Jump to content

Manuale Polo 6N / 6N2


Marian
 Share

Postare recomandată

Salut

un manual cu instalatia electrica pentru polo 6N din 97' are cineva?

ma intereseaza doua lucruri: 1. sa gasesc un fir de + care sa fie acctionat de contact, adica sa vina curent pe el cand pun contactul (inafara de cel de la casetofon pe care il stiu)

2. sa gasesc cauza resetarii masinii (adica brusc, la cateva zile, cand opresc masina, se reseteaza tot; bord, casetofon, etc. ca si cum as scoate borna de la baterie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salut ...ai gasit manual ?

ca si eu caut , am un polo 1.2 diesel 2011

daca gasesti ceva , da-mi si mie un semn ..

zeu97@yahoo.com

0769.244.222

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

va zic eu cum sta treaba cu manualul ... ca si eu am luat un polo r6 , 1,2 diesel , 2011 , din Olanda ..si am cautat manualul...sunt 3 variante :

1.puteti face comanda la vw , si va adduce toata mapa , inclusive manualul - 300 de lei (eu am intrebat la Brady Service , e vis a vis de praktiker military)

 

2.gasiti vrun vecin care are un polo asemanator cu al vostru , si ii lasi un bilet in parbriz unde il rogi sa iti lase si tie manualul sa ii faci o copie (eu asa am facut)

 

3.mai cautam pe net :-)

 

eu maine dim ma duc sa il iau de la vecinu ... am sa il scanez , si am sa il pun aici ... (baiat buna , ha ?)  :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW Polo 2011 , 6R - Manualul dew Utilizare

hmmm ... nu ma lasa sa il uploadez , pt ca are 75 de mega

cine are nevoie ...sa ma contacteze , il am in limba romana , format PDF , aseara doar ce l-am scanat :-)

zeu97@yahoo.com , da-ti-mi un mail ;) , sau 0769.244.222

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

 

Am descarcat manualul Haynes pentru Polo 94-99 (cel cu paginile amestecate) si l-am aranjat. 

Are 350mb si sunt dispus sa il impart cu toti cei care sunt interesati.

Il gasiti aici => https://www.dropbox.com/s/4uh5v3tvnjhszju/VW%20Polo%2094-99%20Haynes%20Service%20%26%20Repair%20Manual.pdf?dl=0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare,imi puteti trimite si mie un manual pt.polo 1.7sdi cod motor aku an 1998 pe mail alexandru_stefans@yahoo.com pls.multumesc.

Modificat de puy77
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
bogdanleitoiu

Multumesc pentru manualul prelucrat de dv. 

Este destul de intreg si inteligibil.

In caz ca fac rost de unul pe care sa-l scanez mai bine, va voi anunta.

Va doresc sanatate si spor!

Bogdan Leitoiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor!

 

Imi cer scuze daca postez gresit, dar nu am gasit in alta parte unde as putea posta.

 

Minunata mea masina e echipata cu un electromotor Bosch 001 124 011 (085 911 023A).

Am ceva probleme cu dansul si m-ar ajuta foarte mult o vedere explodata.

Nu am reusit sa gasesc pe nicaieri asa ca apaelez la voi, poate ma puteti ajuta.

 

Cat despre electromotoare si alternatoare, eu m-am lamurit cu multe ptobleme aici http://rss-cargo.ro/. Dau baietii coduri pe componente, ceea ce mi s-a parut foarte util.

 

Va multumesc si va salut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salutare tuturor!

V-asi ruga si eu un manual de reparatie pentru un vw polo din 2001 cu motor AUC 1.0

999 cmc limba nu conteaza

ghettobi.ib@gmail.com

va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutate tuturo!

Am si eu o rugaminte, am mare nevoie de un manual pentru manualul de reparatii pentru Polo 2001 AUD bantuit de niste fenomene ciudate la motor.

danciusergiu84@yahoo.com

Va multumesc mult!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salutare tuturor!                                                           

Am si eu o rugaminte, daca are cineva un manual de reparati pentru polo 6n2 1.4 16v din 2000 motor AUA. 

nicu_92002@yahoo.com 

 

Va multumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...
On 30.07.2013 at 10:52, prcla a scris:

Buna ziua,
Sunt nou pe acest forum, bine v-am gasit pe toti forumistii VW POLO, sunt si eu noul proprietar al unui VW POLO 6n2 1.4 16V 101cp (74kw) din 2001 cod motor : AUB, EURO 4, Benzinar.
Doresc, daca are cineva Manualul / Cartea Tehnica a acestui autovehicul, sa trec putin prin pagini, sa-i aflu toate 'chichitele'.

va multumesc,
va astept sa ma ajutati.

Și eu caut unul

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

un manual cu schema sigurantelor va rog sa postatti. Am aprins epc si da eroarea brake switch dar stopurile se aprind; vreau sa verific siguranta dintre switch si ecu si  nu stiu care e

20211022_100914.jpg

 

si verso, am sa fac si o poza cu sigurantele din masina

20211022_100944.jpg

Modificat de gicutu44
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut, am un polo 6n din 2001, iar recent mi s-a stricat motorul. Imi puteti spune va rog daca si motorul de pe Polo 6n2 din 2001 ar fi compatibil?

ca si motorizare par la fel, stie cineva daca au acelasi sistem de prindere de sasiu?

mersi anticipat.

Modificat de Almasanu Vlad
mai multe detalii
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!