Jump to content

tuning POLO


vwraider
 Share

Postare recomandată

Propun acest topic pentru posesorii de polo care doresc sa mai imbunatateasca ceva la masinutza lor..incepand de la motor pana la un ornament exterior..etc

Pentru inceput as dori sa shtiu daca cineva poate sa ma ajute cu niste informatii referitoare la stopuri klare gen hella..lexus..etc...am gasit la ausburg..dar parca isi pun prea mult adaos...

Sincer mi-ar placea si doua faruri angeleyes...dar cand am vazut scorurile.....m-am linistit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Uite si eu am un polo 9n din '04 de 75 cp tdi.Aseara m-am intalnit cu Voinea si mi-a citit softu pentru a-l trimite in Germ (atunci cand ma hotarasc eu) si pt a instala unul optimizat ...

Si eu vreau sa modific cate ceva la tractorashul meu...stopuri clare :am un pr care lucreaza la o firma de piese auto si aduce la preturi de germania,super convenabil...alte jante de aliaj, de la 14 "(185/60 r 14) la 16" (205/45 r 16),asta probabil ca se va intampla la anu,la primavara cand o sa dau jos rotile de iarna ......si obd tuning ,deja am trecut de prima faza (cititul softului)....

Deocamadata asta e tot ce vreau sa fac pe termen cat de cat scurt...bineinteles ca vor fi probleme de genul:inscrierea in talon noilor roti (pe 16") si cine stie ce va mai aparea...

B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu vreau multe la a mea :lol:

deocamdata mi-am pus jante, grila sport si muzica pe ea. imi voi pune si stopuri lexus, spoilere, praguri, vreau sa-mi fac si bad boy look, evacuare Borla, poate si un cip. dar toate in timp si intetisor.

:lol:

Modificat de Michael_9N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auuu de jante chiar am uitat..are cineva de vanzare la un pret avantajos???am vazut ca arata bine cele de 205

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi pe www.autoaccesorii.ro ca vezi produse pentru Polo-ul tau cu preturi si tot ce iti doresti. Sunt altii mai ieftini ca ei (pit stop tuning) insa acestia au un site bine pus la punct, deci cel mai bine alege ce iti place de la ei si cumpara de la cei mai ieftini pe care ii gasesti. Retine codurile produsurilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci mult andrei...zici ca pot gasi ce au baietzii astia din 13 septembrie si in alta parte mai ieftin(din cate vad sunt mai ieftini ca ausburg!!)..unde sunt cei de la pit stop??

Modificat de gabi_efi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar merge si niste geamuri fumurii pe spate la POLO nu???

Unde se pot face ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geamuri fumurii am eu pe masina!

Le-am pu la Cara protekt....4,4 mil pentru toate geamurile spate inclusiv luneta (fara geamurila fata laterale).Var-miue disperat cu geamuri fumurii si m-a dus la diferite adrese si cel mai ieftin am gasit la Cara protect,folie Llumar americana ,garantata vreo 7 ani,omologata,super adevarata.Baiteii sunt cu adevarat profesionisti si iti imbraca geamurile in folie in max 1 ora....

Dupa masina arata mult mai bine,iar din interior spre ext se vede belea ,nu ca folia din targ....

Eu vreau sa imi mai pun sus la parbriz o banda mica de folie ca nu am geamul colorat (cu verde cum era la Cielo,spre ex..) si chiar daca am parasolar desupre oglinzii int tot ma deranjeaza lumina puternica,soarele,etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze pt greselile ortografice de mai sus...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4,4 mil e un pret bun eu chiar nu shtiu...preturile??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4,4 mil e un pret bun eu chiar nu shtiu...preturile??

<{POST_SNAPBACK}>

Pt folie omologata e bun.Am dat vreo 120 eur,parca si vreo 300 mii spaga...In alte parti era atunci 6,4 mil...

Intereseaza-te si tu,pls..si o sa vezi ca 100 si un pic de euro e pret f bun.In plus dau si garantie si te mai cheama sa mai intinda folia dupa 2 sapt sau cat vrei tu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tata are polo ... deocamdata eu sunt in stadiul de luat carnet ... si mai mult ca sigur o sa-l mai conduc si eu. E un 6n2 (din 2001), GTI ... motor de 125CP. Deocamdata are final remus si am luat un mp3-player Alpine destul de dragutz (http://www.caraudioshop.ro/prod_details.php?pid=CDE-9843R%2FRM), si nishte difuzoare pe spate (http://www.caraudioshop.ro/prod_details.php?pid=SPS-690A). Difuzoarele pe fata sunt cele originale (cred) doua sub-uri in usi si 2 tweetere in dreptul oglinzilor (tot pe usi). M-ar mai bate gandul de nishte neoane ... am vazut la Augsburg la 60 de euro, un pret foarte avantajos ... si niste ornamente cromate in interior. Apropo, difuzoarele pe spate nu au fost inca montate, unde ar trebui montate (masina e cu 2 usi) ... pe panourile laterale, sub haion (pe masca aia de carton) ... sau cum ? Ce parere aveti de difuzoare .... eu am fost incantat pentru ca le-am gasit la Carrefour cu 170 lei 2 bucati ... si dintre alpine-uri se auzeau cel mai bine ? Alte sugestii de tuning ?

