Jump to content


Bogdan VW
 Share

Postare recomandată

Eu, unul ma bucur pentru ca modelul imediat urmator, probabil O3, va creste putin in dimensiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va creste destul de mult in dimensiuni de la 5.57 la 5.65-5.70 deoarece acest model va avea vreo 4.30-4.40 ca viitorul Golf VII

LE:Oricum cred ca se va lansa dupa ce va aparea O3 si poate acesta va fi varianta hatchback a O3

Modificat de Bogdan VW
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot decat sa salut aceasta decizie, insa....

Motorul bi-turbo de 2 l motorina va aparea prima data pe Audi...si se zvoneste ca va avea 220 CP (concurenta pe segmentul premium are mai multi cai pe 2 l decat Audi in acest moment), apoi pe VW si ultima data pe Skoda.

Daca VAG le-a dat unda verde, probabil rivalul va aparea dupa Golf 7...deoarece, preturile Skoda ar canibaliza VW Golf si nu cred ca le convine...

Personal nush ce dracu sa mai cred;

Winker...sau cum il cheama - seful VAG, pozitiona Skoda la lowcost mai acum ceva saptamani, intr-un interviu...iar acum vor rival pentru VW Golf...

Modificat de claudiusnc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer sa nu fiu nu am auzit de asa ceva cel putin pana prin 2012...poate mai tarziu, dupa 2013..cu toate ca ma indoiesc ca si-ar lua Golf-ul o felie de la gura sa i-o dea lu' tanti Skoda! Oricum politica pe termen scurt si mediu este facuta sa traga preturile de VW in jos, iar preturile de Skoda sa coboare spre segmentul low-cost!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar o veste foarte buna pentru Skoda.

Supozitiile privind pozitionarea pe piata si eventuala "sufocare" a vanzarilor VW nu mi se pare intemeiata, fie si pentru un simplu motiv: va dati seama ca baietii de la VAG fac un milion de calcule si de studii de piata pana macar se aprobe trecerea la faza de prototip.

Iar dupa aceea mai vin un milion de studii de piata, costuri de fabricatie, strategii de vanzari etc.

Si abia dupa aceea se trece la etapa productiei primelor modele.

Ideea de baza nu este atat sa vanda mai bine Golf decat Fabia sau Passat decat Octavia, ci mult mai important sa vanda VAG in raport cu ceilalti concurenti, in special producatorii asiatici.

Parea mea. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!