Jump to content

carlig/cui de remorcare


ertypolys
 Share

Postare recomandată

as vrea sa achizitionez un carlig PENTRU UN PASSAT B4/35i, an 95, si as vrea sa stiu cam la ce pret sunt si cum se monteaza.

ma gandesc sa-mi achizitionez unul orginal si as vrea sa stiu daca are o mufa speciala pentru priza, si pe unde se gaseste.

si suporturile pentru portbagajul de pe plafon le ce pret ar fi??si cum se monteaza???

Multumesc.

Modificat de ertypolys
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
as vrea sa achizitionez un carlig PENTRU UN PASSAT B4/35i, an 95, si as vrea sa stiu cam la ce pret sunt si cum se monteaza.

ma gandesc sa-mi achizitionez unul orginal si as vrea sa stiu daca are o mufa speciala pentru priza, si pe unde se gaseste.

si suporturile pentru portbagajul de pe plafon le ce pret ar fi??si cum se monteaza???

Multumesc.

incearca pe la dezmembrari si cerele pretu pt tot kitul (care include carlig + suport (in caz ca carligu ii demontabil) si instalatia electrica care trebuie legata la stopul din stanga spate ii foarte usor de legat instalatia electrica ca ii cu mufe)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat eu cirlig cu 450 de lei fara instalatie electrica. Un electrician iscusit ti-o face el. De montat nu e foarte greu. dar trebuie putina pricepere. Trebuie demontata bara pe spate, scosi suportii de prindere ai barii si inlocuiti cu cirligul. In portbagaj ai 4 suruburi care prind suportii aceia de prindere ai barii de pe spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da dar de ce sa te complici cu un electrician sa iti faca instalatia care iitoata pe mufe si nu te complici de loc pt cativa zeci de lei in plus ce iticere si pe instalatia electrica si o poti monta sincur pt ca ii cu mufe antiprost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De unde gasesti instalatia electrica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca la dezmembrari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

pentru schema electrica va stau la dispozitie.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offtopic ... ai cumva schema electrica de la tempomat pt. 1.9 TDI cod motor 1Z ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut , eu asi vrea sa renunt la carlig si nu e demontabil , daca dau jos carligul mai pot monta bara la loc ? sau mai imi trebuie ceva piese de la bara ? pe care nu le am...

asi dori daca are cineva capacul de bara spate pentru cei care au gaura si nu au carlig cel de plastic , cine are sa imi dea un pm .multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

daca renunti la cirligul de remorcare va trebui sa iti faci rost de 2suporti pt bara spate pt ca cirlgul prinde si bara spate .daca il demontezi demonteazal cu grija sa nu strici instalatia electrica dupa cum urmeaza < scoti mufele de la tripla stg spate cele care vin in spatele soclului unde vin montate becurile si firul de la masa il ai mai in spate ,scoti cablurile pe la roata de rezerva ai un dop de cauciuc prin care trece firee si le scoti pe sub masina apoi scoti cirligul desfacind cele 4 suruburi de 17 sau 19 din prtbagaj linga roata de rezerva si tragi in spate .trebuie sa mai ai pe cineva sa te ajute sa nu iti cada bara jos. va ramine un gol in bara pe care va trebui sa il completezi cu o bucata de plastic neagre taiata pe dimensiuni si prinsa cu 2 cleme si 2 surubele mici cu cap cruce.un sfat vinde cirligul cu instalatia completa pina la ultimul fir sau mufa.am avut cazuri cind am refuzat cirlige pt ca aveau instalatia taiat cu un cutit si nu am vrut sa imi bat capul cu improvizatii. mult succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi pentru raspunsul in detaliu ZUEL, astept sa vina caldura si apoi imi fac de lucru la masina ca din pacate nu am garaj. dupa c il dau jos vanzarea il paste :P , nu l-am folosit niciodata si arata si urat :)

Modificat de AndRei88GUL
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dau la schimb suportii de bara pe instalatia electrica a cirligului. esti interesat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa il dau jos dupa c vine caldura prin martie, dar nu

il descompletez , daca o sa il vand il vand intreg cui+instalatie , iar suportii ii iau aproape gratis de la schrott

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

pentru cine mai e interesat am dat jos carligul ... il dau complet are si priza si instalatie ...nu trebuie cine stie ce stiinta la montare are mufe  ..trimit oriunde 

 

uitati si o poza , doua 

 

post-114578-0-92651600-1364476298_thumb.

post-114578-0-27930200-1364476306_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!