Jump to content

Sfaturi achizitie Polo 6R si 6C


bantina
 Share

Postare recomandată

Dureaza, pentru ca...asa e la noi. Masina mea mi-a fost livrata abia la o luna de la data fabricatiei. In Curtici de obicei sta 2-10 zile, la mine a durat 14 pana banca a confirmat plata.

@alex8824 si lvu, daca vreti sa aflati un termen de livrare mai de incredere, trimiteti-mi un mesaj pe PM si va dau datele de contact ale unui oficial Porsche Romania care poate obtine aceste informatii.

In plus...stresati la greu dealerul, e dreptul vostru!

chiar te rog sa-mi trimiti si mie adresa ce crezi ca as putea intreba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Lvu: ti-am trimis in 8 octombrie un mesaj cu datele de contact solicitate. Verifica-ti inboxul de aici de pe forum, si daca nu a ajuns, spune-mi si mai trimit o data!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stormlord, eu as fi foarte multumit daca masina ar ajunge la o luna de la data fabricatiei, asta insemnand ca ea sa ajunga in ultima saptamana a lunii curente. Dar ma gandesc ca pana acum nu am instiintat ca masina ar fi parasit Spania, sa nu mai zic nimic de Curtici, unde trebuie sa mai stea si bineinteles, drumul pana la dealer. Mai au la dispozitie 3 saptamani in care sa faca livrarea, daca nu, ii voi actiona in instanta, termenul de 20 de saptamani fiind depasit. Eu sper sa nu se ajunga la asta, dar nu vad semne bune.

Am trimis mail acolo, dar pana acum nici un raspuns. Va mai tin la curent. Numai bine

Modificat de alex8824
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alex8824: Nici eu nu am primit raspuns de la acel domn, insa, a doua zi, am fost sunat de catre directorul reprezentantei, cu vesti noi. Sper ca acelasi lucru sa se intample si la voi, stiu ca nu e usoara de loc asteptarea...

Sa ne tineti la curent cu noutatile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde poate sa vina cu 1 km poate sa vina cu 40 cum mi-a venit mie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:o 40 km :eek: .

Daca se straduiau putin ti-o dadeau la prima revizie.

Eu am luat-o cu 5 sau 7 parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vb foarte serios 40 avea (eu ma refer la scirocco) chiar m-am certat cu ei si mi-au bagat-o pe aia ca masina poate sa vina cu 0 sau max 100 km

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa o fi. Cert este ca, azi am vb cu dealer-ul si mi-a spus ca masina mea va sosii sapt viitoare... (astept de 4 luni si...)...

Modificat de Lvu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lvu, pot sa zic doar ca esti norocos :lol: Eu inca nu am vreo veste, masina se pare ca nu a parasit inca uzina din Spania. Maine aflu mai multe, dar incep sa devin din ce mai nervos de lipsa asta de respect aratata clientului. Dealer-ul meu e complet aerian, imi zice doar ca masina e in fabrica si atat. De 3 saptamani. Ziceti si voi, e normal?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut alex8824

Crede-ma ca dealerul tau nu e aerian. El stie f. bine ce face. Problema e la noi, clientii, in sensul ca acceptam aemenea scuze si explicatii. Inainte sa-mi iau banii de avans inapoi am aflat de la dealer, dupa 2,5 luni de asteptare, ca masina nici macar nu este comandata in fabrica. Constructia unei masini dureaza foarte putin. In ce sens e in fabrica de 3 saptamani? Clientii 'fara probleme' cum suntem noi romanii sunt impinsi catre termenele maxime de livrare ale masinilor deoarece, in contracte, semnam (in cazul meu) in cunostinta de cauza, termene care pot fi prelungite si cu 8 saptamani luand de bun cuvantul dealerului cum ca niciodata nu se asteapta atat.....

Dupa o astepare de vreo 3 luni mi-am luat banii inapoi, fara sa platesc nicio penalizare (conf. contractului care prevedea plata unor penaliz.). Asta dupa ce dealerul mi-a facut tot felul de oferte de reduceri si variante second hand absolut penibile. Sunt bucuros de alegerea facuta. Sunt curios cat dureaza pana la urma in cazul vostru si va doresc succes.

