Jump to content

Motorul ABL de pe T4 are geometrie variabila?


NeXuS_3
 Share

Postare recomandată

La T4-ul meu 1.9TD din 97 am observat o tija ce pare a fi de la controlul geometriei variabile la turbo, problema este ca nu reusesc sa o misc cu mana, pare blocata.

poate cineva sa-mi confirme ca aceasta se misca pe masina lui si ca ar trebui sa poata fi actionata si manual?

am inceput sa caut o problema dupa ce azi noapte am sesizat o scadere destul de importanta a puterii motorului (ajung mult mai des cu pedala la podea decat saptamana trecuta si nu mi-am schimbat stilul de condus intre timp)

Modificat de NeXuS_3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alex popovici

nu s-a montat pe motoarele turbo diesel cu injectie indirecta turbina cu geometrie variabila ci doar pe tdi-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inteleg

oricum la mine problema a fost de la cablul de acceleratie care se deplasa cu tot cu camasa.

doua coliere de turda mai tarziu si merge duba de parca ar fi Audi A4 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

coliere de Campia-Turzii nu de Turda.

Nu e cu geometrie variabila 100%. Dintre toate motoarele 1.9 produse de Vw-audi doar cele mai mari de 90 cai au fost montate cu geometrie variabila ( cu exceptia unui tip de motor de 110 cai ce echipeaza unele golf4 si skoda care e practic un motor ALH cu alt soft)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

sal ai idee unde se afla seria motor ca nu stiu ce cod are moteru meu o am inscrisa pe spania

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal ai idee unde se afla seria motor ca nu stiu ce cod are motoru meu o am inscrisa pe spania

19 din 98

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cartea service sau pe abtibildul din portbagaj pe stg sau dreapta sub panouri, sau pe capacul distributiei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.9D este cod 1x

1.9TD este cod ABL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!