Jump to content

GTO tuning Service


Wug
 Share

Postare recomandată

Atasez imagini cu patanii de la acest service.

Nu fac reclama proasta, am fost de cateva ori. Per total ok, nu sar in sus dar gafe d-astea sunt de neiertat. Asa se intampla cand angajezi toti habarnistii. Un alt service adaugat la lista ban in care se afla multe alte sute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Eu fac service acolo de 2 ani.Am schimbat piese de peste 5.000 RON.

Niciodata nu am avut neplaceri.

E posibil sa fi avut ghinion sau eu stiu ce.

Pana nu detaliezi exact ce ti s-a intamplat raman la parerea ca vrei doar sa faci reclama negativa si atat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu vezi suruburile de la suportii de amortizoare fata in poze? Sunt desfacute.

In fine. Wug, te rog sa te potolesti cu BUMP-urile astea. Am inteles, au gresit, peste tot in service-uri se fac astfel de greseli sau mai rau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai vad in poza ca lipsesc si flansele...ce ti-a facut iulian ti-a furat flansele si ti-a sudat amortizorul de oala direct?

explica exact!

asa pot ma duc si eu la voinea pt remapare ,imi ridica capota,imi scoate un plastic se intoarce putin si in mom ala fac o poza si apoi deschid topic "halal de tunner,ce habarnist".Dar apoi bineinteles imi sare tot forumul mai ceva ca rascoala de la Bobalna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

@BLiTZ

Nu stiu ce relatie ai cu ei dar oameni ca stia iti i-au viata. N-am nimic personal cu seful Iulian sau ce e el acolo pentru ca nu el a lucrat aici. Dar, din moment ce te declari manager esti vinovat chiar daca unul din angajati a gresit. In fine, e usor sa zici "greseli" dar greselile stim cu totii inseamna bani sau chiar viata. In concluzie cine greseste plateste. Datoria mea fata de forumisti este sa-i avertizez si atentionez nicidecum sa nu se duca acolo din cauza mea. Ma potolescu cu BUMP si cu ce vrei tu, dar pune-te putin in situatia mea si nu o sa te simti prea bine. Vorba aia ... si cu banii luati si fu***t in ...

@Ambivalent

Daca nu stii cum vin flansele nu te baga in discutii. Nu ma intereseaza sa fac reclama negativa la nimeni, atata timp cat eu platesc. Daca nu mergeam, nu-i cunosteam, vorbeam aiurea atunci putea-i spune ca fac reclama negativa. In fine, recomandarea mea e sa fi atent si verifica de 3 ori dupa ei ca sa nu ai "surprize" ca mine.

Modificat de Wug
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Particip si eu aici cu ultima experienta la GTO cu al meu Golf V. Am tras o fuga pana acolo pentru ca imi troncanea masina la fiecare trecere peste linie de tramvai si peste gropi in sosea la viteza mica. S-a pus masina pe elevator, nu s-a gasit exact sursa problemei si reteta a fost in felul urmator (citez din devizul primit pe SMS, eram plecat la schimbat jante si anvelope):

- bucse bascule 2 x 155 ron + 120 manopera

- burduf planetara 60 ron + 80 ron manopera

- bucse balans 2 x 115 ron + 300 ron manopera

- tampon cutie viteze 245 ron (nu era mentionat daca include sau nu manopera)

- tampon motor (fara pret, probabil nu a incaput in SMS)

Totalul reparatiei a fost 1400 ron. Calculul de mai sus nu reda toata suma, dar probabil ca restul este dat de detaliile lipsa. Intr-o ora jumate s-au schimbat toate piesele si mi s-a dat drumul spunandu-mi-se ca acum totul este ok, dar ca zgomot inca mai exista cel mai probabil din cauza casetei de directie care va trebui schimbata pe viitor (aftermarket este 4100 RON, nici nu ma obosesc sa caut pret pe original).

Acum, poate nu as fi avut vreo problema cu toate lucrurile astea pentru ca aproape tot ce s-a schimbat stiu ca trebuia schimbat (mai putin tamponul cutiei de viteze si cel de motor, in opinia celor de la service si ele puteau fi un motiv pentru zgomotele din masina). Toate bune si frumoase pana la primul traseu de vreo 20km in Bucuresti, cand am constatat ca am exact acelasi zgomot in aceleasi situatii. Am incercat sa sun pt o reprogramare dar nu mi-a raspuns nimeni la telefon cateva ore.

Am lasat balta ideea de a ma intoarce acolo si am fost imediat la alt service prezent aici pe forum. Masina ridicata pe elevator si in primul minut de verificare a fetei masinii mi s-a spus "uite ce joc ai la bieletele antiruliu". Alta problema era ca burduful de planetara fusese strans prost. 200 ron au costat ambele bielete si 50 lei manopera pentru toata distractia, acum nu mai exista problema respectiva.

Nu sunt cunoscator si poate aberez dar nu mi se pare normal sa coste mai mult manopera decat piesa respectiva pentru burduful de planetara si bucsele balans, am vazut ce s-a dat jos ca sa se ajunga la ele si repet, totul a durat o ora si jumatate. Colac peste pupaza m-am trezit cu aceleasi frustrari dupa ce am dat 14mil si mi-am dat seama ca de fapt nu am rezolvat problema. Dar mai ales, in conditiile in care este suficient sa tragi cu mana de bielete ca sa observi ca au joc si zgomot (in cazul meu), cum dumnezeu de iti scapa tocmai lucrul asta?

