rex

Actiuni Service Tiguan

18 postări în acest subiect de discuţie

Deschid acest topic pentru Actiunile Service (Recall-uri) la care este supus Tiguan-ul.

Asa cum va spuneam aici, m-am uitat mai atent pe documentele date de cei de la Autoworld si am gasit: "Auto are actiunea 57D5 CRT.01". Cred ca acesta este recall-ul de care va spuneam pe topicul de Probleme.

0

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri

Pai si cum procedam?

Dam noi telefon de unde am cumparat masina si le spunem nr. de recall ?

Ceva gen, ba prostilor trebuia sa ma chemati dar nu ati fost in stare pana acum asa ca va sun eu acum sa va intreb?

Care butuc mai exact? Eu unul prin butuc inteleg butuc/yala. Masina mea nu are asa ceva.

Poate te referi la o piesa care face parte din mecanismul de inchidere.

0

Link către postare

Imi pare rau, dar mai multe detalii nu pot sa iti dau pentru ca nu stiu exact ce e cu recall-ul asta :(. Ce am stiut am spus.

Eventual dati telefon si intrebati de "actiunea 57D5 CRT.01" :). Sorry ca nu pot ajuta mai mult.

0

Link către postare

Este vorba de o actiune de service,care trebuie efectuata la prezentarea vehiculului la reprezentanta pentru orice alta interventie.Neimplicand siguranta circulatiei sau a pasagerilor,nu este o actiune de rechemare,care ar impune trimiterea unor scrisori clientilor posesori de Tiguan cu seriile de caroserie afectate de actiune.

Actiunea 57D5 se refera la urmatorul aspect :

La unele autovehicule Tiguan, produse intr-o anumita perioada de timp, se poate intampla ca maneta exterioara de deschidere a portierei sa ramana in pozitia actionata, datorita unor tolerante infavorabile. Astfel, se ajunge la situatii in care usa nu poate fi inchisa / incuiata.

Actiunea consta in ajustarea unor elemente componente ale mecanismului de inchidere usi.

0

Link către postare

Multumim Edi pt detalii.

Acum pot sa dorm mai linistit, bineinteles ca de acuma o sa apas pe maneta de la portiera mai cu strangere de inima :lol:

Modificat de Vlad F Buc
0

Link către postare

Asta iarna in noptile foarte geroase se bloca mecanismul de deschidere a portierei pe partea soferului.

trebuia sa deschis usa pe interior.

Cred ca mi s-a intamplat de cca 10 ori.

0

Link către postare

Haha, daca ai stii cat m-am chinuit si eu sa le deschid, pe toate chiar.

0

Link către postare

mai pe romaneste.

trebuie taiata o bucatica din butucul de la maner. si-au dat seama ca este prea mare si manerul ar putea ramane tras in afara sau intepenit inauntru fara al mai putea trage.

la 1. este butucul normal iar la 2 este aratat cu rosu de unde se taie/polizeaza/indeparteaza material

butuc_tiguan.bmp

0

Link către postare

Bun si cum se procedeaza?

Sunam noi si facem o programare? Suna ei si ne cheama?

0

Link către postare
Bun si cum se procedeaza?

Sunam noi si facem o programare? Suna ei si ne cheama?

pe mine m-au sunat de la midocar saptamana trecuta si m-au chemat. am fost acolo totul a durat maxim o ora.....si bye bye...

0

Link către postare

Astia de la PBV1 vad ca dorm in papuci. Nu am avut probleme cu "clanta" asa ca nu ma ambalez momentan.

Totusi, e ciudat faptul ca, am cumparat masina printre primii, comanda martie 2008.

0

Link către postare

Vlad, cred ca pe astia vechi ca si noi ne lasa la urma LOL. Si Cardinal Motors Constanta doarmeeee.....

0

Link către postare
Vlad, cred ca pe astia vechi ca si noi ne lasa la urma LOL. Si Cardinal Motors Constanta doarmeeee.....

Prieteni cu Tiguan,

Asa cum am mai scris intr-un post anterior ,actiunea 57D5 nu este o actiune de rechemare.Aceasta se deruleaza numai odata cu urmatoarea vizita in service,clientii nu sunt chemati special de acasa.

Daca insa doriti,puteti sa va programati pentru actiune iar dealerul e obligat sa o efectueze.

Toate cele bune.

0

Link către postare

pe mine m-au chemat de acasa....

0

Link către postare

Cred că ar trebui să discutăm si despre acțiunea de resoftare a motoarelor Diesel. A făcut cineva operația?Dacă da care sint impresiile privind consumul si puterea?Deși Vw da asigurări că nu se modifică pe forumuri si in revistele de specialitate sint multe opinii contrare.......

0

Link către postare

Exista un loc unde pot vedea toate recall-urile asociate seriei de sasiu introduse ?

0

Link către postare

La reprezentanta, da.

0

Link către postare

Ciudat, la reprezentanta cand am fost ultima oara, cu Tiguanul pentru o constatare la o problema electrica (ramane frecvent fara curent) nu au spus nimic de rechemarea pentru noxe, desi masina face parte din lotul cu softul problematic. Lucru pe care l-am aflat acum cu Google Translate incercand sa aflu pe varianta germana a paginii vw.

0

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.