Jump to content

Montare difuzoare OEM sau aftermarket


Alinushu2007
 Share

Postare recomandată

buna seara am o intrebare daca va rog sa ma lamuriti si pe mine am pe masina sistem cu 8 boxe originale si una din fata a incepu sa baraie si as vrea sa il schimb am gasit astea sar potrivi in loc la ale mele mentionez ca ale mele nu au mediile alea 

post-116673-0-71437000-1421526735_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te ajut eu cat de cat, de potrivit se potrivesc in locul la ale tale, cred dar nu stiu sigur probabil trebuie codat altfel in vag com.Daca iti faci probleme ca nu incap stai linistit ca ale tale au aceeasi forma dimensiune aceeasi rama dar lipsesc mediile atata tot. Zic asta ca si eu am schimbat boxele si am vazut ce forme au si ce inele adaptoare ;-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potrivesc insa nu poti folosi boxele de medii. Cele postate de tine sunt pentru sistem de sunet dynaudio la care boxele se leaga individual in modul.

Boxa din dreapta pare cam avariata ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt dianudio sunt de la vwsound 10 boxe cred.... asta ma intereseaza daca merg fara amplificator,  astea cu 8 boxe ce am eu nu au amplificator , forma la toate snt la fel stiam doar la functionalitate nu stiu detalii

Modificat de barthajozsef
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca sunt cele de 2 ohmi - nu merg puse direct - o sa se auda... dar o sa iti strice HU.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru rspuns mia fost de folos informatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Imi poate spune si mie cineva va rog daca pot monta o boxa de passat b5 pe un passat b6 model 2006? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Trebuie să-mi schimb difuzorul de joase din față, cu ce mă sfătuiți să-l prind ? Că nu cred că merită să cumpăr un clește și pop-nituri, doar pentru o utilizare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

atunci cleme si chipling-uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci de sfat. Problema e ca la difuzoarele pe care le-am luat, se aud doar mediile, și acelea cam încet. Acum nu știu dacă am luat țeapă sau nu sunt compatibile. Cele de pe masina sunt modelul mai nou D&M iar eu am cumpărat modelul vechi Blaupunkt. Le-am probat și pe spate și e aceeași situație. E posibil să nu fie compatibile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-18603-0-05151400-1431198818_thumb.jpost-18603-0-98781000-1431198843_thumb.j Dupa cum se poate vedea, 3C8035454 si 3C0035545 nu se pot inlocui una pe cealalta. Asta e, nu am fost atent si m-am pricopsit cu doua difuzoare inutile pentru mine :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

le-ai probat pe masina ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, și se aude doar middle-ul fără bass. În Elsa am găsit schema electrica doar pentru modelul fabricat după Noiembrie 2008. Eram curios sa văd care e diferența. Din poze se vede ca sunt conexiuni diferite.

Modificat de DiLivio
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

de pe tel nu vad cum trebuie pozele...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Eu am situatia inversa tie DiLivio, imi trebuie una 3C0035545 si am gasit sa cumpar una 3C8035545

Azi o sa-i fac legaturile ca la 3C0035545, poate va functiona... :rolleyes:

Tu cum ai rezolvat problema?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai cumparat una 3C8035545 :)  si momentan am ramas cu celelalte doua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am rezolvat, 3C8035454 s-a potrivit perfect in locul celei 3C0035454 si nu a mai fost nevoie de nicio modificare, am crezut ca este nevoie sa modific pozitia condensatorului de pe difuzor, dar m-am uitat mai atent si nu, nu este nevoie. Dar tot nu inteleg de ce la tine nu functioneaza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna seara , am un passat B6 si de ceva timp 3 boxe mi sau ars  00871 - Bass Speaker Front Right (R23) 

            011 - Open Circuit
00872 - Bass Speaker Rear Left (R15) 
            011 - Open Circuit
00873 - Bass Speaker Rear Right (R17) 
            011 - Open Circuit 
 
 
Si daca tot am ajuns la inlocuire vreau ceva mai bun , ma poate ajuta cineva cu sfaturi ?>
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa cumperi si inelele adaptoare, pt a putea monta difuzoarele aftermarket

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce parere aveti sa caut ceva ce a fost pe masian sau sa pun ceva enumerat de colegu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde de ceea ce vrei de la sunet. Vrei mai mult decat sunetul de fabrica sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si de suma alocata .......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Buna tuturor! As avea si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva. La ce pini din mufa RCD 300 trebuie cuplate firele pentru difuzoarele de pe spate la passat b6. Va multumesc

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!