Jump to content

Retrofit la Generatia a III-a de Playere OEM (RCD310, RCD510, RNS310, RNS510)


doruiacovescu
 Share

Postare recomandată

nu ai treaba cu plasticul de la volan, plasticul de la ventilatie picioare trebuie dat jos, te asezi pe spate cu capul aproape de pedale si o sa vezi can-ul cu mufa albastra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat,am schimbat modulul can cu unul cu revizie E.Voiam să știu dacă suporta upgrade la IC mai nou alb/ roșu,RCD/RNS 310-510,OPS,climatronic nou?

Modificat de gabi_74
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ghita Si Silvia Coman

Salut.Am o problema care nu ii pot da de cap.am un passat 2007 1.9. 105 cai!am schimbat ceasurile cu unele pe alb din 2012.totul mergea fara erori in bord doar ca nu imi afisa navigatia si audio in bord si m-am hotarat de schimb can-gateawayul ce il aveam cu terminatia C cu unul in terminatia M(3C0907530M).am facut codarea dupa cel vechi doar ca acum am observat ca : nu mai merg proiectoare,becul de mers inapoi si stopurile de ceata!problema e ca acum nu mai merg nici cu canul vechi.o idee?un sfat.?sigurante okay,codari in toate felurile,verificat bulb okay,bloc lumini okay...!Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-am mai raspuns undeva... nu stiu unde, dar sigur ti-am raspuns - mai mult ca sigur, ai pus un can de pe masina de Anglia - volan pe dreapta - intra la Long coding si debifeaza RHD

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ghita Si Silvia Coman
23 hours ago, F l o r i n said:

ti-am mai raspuns undeva... nu stiu unde, dar sigur ti-am raspuns - mai mult ca sigur, ai pus un can de pe masina de Anglia - volan pe dreapta - intra la Long coding si debifeaza RHD

l-am debifat exact cand l-am pus.dar tot la fel face.nici o schimbare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posteaza print screen de la long coding, sa vad cum apare acum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca  inlocuiesc un rcd 310 cu un rns 510 o sa am probleme cu bateria sau orice altceva..? am un b6 din 2009

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o sa ai  . Poti linistit sa pui rns. Eventual pe can sa bifezi la 37 adaptation ca ai navi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am un passat din 2010 cu rcd 310 si vreau sa ii pun rcd510 o sa am problema cu descarcarea bateriei? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai oamenilor voi chiar nu cititi nimic? Citeste colegu ca mai sus sa postat raspunsul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am citit toate paginile inclusiv discutia de deasupra, dar am vrut sa stiu sigur, adica problema este doar la modelele dinainte de 2008 sa inteleg?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incredibil ... in ritmul asa inchidem topicul si cine vrea sa citeasca si casca ochii o sa stie ce are de facut, cine nu ... scoate bani din buzunar, plateste un meserias si a incheiat povestea!

Acestea fiind spuse, intrebarile a caror raspunsuri se regasesc in acest topic, ca sa nu mai spun de acele raspunsuri aflate la nici 3 posturi distanta, vor fi sanctionate! 

Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,am pe masina rcd 310 si nu vrea sa imi citeasca cd mp3 ,l-am scris cu 8x ,cu 24x si la fel face ,imi da un beep si cd error

care poate fi problema ca cele audio merg in el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/22/2016 at 1:43 PM, Rby26 said:

salut,am pe masina rcd 310 si nu vrea sa imi citeasca cd mp3 ,l-am scris cu 8x ,cu 24x si la fel face ,imi da un beep si cd error

care poate fi problema ca cele audio merg in el

incarca sa folosesti un cd de calitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am montat rns 510 in locul unui rcd310 si nu am sunet..ce trebuie facut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu ce trebuie facut,nici comenzile de pe volan nu merg..:), doar se aprinde si atat, a zis un prieten ca vine cu vcdc dar nu stiu exact ce trebuie facut,poti sa-mi zici ,te rog

 

 

Modificat de felix_ro1
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pe can la list instalation la 37 tre bifat navigation si restart la navi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta este singura operatiune?,vor merge comenzi volan si altele

rns 510 este fabricatie 2015

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Colegu.  uite in topicul ăsta se discuta despre tot ce are legatura cu rns si codari setari gasesti de toate. Doar cauta cu rabdare si o sa reușești . 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am bifat ceva de genul pe la difuzoare vw  sounds acum merge dar pe maxidot ar trebui sa apara si navigatia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Atunci mai bifeaza ceva si pe la BAP. Un reset i-ai dat ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge tot,mai putin clima pe displayul de la rns...oare ce trebuie facut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!