Later edit: Am uitat de folie pe geamuri (pe toate inafara de parbriz): folie uv si antiefractie.

Modificat de BorisFlokow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tata are polo ... deocamdata eu sunt in stadiul de luat carnet ... si mai mult ca sigur o sa-l mai conduc si eu. E un 6n2 (din 2001), GTI ... motor de 125CP. Deocamdata are final remus si am luat un mp3-player Alpine destul de dragutz (http://www.caraudioshop.ro/prod_details.php?pid=CDE-9843R%2FRM), si nishte difuzoare pe spate (http://www.caraudioshop.ro/prod_details.php?pid=SPS-690A). Difuzoarele pe fata sunt cele originale (cred) doua sub-uri in usi si 2 tweetere in dreptul oglinzilor (tot pe usi). M-ar mai bate gandul de nishte neoane ... am vazut la Augsburg la 60 de euro, un pret foarte avantajos ... si niste ornamente cromate in interior. Apropo, difuzoarele pe spate nu au fost inca montate, unde ar trebui montate (masina e cu 2 usi) ... pe panourile laterale, sub haion (pe masca aia de carton) ... sau cum ? Ce parere aveti de difuzoare .... eu am fost incantat pentru ca le-am gasit la Carrefour cu 170 lei 2 bucati ... si dintre alpine-uri se auzeau cel mai bine ? Alte sugestii de tuning ?

Later edit: Am uitat de folie pe geamuri (pe toate inafara de parbriz): folie uv si antiefractie.

<{POST_SNAPBACK}>

Felicitari pt masinutza.E super....

Pt Polo 6n2 sunt multiple posibilitati de tuning:jante,stopuri clare,pt benzinar:evacuare sport,"serpisori",chi-tuning,etc......

Sa o stapanesti sanatos si sa nu faci tziganie,ca e pacat de ea.Poate ne pui si noua niste poze.... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu o sa fac nici o tiganie :lol: ... de sherpishori nu cred ca poate fi vorba ... ca e totusi masina lu' tata :). Are evacuare sport ... ma rog ... final remus. Jantele sunt pe 15, sunt BBS, originale de la VW. Masina e o adevarata bomba. Are 6 secunde 0-80 si 8,9 (dar eu cred ca sunt mult mai putine) 0-100. O sa testez eu cand pun mana pe ea prima oara. Masina fuge extrem de bine ... peste 4000 de ture zici ca se rupe soseaua sub tine ... si sunetul e frumos de tot la 6000 :D.

De mp3 player si de difuzoare ce parere aveti ? Sunt acceptabile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am intrat pe linkuri..sunt faine...cel mai mult mi-a placutmp3..arat super...despre boxe chiar nu shtiu unde sa le pui..eventual sa schimbi separatorul din spate de la porbagaj sa pui unul mai rezistent si pe el sa le montezi...eu personal nu sunt f incantat de aceasta idee pe acre am vazut-o la mai multa lume....si te-as sfatui sa incerci sa le pui cumva pe lateralele probagajului...

P.S. cat te-a ajuns MP3 Alpine?

Modificat de gabi_efi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MP3 Playerul a fost 550lei ... iar boxele 170. De unde se poate lua o placa de-aia mai rezistenta? Daca nu voi gasi va trebui sa o modific pe cea originala. Ma gandeam la o chestie ... masina a avut cauciucuri MICHELIN cu Kevlar ... dar s-au cam stricat pe drumurile de la noi cele pe spate ... si au fost schimbate. MICHELIN-urile erau cu talon mic de tot, iar tata nu a mai gasit tot de-alea si a luat unele cu talon mai mare (deocamdata doar pe spate ... urmeaza si pe fata) si se vad mult mai bine, pentru ca jantele sunt mici ... iar cand erau cele cu talon mic ramanea prea mult spatiu intre cauciuc si aripa (deasupra cauciucului).

