minute.  Cu acest soft funcționează mult mai bine decât cu cel original, deși ambele au 115 CP, iar consumul este mult mai mic.  Pe computerul de bord arată aproximativ 5%.  Ma poate ajuta cineva sa rezolv problema?  Trebuie sa schimb ceva in parametrii de injectie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!