Jump to content

Service Volksparts - Linie ITP


volksman
 Share

Postare recomandată

As vrea sa stiu daca este posibila si cat ar costa o revizie completa a unui VW Golf 4 / 2003, AXR precum si un deviz estimativ al interventiilor necesare, urmare constatarilor reviziei.

Multumesc.

pai cred ca trebuie sa treci pe la service pentru o constatare,

apoi se poate face o estimare a interventiilor necesare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am ajuns pe la 17.30 ... din pacate ploua si parea inchis (nicio usa sau poarta deschisa si nici urma de miscare inauntru). Daca tot nu am vazut vreo cale de acces, nu m-am dat jos sa verific.

Un program de functionare al service-ului se poate posta aici pe forum?

Multumim.

Modificat de Brussolo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bogdannovaceanu

Am ajuns pe la 17.30 ... din pacate ploua si parea inchis (nicio usa sau poarta deschisa si nici urma de miscare inauntru). Daca tot nu am vazut vreo cale de acces, nu m-am dat jos sa verific.

Un program de functionare al service-ului se poate posta aici pe forum?

Multumim.

la ora aia sigur erau ciprian si george acolo,de regula dimineata se incepe la 9.00 si seara ii gasesti pina pe la 18-19.00 de obicei....de intrat se intra pe poarta mare iar daca nu sunt acolo sunt toate obloanele trase si lacatul pe poarta...........mi-am permis sa raspund in calitate de client fidel al service-ului de 3 ani si cu reparatii serioase facute la ei si care apropo nu au necesitat interventii ulterioare.o zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu merg la service acolo de 2 ani, vin de la Resita special pentru baieti. Sunt extraordinari si ca meseriasi, ca nivel de experienta, si ca dotare si ca oameni. Iar faptul ca acum poti face si ITP-ul acolo ma bucura enorm. Succes cu noua activitate!

Schimbat azi la noua mea masina distributia si mi-au facut si schimbul de ulei - filtre - dracovenii la 120.000 km. Pe deplin multumit, piese de calitate excelenta si preturi grozave.

Recomand cu caldura!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate trece itp-ul cu folii neomologate pe geamurile fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate trece itp-ul cu folii neomologate pe geamurile fata?

nu, in general nu prea se poate face daca nu permite legea

Am ajuns pe la 17.30 ... din pacate ploua si parea inchis (nicio usa sau poarta deschisa si nici urma de miscare inauntru). Daca tot nu am vazut vreo cale de acces, nu m-am dat jos sa verific.

Un program de functionare al service-ului se poate posta aici pe forum?

Multumim.

cu un telefon inainte sau de pe strada se rezolva,

poate erau in proba cu vreo masina,

in principiu programul este l-v:9-18

Eu merg la service acolo de 2 ani, vin de la Resita special pentru baieti. Sunt extraordinari si ca meseriasi, ca nivel de experienta, si ca dotare si ca oameni. Iar faptul ca acum poti face si ITP-ul acolo ma bucura enorm. Succes cu noua activitate!

Schimbat azi la noua mea masina distributia si mi-au facut si schimbul de ulei - filtre - dracovenii la 120.000 km. Pe deplin multumit, piese de calitate excelenta si preturi grozave.

Recomand cu caldura!

multumim Toni,

uite acum am rosit :blush:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

manpoera pt distributie A4 2002 V6 tdi AYM 114kW? Le cumpar piesele dn magazinul vostru si vreau tot la voi sa le si montez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Imi dai te rog un pret pentru un kit de ambreiaj + manopera la voi in service pentru un VW Polo 9N, 1.4 16v, motor AUA?

Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

480 ambreiajul, 420 manopera,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se aproprie si la mine ITP-ul, masina din semnatura. Si am 3 intrebari:

1. Pretul.

2. Daca am montat kit xenon AF pe far cu lupa am vreo sansa? Nu de alta dar, pot da jos xenonul si sa pun halogenul. Si dupa ce il i-au tot la xenon revin, deorece prioritar e sa vad mai bine, evident sa le si reglez sa nu ma injure careva.

3. Stopul meu dreapta face condes, e non-stop aburit. In principiu el merge, dar mai face figuri si se opreste(eroare in bord), dupa ceva timp iar merge...etc. Sunt probleme cu el la ITP?\

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se aproprie si la mine ITP-ul, masina din semnatura. Si am 3 intrebari:

Multumesc

1. Pretul= 150 ron

2. Daca am montat kit xenon AF pe far cu lupa am vreo sansa? = trebuie puse halogenele pana faci ITP(la xenon se cere instalatie de spalare si motorase de ajustare)

3. Stopul meu dreapta face condes, e non-stop aburit. In principiu el merge, dar mai face figuri si se opreste(eroare in bord), dupa ceva timp iar merge...etc. Sunt probleme cu el la ITP?\ = da, trebuie schimbat

multumim si noi

Modificat de volksman
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-ti mai pot trimite mesaje pe privat asa ca scriu aici:

As dori sa stiu care este pretul pentru o revizie la un Golf V TDI cu urmatorul VIN: WVWZZZ1KZ8W104400. Reperele pentru care vreau un pret sunt urmatoarele:

- ulei Castrol SLX 5w-30 Long Life III

- filtru ulei

- filtru aer

- filtru motorina

- filtru polen

- lichid de frana (de care aveti?)

