Jump to content

Schimbare electromotor


cheloo_e13
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor, sunt posesor de golf 3, dar nu asta este problema, problema mea este ca am un prieten care are un New Beetle, cu motor de 2000, si ii face probleme electromotorul. A fost la un service si i-au dat niste preturi astronomice. Ieri m-a rugat pe mine daca pot sa il dau jos, si sa il curat.

Fiindu-mi prieten, nu il pot lasa cu ochii in soare, de aceea va rog sa-mi dati cateva ponturi, idei, scheme, sa-l pot ajuta sa-i rezolv problema ce o are.

Va multumesc foarte mult, respect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie curatat, asta i s-a spus de la service

am nevoie de schema cum se da jos

nu am mai umblat niciodata la beetle, la golf 3 il mananc dar la asta.....

dar pentru orice lucru exista cate un inceput, si pentru inceputul asta am nevoie de cateva indrumari

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Scheme eu unul, nu am! S-a discutat pe aici despre cum se schimba bateria, iar electromotorul se afla sub baterie sub "tava" de metal. Eu am vb la eventuale probleme new beetle (parca) de electromotor si ideea e ca pana nu-l dai jos si-l desfaci nu ai cum sa-ti dai seama ce are.

Numai bine.

Modificat de h0m3s1ck
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poi eu asta vrau sa fac, sa il dau jos

nu am mai umblat niciodata la acest model, deci zici ca se afla sub tabla de la baterie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca nu am lasat impresia ca as scrie la "bascalie"! :vaidecapulmeu:

Da este sub "tava" de la baterie si se poate desface doar din compartimentul motorului -> adica nu trebuie ridicata masina pe elevator.

Sper sa-ti fie cu folos. Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci m-ai salvat, si iti multumesc foarte mult

nu ma intelege gresit te rog, dar unu care are lupo, mi-a zis ca este o gramada de demontat, si ii ia cel putin 4 ore la lucrarea asta

inca o data multumesc mult

dupa ce o rezolv, revin cu detalii, si poate si poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!