Jump to content

A4 2.0 benzina


chris
 Share

Postare recomandată

Are cineva asa ceva?

Ma intereseaza performante, consum, fiabilitate.

Nu stiu mai nimik despre acest motor asa ca orice informatie e bine venita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca te lamuresc eu

in oras mers linistit , fara aer conditionat cam 10-10,5

cu aer in oras cam cu 1l % mai mult

condus agresiv in oras cam 12-14

afara la 130 km/h cam 6 % la 200 km/h cam 10-12

cel putin a mea asa consuma

Modificat de dan28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dan28 ce pozti sa-mi spui de fiabiliate, ai avut ceva probleme? cu consumul m-am lamurit, esti multumit de performante?

@godoroja- am cerut parerea unui posesor ca sa nu se inceapa iar un :banghead:

daca ai condus asa ceva sau ai prieteni, cunoscuti care au asa ceva si sti lucruri concrete astept pareri si observatzii, ca asa la vorbe ne pricepem toti ... :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banuiesc ca daca intreaba doar de motor stie despre restul masini

motorul ff silentios

demaraj bun la peste 3000 rpm in treptele 3,4

fuge 220 ( e limitata la viteza asta )

motor pretentios la benzina ( nu zic sa bagi numa top98 dar dupa ce testezi benzinariile o sa-ti dai seama de unde tre sa bagi )

daca are km multi ( peste 130k ) e bine sa schimbi distributia si semeringurile de supape

si zi-mi cam ce ai vrea sa mai sti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o parere formata despre A4 , nu stiu multe depre 2.0 benzina, si am vrut parerea unui posesor.

Am gasit un A4 2.0 cu 50.000km (reali) si nu prea stiu daca sa trec la benzina , mai ales in zilele astea. Mashina e full - piele, clima ,jante,cd,xenon......e luata de la PorscheRo si e 15.000 euro neg.

La banii astia A4 TDI sare bine de 100.000km....

Sunt intr-o dilema totala :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfat :

calculeaza daca iti amortizezi intr-un timp bun , diferenta de pret intre una pe benzina si una pe motorina

diferenta intre 2 a4 acelas an , aceiasi km si aceleas optiuni este cam de 1500 e ( pret in germania )

din ce ai scris tu masina respectiva face 15000 ( eu am dat pe a mea cam 14 000 la 140 000 km in germania si nu are piele si xenon

si apropo de distributie , nemtii zic sa schimbi la acest tip de motor la 180 000 neconditionat

http://www.audiclub.ro/forum/viewtopic.php?t=150

arunca-ti un ochian si pe aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am o parere formata despre A4 , nu stiu multe depre 2.0 benzina, si am vrut parerea unui posesor.

Am gasit un A4 2.0 cu 50.000km (reali) si nu prea stiu daca sa trec la benzina , mai ales in zilele astea. Mashina e full - piele, clima ,jante,cd,xenon......e luata de la PorscheRo si e 15.000 euro neg.

La banii astia A4 TDI sare bine de 100.000km....

Sunt intr-o dilema totala  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Daca sare de 100.000 cu atat mai bine, inseamna ca nu mai trebuie sa ii schimbi cureaua de distributie la 90.000 Cat despre o su' si ceva de mii, nu trebuie sa te sperii, motoarle astea merg bine mersi 3 sute si ceva. Dar trebuie sa stii asta, ca in profilul tau scrie ca ai avut tdi. Oricum la 15.000 de euroi, iti aduci A4 tdi de belea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut TDI si am fost un pic dezamagit - mici probleme rezolvate cu costuri mari -dar nu neg fiabilitatea TDI -urilor.

Nu prea stiu ce A4 TDI belea gasesc la 15.000 dar eu mai caut.

Nu ma incanta un TDI de 150-200mii km la 15.000 chiar nu merita atati bani -- parerea mea -- :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt in cautari pana la sfarsitul lunii, si as prefera un TDI dar nu exclud nici posibilitatea unei benzine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!