- manopera

Mentionez ca filtrele as dori sa fie marca Mann iar disponibilitatea mea de a veni la service este seara dupa 5.30 sau in weekend.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-ti mai pot trimite mesaje pe privat asa ca scriu aici:

As dori sa stiu care este pretul pentru o revizie la un Golf V TDI cu urmatorul VIN: WVWZZZ1KZ8W104400. Reperele pentru care vreau un pret sunt urmatoarele:

Mentionez ca filtrele as dori sa fie marca Mann iar disponibilitatea mea de a veni la service este seara dupa 5.30 sau in weekend.

Multumesc

- ulei Castrol SLX 5w-30 Long Life III = 240 ron

- filtru ulei+aer+filtru motorina+polen = 190 ron

- lichid de frana (de care aveti?)= TRW, Ate la 35 ron litrul

intr-o ora se poate rezolva dupa 17.30

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru o problema de genul: unul din saboti nu mai revine la pozitia de repaus"", am sanse sa rezolv repede fara programare? Sa zicem maine, la inceput de program? :)

Multumesc

Modificat de MarlboroMan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. As vrea sa stiu daca se pot regla farurile ? Mi-am pus Faruri cu lupa si xenon si as vrea sa le reglez. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Alex! MULTUMESC pentru reclama facuta acestui service /"Hala rosie cu trei usi de garaj"/ nu vreau sa ma gandesc prin ce locuri as fi ajuns, nestiind faptul ca baietii se aflau doar la o statie de metrou distanta/ cauza intalnirii: baie de ulei busita/ nota 10 Ciprian si George/ Toata stima/ ps: sper ca si,au incarcat bateriile pentru 2011/ avem de respectat promisiuni din 2010 ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. As vrea sa stiu daca se pot regla farurile ? Mi-am pus Faruri cu lupa si xenon si as vrea sa le reglez. Multumesc

exista si aparat de reglat farurile,

nu stiu daca farurile tale se pot regla,

unele marci de faruri nu se pot regla, nu functioneaza mecanismele

Pentru o problema de genul: unul din saboti nu mai revine la pozitia de repaus"", am sanse sa rezolv repede fara programare? Sa zicem maine, la inceput de program? :)

Multumesc

cel mai bine este sa suni,

acolo stiu mai bine cum au timp

Salut Alex! MULTUMESC pentru reclama facuta acestui service /"Hala rosie cu trei usi de garaj"/ nu vreau sa ma gandesc prin ce locuri as fi ajuns, nestiind faptul ca baietii se aflau doar la o statie de metrou distanta/ cauza intalnirii: baie de ulei busita/ nota 10 Ciprian si George/ Toata stima/ ps: sper ca si,au incarcat bateriile pentru 2011/ avem de respectat promisiuni din 2010 ;)

multumim si noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie topic de feedback neaparat, ca am sa "poluez" si eu topicul. am fost la acest service acum 3 ani cred, chiar la inceput daca nu ma insel, sa schimb distributia la passat-ul batranului si am fost foarte multumit...mi-au fost gasite si alte hibe ascunse, alex m-a sunat sa mi le comunice si sa ma intrebe daca le schimb sau nu. un gest deosebit care numai din partea unui om ca alex putea sa vina..la receptia masinii, mi-au fost prezentate piesele uzate de pe masina, intr-un cuvant onestitate si seriozitate maxima din partea lui alex&co. felicitari pentru treaba care o faci :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un pret pentru piese si manopera pentru revizie la un TDI AXR 1.9

As dori ca uleiul sa fie Castrol EDGE iar filtrele sa fie Mann cu precizarea ca filtrul polen l-as vrea cu carbune activ.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut imi poti da si mie un nr de telefon ca sa fac o programare la service? Sambata service-ul este deschis? Merci!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un pret pentru piese si manopera pentru revizie la un TDI AXR 1.9

As dori ca uleiul sa fie Castrol EDGE iar filtrele sa fie Mann cu precizarea ca filtrul polen l-as vrea cu carbune activ.Multumesc

200 ron 5 litri de ulei, 190 ron filtrele, 50 ron manopera,

multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate un pret pt manopera schimbat distributie vw golf 4 , 1.9 SDI, piesele achizitionate de la dvs. multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate un pret pt manopera schimbat distributie vw golf 4 , 1.9 SDI, piesele achizitionate de la dvs. multumesc frumos

ai pm, multumim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!