OFFTOPIC: A ... inca o problema ... aveti idee de ce sta aprins led-ul de esp de pe bord si din cand in cand cel de catalizator ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MP3 Playerul a fost 550lei ... iar boxele 170. De unde se poate lua o placa de-aia mai rezistenta? Daca nu voi gasi va trebui sa o modific pe cea originala. Ma gandeam la o chestie ... masina a avut cauciucuri MICHELIN cu Kevlar ... dar s-au cam stricat pe drumurile de la noi cele pe spate ... si au fost schimbate. MICHELIN-urile erau cu talon mic de tot, iar tata nu a mai gasit tot de-alea si a luat unele cu talon mai mare (deocamdata doar pe spate ... urmeaza si pe fata) si se vad mult mai bine, pentru ca jantele sunt mici ... iar cand erau cele cu talon mic ramanea prea mult spatiu intre cauciuc si aripa (deasupra cauciucului).

OFFTOPIC: A ... inca o problema ... aveti idee de ce sta aprins led-ul de esp de pe bord si din cand in cand cel de catalizator ?

<{POST_SNAPBACK}>

nu shtiu unde potzi gasi placa..eventual confectionata de vreun meserias....din lemn...

referitor la offtopic..si mie mi se mai aprinde din cand in cand ledul de la ABS???shtie careva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la ESP,ABS, cand stau aprinse,asta inseamna ca nu functioneaza.ESP-ul poate fi decuplat ,asa ca verificati butonu',daca nu merge ->diagnosticare cu testerul (la fel si pt ABS)- cititi eroare si de obicei e f clara..

Ledul de la catalizator...nu stiu..s-ar putea sonda lambda sa faca figuri sau sa aibe vreun contact imperfect(asta daca ai o sonda si nu doua),tot diagnosticare....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am e clar ca nu este oprit din buton. Am fost cu masina la un service si mi-a spus ala: Domle ... e clar este stricat senzorul de acceleratie laterale, care este in bord in dreapta undeva. Si la faza cu catalizatorul mi-a spus ca este defecta sonda prima sonda lambda care este inainte de catalizator .... eu totusi tind sa cred ca este de la benzina, pentru ca am mai auzit de problema asta in Romania ... voi ce parere aveti ?

PS.: Aveti idee cat costa senzorul ala de acceleratie laterala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma sa va intreb si ceva ontopic: Ce modificari de bun gust se pot aduce la interior (eu am nishte pedale sport ... nu prea imi plac)? Ma gandeam sa imi iau nishte pedale sport RaidHP (am vazut unele frumoase de tot la Augsburg), si ma mai gandeam la nishte ornamente cromate, pentru ca am si manerele acelea de unde se deschid usile tot cromate .... dar nu prea stiu ce sa zic ... ce sa aleg. Ce parere aveti de neoane de interior pe sub scaune ... etc, sunt considerate tiganie sau nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Neoanele sunt tiganie, oriunde ar fi (interior sau exterior)... Uita-te si tu cine-si pun (pe la tv). Am vazut neon in jurul nr. la un Passat nou (incredibil! o fi pe forum?) si am crezut de departe ca e cine stie ce harb.

Sunt din familia "I love you" luminos, catzel care da din cap...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie sincer nu prea imi plac luminile in masina.Cat priveste pedalele....sunt cam reticent,dar vezi ca e un topic in care se vb despre pedale sport...

Eu prefer mai mult tuning la motor,jante,folie ,dar toate legale ca poate mai plec si in afara cu ea si sa pot trece granita....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie sincer nu prea imi plac luminile in masina.Cat priveste pedalele....sunt cam reticent,dar vezi ca e un topic in care se vb despre pedale sport...

Eu prefer mai mult tuning la motor,jante,folie ,dar toate legale ca poate mai plec si in afara cu ea si sa pot trece granita....

<{POST_SNAPBACK}>

sunt probleme la granita daca ai folie neoane etc??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Neoanele sunt tiganie, oriunde ar fi (interior sau exterior)... Uita-te si tu cine-si pun (pe la tv). Am vazut neon in jurul nr. la un Passat nou (incredibil! o fi pe forum?) si am crezut de departe ca e cine stie ce harb.

Sunt din familia "I love you" luminos, catzel care da din cap...

<{POST_SNAPBACK}>

te invit sa vezi tzigania de pe zina mea ... mai pe-nserat... si dup-aia mai vorbim daca toate neoanili e tziganie... gindeste-te ca neoanili face parte din tuning clasic deja. orice tuning care se respecta include, pe linga nos-uri si alte alea, si asa ceva...

partial, inclin sa admit insa ca o grama' de tembeli isi pun neone ca dracu'... ar trebui sa fi vaz't ce-am vaz'tara io la mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da dar gusturile nu se discuta Germin!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!