Jump to content

Noua sigla Skoda


laur_vd
 Share

Postare recomandată

Nu-mi place deloc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal, nu-mi place deloc, dar ca orice schimbare, e nevoie de timp ca sa ne obsnuim cu ea. Toata lumea radea de Dacia cand au schimbat sigla, ziceau ca e desfacator de bere si acum e indragita. Cu toate ca, conform mentalitatii nemtilor, ceva ce merge bine, nu trebuie schimbat. Probabil asa ar trebui sa procedeze si in privinta siglei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Puteau sa lateasca banda albastra ca cea neagra de la vechea sigla si sa pastreze scrisul skoda. Nici mie nu i-mi place

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca chiar e pe bune articolul respectiv, e foarte tare noua sigla ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Skoda e un brend cunoscut de toata lumea ,ce rost mai avea sa scrie pe sigla ce e skoda.Cred ca e o evolutie fireasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E fix ca un c...r, iertati-mi expresia. Nu are personalitate, conturul albastru de vw, e un kich. Sper ca e doar o gluma. E de o mie de ori mai adevarata sigla veche.

Si asta fara sa fiu fan Skoda.

Pana la urma e doar o sageata inaripata. E foarte greu sa faci ceva sa placa, mai ales in domeniul auto. Trecerea tre. sa fie subtila, sa fie pastrata radacina.

Modificat de theo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate imi placea mai mult daca scria macar SKODA pe conturul albastru sau ceva.Parca imi place mai mult aia veche. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigla "veche" este ok din punctul meu de vedere.Contrastul acela intre negru si verde da foarte bine,pe cand la cea "noua" verdele si cu albastru ala,nu se potrivesc deloc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E urata, cele vechi erau destul de interesante, culorile asteia noi nu sunt pt orice culoare...parca cea veche merge perfect pe orice culoare.

Eu am renuntat la amandoua asa ca nu prea ma intereseaza.Probabil nimeni nu va sta intr-o sigla de pe capota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa mine e evident ca sigla curenta e mult mai frumoasa ca cea noua, dar schimbarea e probabil in trendul de "ieftinire" si repozitionare a marcii. Pacat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

urata a dracu

am sa cumpar cateva sigle d'astea vechi sa le am,just in case

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si-au pastrat sageata si verdele, culoarea predominanta, dar probabil de la "centru" le-au ordonat: inconjurati-va simbolul cu albastru!!!!!!!!! ca de nu.........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper ca ati observat ca sunt doua logo-uri diferite, cea de pe blog si cea din automarket.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este mult mai apropiata de sigla veche dinaintea preluarii de catre VW a uzinelor si transformarii brandului Skoda in al 2-lea brand de sub VW.

Consider ca are mai multa personalitate dar degeaba schimbi sigla iar produsul este un VW facut acum si prin China !!!

E adevarat ca tot VW a contribuit imens la cresterea calitatii automobileor Skoda prin aportul de know-how dar ma astept ( cam degeaba ) odata cu noua sigla, ca Skoditele sa isi recapete personalitatea ca design in primul rind si fiabilitatea de altadata...

M-am saturat sa vad pocitanii de caroserii ( ca Fabia 2 de ex ) scoase de ingineri sub presiunea "grupului" si a politicilor interne...

Restul discutiilor, ca e prea albastra, ca e prea verde...etc, sunt umplutura fara sens.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt curios daca au adus ceva imbunatatiri la calitatea materialelor din care este facuta stiut fiind faptul ca modelul vechi se exfoliaza destul de repede. A mea inca nu are 2 ani si deja da semne de exfoliere pe margini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

urata rau noua sigla, daca o sa ramana asta, oricum pana nu vedem finalul e greu de zis, poate mai lucreaza la ea.

@septimiu : din cate am inteles eu sigla precum si alte elemente cromate si nu numai (decorurile de la geamuri, portbagaj etc) se exfoliaza datorita folosirii unei spume active prea "activa" , prea dura si de asta ataca in special elementele de decor. informatia o detin de la un dealer, care mi-a spus-o fara a avea vreo obligatie eu de el sau el de mine.. pur si simplu ca am vazut in parcare o masina asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a discutat mult pe tema asta si nu vreau sa o dam in off topic dar calittea chiar lasa de dorit la vechea sigla. Din cate mi-am dat seama peste emblema este aplicata o folie mai groasa care are menirea sa protejeze cromul de pe margine si e normal ca la un moment dat aceasta folie sa cedeze (coapta de soare vara si de frig iarna). Daca ar fi asa cum zic cei de la reprezentante atunci de ce emblemele de pe capacele de roti (care sunt mult mai expuse si la alti factori "nocivi" - sarea de pe drum in timpul iernii de exemplu - pe langa solutiile din spalatorii) sunt intacte?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A trebuit sa apara noua sigla ca sa-mi dau seama ca cea veche nu e chiar atat de groaznica pe cat credeam eu. Credeam ca mai rau de atat nu se poate si orice schimbare ar fi binevenita, insa noua sigla mi-a demonstrat ca m-am inselat, se poate si mai rau! Pacat, masini frumoase si corecte, le strica cioara aia vopsita de pe capota :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

URATA! :angry: nu pot sa ii inteleg ce au in cap. nu e cine stie ce asta de acum dar decat ce vor sa faca e de 1000 ori mai ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urata rau noua sigla..cea veche mi se pare mai..serioasa..acele detalii de pe marginea ei nu dadeau deloc impresia de lowcost pe cand cea noua.. :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Urata rau noua sigla..cea veche mi se pare mai..serioasa..acele detalii de pe marginea ei nu dadeau deloc impresia de lowcost pe cand cea noua.. :screwy:

Corect, foarte urata cea noua, nici nu se compara cu cea actuala!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!