Jump to content

Anvelope iarna/vara Superb 2


Gorillaz_Doktor
 Share

Postare recomandată

Masina mea a fost echipata din fabrica cu Pirelli Cinturato P7 225/45/R17 91V, exact cu aceste caracteristici apare si in CIV. Mentionez ca este un Superb 2 cu facelift 2014 2.0 TDI 170 cp, DSG si 4x4, greutatea ei din CIV este de 1.630 kg.

Am cautat niste anvelope de vara bune la un pret rezonabil si sper ca le-am gasit in Goodyear Eagle F1 Asymetric 3 91Y. Abia le-am montat oe masina, par mai silentioase, ma voi edifica dupa o perioada de rodaj.

Modificat de Catalin M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele originale nu erau XL asa ca nu sunt nici astea.

Modificat de Catalin M
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu știu ce sa zic. La talonul asta nu m-aș risca fără XL. Cel puțin eu asa le am trecute:

Screenshot_20170323-071059.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

9 hours ago, sebip said:

@Catalin M ii important sa fie și XL!

Stii care e culmea? Desi CIV-ul specifica la 17'' sa fie cu indice de incarcare 94, am vazut de mai multe ori in showroom Superb venite de fabrica cu anvelope 17 cu indice 91. De fapt, cam tot ce a fost S2 FL cu 17'' a venit cu indice 91. O ciudatenie uriasa, mai ales ca CIV si COC specificau 94.... N-am inteles ce s-a intamplat si n-am gasit pe nimeni sa ma lamureasca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

5 hours ago, sebip said:

Nu știu ce sa zic. La talonul asta nu m-aș risca fără XL. Cel puțin eu asa le am trecute:

Screenshot_20170323-071059.png

Tu ai acolo datele pentru roti pe 18 cu talon de 40, ale mele sunt pe 17 cu talon de 45.

3 hours ago, 75NOR said:

Stii care e culmea? Desi CIV-ul specifica la 17'' sa fie cu indice de incarcare 94, am vazut de mai multe ori in showroom Superb venite de fabrica cu anvelope 17 cu indice 91. De fapt, cam tot ce a fost S2 FL cu 17'' a venit cu indice 91. O ciudatenie uriasa, mai ales ca CIV si COC specificau 94.... N-am inteles ce s-a intamplat si n-am gasit pe nimeni sa ma lamureasca...

Am revazut acum informatiile din CIV si din pdf-ul cu dotarile masinii mele si in ambele sunt trecute 225/45/R17 91V in CIV si 91W in lista de dotari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te cred. 

Ale mele sunt cu 94 in CIV, atat la 17'', cat si la 16'', iar la 18'' le am cu 92Y, ca si @sebip

Singura explicatie este ca la S2FL au modificat cerinta tehnica in COC ( eu nu am vazut un COC de S2 FL, de asta nu sunt sigur)

Oricum ar fi - pune ce scrie in CIV si esti ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!