Jump to content

Upgrade turbo 1.9 tdi 105


Andrei_Tdi
 Share

Postare recomandată

Nu pot sa pun doar o turbina mai mare si intercooler pentru început?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut,sunt începător in modificat mașina și aș dorii si eu sa aflu niste răspunsuri la câteva întrebări

Pentru inceput am un 1.9 BLS cu 105 cp putere și am făcut câteva modificări precum straightpipe ,fmic de 63mm și mai am o turbina (încă nepusă pe mașină) de 2.7tdi din ce am înțeles un gtb1756vk.La service  când am vrut sa o pun m-am trezit de problema nu se potrivește....ba că este inversat,că îmi trebuie downpipe,că îmi trebuie flanșă îmi trebuie tur retur de audi 2.7 că îmi trebuie biele forjate,că nu duce motorul că îl sparg...

Adică prima întrebare chiar trebuie toate acele upgrade-uri pentru 1.9 BLS?și chiar nu duce?

A doua întrebare este ce injectoare îmi trebuie să pun pentru turbina de 2.7 și ce modificări mai trebuie aduse pentru un target de 240cp....exceptând ambreiajul întărit cu kevlar și frânele marite ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Din ce știu nu duce BLS cât vrei tu, cel mai ok pt tine e turbina de ARL gt1749vb, faci pana în 200 cai și nu mai modifici nimic, posibil sa mai ai nevoie de un furtun rosu în forma de S care pleacă din turbina.

Injectoarele merg și ale tale pt puterea aia, daca vrei mai mult cauți de ARL/ASZ cu terminația AL astea duc un maxim de 260 cai

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut, o întrebare as avea și eu.

Am găsit o turbina de BLS și as vrea sa știu dacă se poate modifica și ce anume se.modifica pentru a se potrivi pe BXE .

Turbina este noua luata de pe o masina lovita și de aceea am întrebat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Încă o întrebare, știe cineva ceva despre turbina Mahle 030tc17814000 

As putea lua una din Cehia noua la un super preț dar nu știu cât sunt de bune.

O părere de la cineva care stie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!