Daca aveti nevoie de niste sfaturi legate de recuperarea banilor fara sa platiti penalizari, contactati-ma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au un tupeu fantastic unii dealeri, sunt draguti pana apuca sa-ti vanda masina, dup-aia te trateaza ca pe un gunoi, te iau la misto. Eu nu iau masina ca sa-l vad pe reprezentant bucuros o juma de ora, si pe urma sa faca figuri si aere de mare smecher. Motiv pentru care nu mai calc pe la Serpico, nici pentru revizie nici pentru reparatii nici pentru a cumpara alta masina. Mie imi sufla ventilatorul aer slab in masina si ala imi zice ca e filtru de polen de vina..cand filtru de polen e in afara circuitului. Si sa ma las pe mana lui, sa am incredere in el. De acum inainte, comand masina de la Pitesti sau Valcea, sau de ce nu, Bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi a vorbit taica`miu cu directorul de vanzari zonal. Ni s-au cerut mii de scuze, ca nu e vina lor si bla bla bla. Au promis ca pana pe 15 noiembrie masina imi va fi livrata, dar, atentie, asta inseamna aproape dupa 5 luni de la lansarea comenzii. M-am gandit sa le cer ca daune pe langa presuri si cei 5 % adaugati suplimentar la tva. Sa vad care e raspunsul lor, care se lasa asteptat pana maine. Oricum, ma abtin cu greu de la alte comentarii.

Va tin la curent.

Si fratilor, daca stiam ce ma asteapta, n-as mai fi optat pentru aceasta masina in veci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mie mi-a venit masina fix in 60 zile (1.2Tsi+dsg&aproape toate optionalele). e drept ca ma stiu cu dealerul de mult timp, dar si ptr i-am achitat-o integral 100% i-am zis ca o vreau in maxim 2 luni, sa nu imi tin pe jar femeia, altfel... dupa 1 luna aveam seriile masini si vorbisem in lagermax sa nu mi-o tina pe acolo pana au chef ei sa o trimita. fiti si voi mai incisivi cand dati banul sa stie ca nu e de gluma... asa ca din nou eu despre dealerul meu nu am decat vorbe bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In sfarsit, o veste buna! Masina a parasit Spania vineri si se pare ca va ajunge acasa la sfarsitul saptamanii in curs, cel mai tarziu inceputul saptamanii viitoare. Pare cam greu de crezut, dar astea au fost cuvintele dealer-ului, ca urmare a presiunilor exercitate de clientii din tara care sunt in aceeasi situatie cu mine. Sper sa se tina de cuvant! Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GATA CU ASTEPTAREA, mi-a venit masinuta, dupa o asteptare de exact 3 luni. Am dat comanda pe 26 august si mi-au predato pe 25 octombrie, m-au instiintat ca din cauza lunii AUGUST(concedii) poate dura intre 8 - 12 saptamani. Intrebarea este: cum imi dau seama in ce tara a fost facuta, pentruca mi-au zis ca a mea fiind diesel a fost facuta in Cehia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari Iulian! Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea multi km fara probleme

Restul care sunt inca in astepare, vreo noutate ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu nici un semn saptamana asta am fost asigurat 100% ca va venii maxim pana sambata... inca astept:( ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu asa am fost anuntat,ca vine pana sambata,saptamana asta....Asteptam....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

GATA CU ASTEPTAREA, mi-a venit masinuta, dupa o asteptare de exact 3 luni. Am dat comanda pe 26 august si mi-au predato pe 25 octombrie, m-au instiintat ca din cauza lunii AUGUST(concedii) poate dura intre 8 - 12 saptamani. Intrebarea este: cum imi dau seama in ce tara a fost facuta, pentruca mi-au zis ca a mea fiind diesel a fost facuta in Cehia.

te uiti la seria de sasiu...fiecare tara are indicele ei ! Cehia are T de exemplu....dar nu cred ca e facuta in Cehia !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am primit telefon,ca a ajuns masina la reprezentanta.Maine,daca totul este OK,pot sa-l iau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am masina de joi(28 oct.) la reprezentanta,si nu pot sa-l iau ca nu a venit cartea de identitate(CIV).Cei care ati primit masina recent,ati primit si CIV-ul impreuna cu masina?Aveti ideee cu cine pot sa vorbesc la Porsche,sa ma interesez cam cand au chef sa trimita,ca la reprezentanta habar n-au cand ajunge,au spus ca nu e sigur nici luni(01 noiembrie) :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am fost amanat din nou pt sapt viitoare adik 1.11.2010 :( ;) :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!