Jump to content

Alarme auto


BogMW
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor,

Am o alarma Viper montata in 2009 cu armare/dezarmare pe telecomanda masinii. Alarma a fost montata la VW Scorpion Focsani.
Acum o saptamana am remarcat ca atunci cand deschid/inchid masina sirena nu mai scoate nici un sunet. 
Am inchis masina si am observat ca ledul din bord functiona. Apoi am incercat sa deschid capota atunci cand alarma era armata si am observat ca avariile functionau numai ca nu se auzea nici un sunet. Dupa aproximativ o ora de mers cu masina prin oras sirena a inceput sa functioneze normal (armare/dezarmare). Astazi, am circulat din nou cu masina si totul era in regula pana intr-un moment. Am oprit masina in parcarea unui supermarket si cat am facut cumparaturile a inceput sa ploua. Cand m-am intors la masina, dupa 20 minute, sirena nu mai fuctiona. Am verificat sirena ce este undeva in spatele farului stanga si nu era uda.


Credeti ca e o intamplare ca nu a mai functionat dupa ce a inceput sa ploua?

E posibil sa fie doar un contact imperfect?

Ce as mai putea sa verific? 


 

Modificat de xelaalex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius_Suciu

Salutare.

 

As dori sa imi montez o alarma pe B7 ca in ultima perioada s-au intensificat furturile de RNS510, neaparat bidirectionala cu pager, insa nu stiu ce model sa aleg. Ma tot uit la Viper 5706V + DBALL, dar nu stiu daca merita sa dau atata pe ea, sau exista optiuni mai bune pe piata raport pret/calitate.

Sper ca cei cu experienta, sa ma lamureasca. Bugetul pana in 2000ron doar alarma + senzorii necesari.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare. Am achizitionat recent un Passat b6 din 2010. Are alarma, banuiesc, din fabrica, are si alarma silentioasa dar am o problema. Cand apas butonul ALARM de sub blocul de lumini, se declanseaza si nu o mai pot opri decat daca decuplez borna de la baterie. La fel se intampla si daca o activez de pe telecomanda. Am dus-o la servus si mecanicul mi-a recomandat schimbarea broastei de la usa sofer. Precizez ca se blocheaza si aceasta si nu o pot deschide decat din interior. Ceva sfaturi....?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

salutare

ma poate ajuta cineva cu o informatie, va rog?

imi trebuie un +12v care sa fie activ doar cand masina este oprita/incuiata.

de unde as putea lua?

multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Sal. Ma intereseaza un atelier de electrica auto (slobozia, calarasi, bucuresti, constanta, braila, buzau, ) cu baieti  priceputi (profi) care sa imi recomande si sa monteze o alarma auto pe o Skoda Superb 2. De preferat sa folosesc cheia masini si un pager de averizare. Dimineata mi-am gasit geamul dreapta spart si fortata sa scoata navigatia, un RNS 510! ???

Mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!