Putin peste un an a durat colaborarea cu GTO, chiar am lasat feedback pozitiv aici pe forum pentru ca nu am avut ce sa reprosez dar se pare ca niciun lucru bun nu dureaza la infinit, valabil si pentru servicii. A fost ultima data cand le-am trecut pragul.

Modificat de stars
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ stars - Felicitari si bine ai venit in clubul "Fun Club GTO".

Spre deosebire de tine eu nu am pus aici preturile dar promit sa revin cu detalii imediat ce pun totul pe hartie. Sunt perfect de acord cu tine in legatura cu preturile inclusiv ultima parte cum ca nici un lucru bun nu dureaza niciodata. Sincer eu ma intreb cu de am scapat fara sa ne rupem gatul cu mecanici ca astia? In fine, n-am prea mult timp acum la dispozitie dar sincer ma bucur pentru tine ca ai scapat intreg si nu te-a depasit vreo roata in mers ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Preturi:

Inlocuit flanse amortizoare stanga + dreapta = 400 ron

Inlocuit electromotor = 250 ron

Mai sunt si alte nimicuri care nu le mai stiu.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am schimbat si eu la el un rulment....120 lei manopera,super ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astea nu sunt preturi, sunt jaf la frumul mare!

"Inlocuit flanse amortizoare stanga + dreapta = 400 ron"

"am schimbat si eu la el un rulment....120 lei manopera,super ok. "

......

parerea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

120 ron e jaf la drumul mare?si care era pretul corect?50 lei? o shaorma?un meniu la KFC?2 pachete de Kent?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rulmentii se schimba IN Buc intre 80 si 200 ron / punte

per roata nu dureaza mai mult de 45 minute, de ce sa coste 120 ron ?

unde va credeti nene sa cereti 20% din salariul mediu pe economie, pentru un rulment!

sa dea 4 amortizoare jos..........sa schimbe flansele, 100euro????????? e japca pe fata

ps: imi cer scuze daca am deviat de la topic, insa sunt unul din cei, care refuza sa mai plateasca de geaba

Modificat de vonchris
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) Pretul la flanse e numai pentru cele fata, adica 2 bucati. In fine, e de trista amintire. Dar, totusi hai sa vedem partea frumoasa a lucrurilor. cand moare unul infloreste altul ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fierare service isi rezerva preturile lui

dac e ok bine daca nu nu......cine va pune sa va duceti in service-uri 'smechere'? :lol:

omu poate a dat bceva bani pe aparatura de srvice ,nu sta sa schimbe la mana...are hidraulic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wug....acum fix un an te-ai dus la GTO sa schimbi flansele (primul post) apoi peste un an ai scris si cat te-a costat?sau le-ai mai schimbat inca o data tot la GTO?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fierare service isi rezerva preturile lui

dac e ok bine daca nu nu......cine va pune sa va duceti in service-uri 'smechere'? :lol:

omu poate a dat bceva bani pe aparatura de srvice ,nu sta sa schimbe la mana...are hidraulic

Omul este bun profesionist,lucreaza foarte bine,are aparatura pt orice tine de mecanica.

Singurul lucru care il trage in jos sunt 2 pusti angajati care fac totul in sila si repezeala,dar daca de masina se ocupa Iulian sau colegul lui (tipul solid) sigur nu ai ce le reprosa.

Iulian,daca citesti topicul asta,scapa de pustii aia 2 ca iti strica numele....pana si pe mine ma faci sa nu mai vin la tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din nou cu scuzele de rigoare ca deviez de la subiect,

mai deuna zi, ma duc la un service cu o problema, imi pune un vag com (""TESTERUL"") si imi zice....ai "chestia asta" (i-am explicat ce e chestia, ca nu stia) si ii zic sa faca adaptare clapeta acc. si imi zice nu se poate, ca nu e originala scula.

multumesc, dau sa plec si ma opreste, "pai....domnu, aveti 30 ron de platit ca v-am pus "testerul"".... eu am plecat si NU i-am platit nimic.

concluzie, nu contest profesionalismul dlui respectiv, insa daca iti cere 100 euro sa schimbe doua flanse, e normal?

sa ma ierte Dzeu, dar e o chestie de o ora maxim si 100 ron cu indulgenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Hudrea

Pai sa stie lumea si de pret totusi. N-am nici un interes sa umflu si imi pare bine ca mi-am adus aminte si chiar n-am nimic cu Iulian. Dar atata timp cat eu sunt pagubit nu mai conteaza cine ce si cum. Si daca nu ma insel cred ca atunci cand s-a umblat la flanse a lucrat chiar pustiul mai solid care are o problema cu ochii parca.

@vonchris

Acum e adevarat ca fiecare isi face pretul dupa ureche in RO, neexistand o concurenta oficiala si corecta, dar nu de 400 de ron mie rau ci de lucrarea facuta "pe genunchi" la preturi de reprezentanta, poate chiar mai mari. Preturile sunt scoase direct din burta.

In fine, dupa cum spuneam mai sus, e de trista amintire si nu-mi face placere sa vorbesc despre.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!