Jump to content

Noua sigla Skoda


laur_vd
 Share

Postare recomandată

Trista rau sigla noua dar mai bine o sigla urata pe o masina frumoasa decat o sigla frumoasa pe o masina urata :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil, cu noua sigla, vor sa pozitioneze Skoda mai aproape de lowcost-uri, altfel nu imi explic hidosenia aia care se vrea a fi noua sigla;

Ma rog, chestie de gusturi...poate le-o place alora de la Skoda;

Pe bune, parca este desenata in pauza de cafea sau la brief-ul de dimineata, cand poate se plictisea vreun designer (bah..ia uite bah ce-am scos..)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Subscriu..nu imi place DELOC noua sigla..tot ce sper este sa nu fie asa.

Cercul albastru subtire si combinatia cu verde este un kitsch, imaginati-va cum arata pe o masina neagra, sobra, o astfel de sigla albastru/verde.

Simbolul este si asa complicat ca sa-l faci si mai mare. Sunt mai frumoase siglele simple, patru cercuri (audi), doua triunghiuri (citroen), un W (VW).

Sa nu scrii numele, alta greseala - per total sigla arata exact ca la o masina chinezeasca de prost gust. Cum este Geely (dar pana si Geely si-a lasat numele pe logo).

http://www.purplehell.com/riddletools/carlogos.htm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e s-o luam logic, nici Audi, VW sau SEAT nu isi scriu numele pe sigla.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma uit la noua emblema si incerc sa mi-o imaginez, de exemplu pe o masina rosie..:frigbaitata:

Pur si simplu la "HIDOS" ma duce gandul :blink:

Pacat, puteau sa schimbe doar sageata aia de kkt si sa lase marginea cum era

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu am crezut nici o secunda ca va ramane sigla asa

fiti siguri ca ea va arata mult mai bine, acuma arata asa ca sa surprinda ulterior la showroom

daca s-ar arata toate noutatile inainte de lansare la ce ar mai fi bune prezentarile auto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

conform site-ului noua sigla ar fi asta post-30503-0-60981400-1298979320_thumb.j.ramane sa mai asteptam 2 zile pana se va deschide salonul de la geneva ;)

:offtopic: am postat deodata :blah:

Modificat de barcea_mare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca varianta finala va arata si mai bine, e doar o pacaleala sa-si "faca PR" (atrag atentia, apoi admiratia)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe threadul cu O3 din sectiunea de O2 au aparut deja poze cu conceptul prezentat la geneva si acolo se vede bine ceea ce cred eu ca va fi sigla finala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigla 'originala' a skoda, in nichel, fara vreun brizbriz? mai curat nu se putea.

eu unul o consider o solutie grozava.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte faine sigla, mai curata si imi place parca mai mult fontul folosit la brand

2011_GenevaGallery25_big.jpg

Modificat de Quino
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

opa...pai parca arata altfel..cu mov si ..nu mai stiu cum era pozitionata..

Acum arata bine, poate chiar misto, daca o vad in realitate! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Catalin Emilian

Fac si din sigla ce-au facut din masini, o sigla nu ar trebui schimbata niciodata, regulile nu se schimba in timpul jocului. Nu credeam ca dupa asa o frumusete de Skoda Superb vor scoate hidosenia asta care se vande acum. Fabia nici inainte nu era vreo miss, insa asta de acum... vai!!! :screwy: Daca si Octavia 3 va arata in genul Superb nu vreau sa mai aud de ea nici in vis.

Modificat de Catalin Emilian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!