Jump to content

Vopsea de Skoda


alecsmed
 Share

Postare recomandată

Salutare!

Stiti cum se poate procura vopsea originala de Octavia Tour sub forma de spray? Daca e posibil! Am o oglinda nitel zgariata si e pacat sa o las asa. Aceste retusuri se pot face individual sau trebuie mers in service pt. ele?

Multam anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intreaba la dealer, exista niste kituri de retus originale la Skoda. In Austria costa cca 10eur/buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau du-te la firma de Casco si zi-le ca ai gasit-o in parcare zgariata. Ti-o revopseste dealerul pe gratis, atat ca trebuie sa faci niste drumuri Politie-Casco-Dealer

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau du-te la firma de Casco si zi-le ca ai gasit-o in parcare zgariata. Ti-o revopseste dealerul pe gratis, atat ca trebuie sa faci niste drumuri Politie-Casco-Dealer

<{POST_SNAPBACK}>

Pai la cat e de "grasa" birocratia la noi, mai bine ma las pagubas si dau 10 euro pe retus. Mersi de sfat oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai, sa stii ca nu e cine stie ce...

Trebuie sa te duci prima data la Politie, dai o declaratie si scapi repede... Pe urma la firma de Casco, faci si acolo niste hartii, ti se face o poza si iar ai scapat repede, pe urma la dealer si s-a rezolvat problema...

Depinde acum de firma de Casco si de dealer... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve!

Revin cu o alta intrebare - idee: se pot vopsi (imbraca) oglinzile cu crom, cum sunt deschizatorile interioare de la usi ?!? Parca am vazut pe ceva masini oglinzi cromate si mi s-a parut sic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve!

Revin cu o alta intrebare - idee: se pot vopsi (imbraca) oglinzile cu crom, cum sunt deschizatorile interioare de la usi ?!? Parca am vazut pe ceva masini oglinzi cromate si mi s-a parut sic...

<{POST_SNAPBACK}>

imbraca da: www.Milotec.de. Vopsi ... mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am fost la PoRo si am comandat un corector pt vopsea (am mici zgarieturi pe capota - probabil de la pietre). Vine set de vopsea + lac, 42 RON. Aratau f misto, ca un corector de hartie, cu pensula subtire, si vin de la fabrica. Mi-au luat codul de culoare de pe cartea de service a masinii. Termen de livrare 1 saptamana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe bd.Timisoara este un magazin care-ti face vopsea dupa codul de culoare al masinii si-l si imbuteliaza la spray

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Puteti sa-mi spui si mie de unde de la Porsche ai procurat chitul de reparat vopsea? Si mie mi-a facut un "prieten" vreo 3 dungi pe capota cu cheia....:D:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De la PoRo Aviatiei- magazia de piese. Mergi cu cartea de service a masinii, iti ia codul de culoare, il baga in calculator si-ti zice cat te costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

[De la PoRo Aviatiei- magazia de piese. Mergi cu cartea de service a masinii, iti ia codul de culoare, il baga in calculator si-ti zice cat te costa.]

Da! dar ce fac daca sunt din provincie. Sa caut la dealer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@alecsmed: Evident. Daca nu au pe stoc teoretic iti pot aduce la comanda.

pe bd.Timisoara este un magazin care-ti face vopsea dupa codul de culoare al masinii si-l si imbuteliaza la spray

<{POST_SNAPBACK}>

Unde mai exact pe Bd. Timisoara? Un punct de reper?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!