Jump to content

VW Polo V Documents


Stormlord
 Share

Postare recomandată

Avand in vedere faptul ca voi deveni in curand posesor de Polo, am incercat sa gasesc cat mai multe informatii despre viitoarea (si muuuult-asteptata) mea masinuta.

Intamplator am descoperit pe internet o colectie interesanta de informatii tehnice despre noul VW Polo A05. Aceasta are un caracter mai putin tehnic si mai mult informational, cartile fiind legate de design, siguranta, teren de rulare, pachete de dotare, etc.

Din cuprinsul ei, amintesc:

VW Polo V Aerodynamic Design

VW Polo V Body & Safety Concept

VW Polo V Body Electronic Control Unit & Infotainment

VW Polo V New Standards in the Compact Class

VW Polo V Package and Ergonomics

VW Polo V Powertrain

VW Polo V The Design of the new Polo

VW Polo V The interior

VW Polo V The Light System

Am considerat ca sunt informatii de interes, asa ca voi posta linkul aici: ATZ Polo Books

Edit: ATZautotechnology

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.The.Design.of.the.New.Polo.Retail.Ebook_PDFWriters.pdf

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.Package.and.Ergonomics.of.the.New.Polo.Retail.Ebook_PDFWriters.pdf

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.Aerodynamic.Design.Retail.Ebook_PDFWriters.pdf

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.The.Light.System.Retail.Ebook_PDFWriters.pdf

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.Body.Electronic.Control.Unit.and.Infotainment.Retail.Ebook_PDFWriters.pdf

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.The.New.Polo.Receives.the.Environmental.Commendation.pdf

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.New.Standards.in.the.Compact.Class.Retail.Ebook_PDFWriters.pdf

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.Powertrain.Retail.Ebook_PDFWriters.pdf

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.The.Interior.Retail.Ebook_PDFWriters.pdf

ATZ.Extra._.The.VW.Polo.V.Body.and.Safety.Concept.Retail.Ebook_PDFWriters.pdf

montaj_carlig_Polo_6R.pdf

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Topicul va ramane inchis pentru a evita incarcarea lui cu posturi inutile.

Cei care au manuale si/sau alte documente referitoare la Polo 6R si vor sa le posteze sunt rugati sa contacteze moderatorul ariei (in speta pe mine). Ulterior vor fi postate aici.

Va multumesc pentru intelegere!

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Polo 6R - self study program (e destul de util doar ca trebuie sa va descurcati cu traducerea din poloneza)

SSP444_VW_Polo_2010.pdf

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Fiindca am primit de ziua mea o carte pe care mi-o doream de cand mi-am cumparat masina, respectiv: "VW Polo 6R: de acum ma ajut singur", care contine totul despre tehnica, servisare si intretinere (are 240 pagini), daca exista colegi care au diverse intrebari sau nelamuriri, ziceti si ma uit. Intrebarile si raspunsurile se pot posta public, insa cartea nu o pot scana pentru a o pune pe net, fiind protejata de drepturi de autor si nu vreau sa am neplaceri.

Deci: cum se schimba filtrul de aer? cum se inlocuiesc tamburii? ce unelte imi trebuie pentru desfacerea panoului usii dreapta spate? etc. toate isi gasesc raspunsul in cartea asta. Contine informatii valabile pentru urmatoarele motorizari:

- benzina: 1.2 44kW, 1.2 51kW, 1.4 63kW, 1.2TSI 77kW, 1.4TSI 132 kW;

- diesel: 1.2 55kW, 1.6 55kW, 1.6 66kW, 1.6 77kW.

PS: as dori sa ii multumesc SI AICI colegului Sookie, care mi-a facut-o cadou.

post-16418-0-58259100-1314646456_thumb.j

Modificat de Vizitator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar...de scanat si trimis pe e-mail, se poate? :biggrin:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca pricepeti germana, se poate, cred. Problematic ar fi cu scanarea, ca n-am scanner decat la birou, si 240 de pagini nu-s chiar usor de scanat ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumim pentru informatie.

Mi-am comandat-o si eu de pe ebay.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

DYI consola/bord Polo 6R.

Un document de la colegul Bwwlan, cu copyright Martin Matysiak :)

dashboard_guide.pdf

Modificat de Aditu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!