Jump to content

Service Iasi - votati


bbogdanmircea
 Share

Votati service-uri din Iasi  

76 voturi

  1. 1. Testat,dar as merge la altul mai bun

    • 1. COSO GARAJ - Miroslava
      19
    • 2. Sandra Trading - Letcani
      13
    • 3. AutoVik - iesirea spre Sculeni
      2
    • 4. Bosch - in spate Billa, Poitiers
      6
    • 5. Moldotrans
      6
    • 6. SERMECOM - Calea Chisinaului
      4
    • 7. SORANA - splai Bahlui langa FOR FUN
      1
    • 8. Auto Center
      13
    • 9.Alt service care nu este mentionat aici
      21
    • 10.GTI SERVICE Pacurari
      1
  2. 2. Recomand, nu l-as schimba cu altul

    • 1. COSO GARAJ - Miroslava
      29
    • 2. Sandra Trading - Letcani
      8
    • 3. AutoVik - iesirea spre Sculeni
      2
    • 4. Bosch - in spate Billa, Poitiers
      4
    • 5. Moldotrans
      4
    • 6. SERMECOM - Calea Chisinaului
      3
    • 7. SORANA - splai Bahlui langa FOR FUN
      0
    • 8. Auto Center
      6
    • 9.Alt service care nu este mentionat aici
      22
    • 10.GTI SERVICE Pacurari
      2
  3. 3. Merge...pentru reparatii minore

    • 1. COSO GARAJ - Miroslava
      14
    • 2. Sandra Trading - Letcani
      7
    • 3. AutoVik - iesirea spre Sculeni
      3
    • 4. Bosch - in spate Billa, Poitiers
      8
    • 5. Moldotrans
      5
    • 6. SERMECOM - Calea Chisinaului
      3
    • 7. SORANA - splai Bahlui langa FOR FUN
      4
    • 8. Auto Center
      15
    • 9.Alt service care nu este mentionat aici
      23
    • 10.GTI SERVICE Pacurari
      0
  4. 4. Nu recomand

    • 1. COSO GARAJ - Miroslava
      8
    • 2. Sandra Trading - Letcani
      16
    • 3. AutoVik - iesirea spre Sculeni
      5
    • 4. Bosch - in spate Billa, Poitiers
      9
    • 5. Moldotrans
      3
    • 6. SERMECOM - Calea Chisinaului
      5
    • 7. SORANA - splai Bahlui langa FOR FUN
      7
    • 8. Auto Center
      2
    • 9.Alt service care nu este mentionat aici
      28
    • 10.GTI SERVICE Pacurari
      2
  5. 5. Nu stiu nimic despre acest service

    • 1. COSO GARAJ - Miroslava
      12
    • 2. Sandra Trading - Letcani
      9
    • 3. AutoVik - iesirea spre Sculeni
      30
    • 4. Bosch - in spate Billa, Poitiers
      12
    • 5. Moldotrans
      12
    • 6. SERMECOM - Calea Chisinaului
      16
    • 7. SORANA - splai Bahlui langa FOR FUN
      24
    • 8. Auto Center
      8
    • 9.Alt service care nu este mentionat aici
      16
    • 10.GTI SERVICE Pacurari
      12


Postare recomandată

@dayana .topicul e adresat celor din iasi.

Cu 800 ron,mergi in curte la lactis,pe langa Fan ,metalurgie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Merci baieti...sa inteleg ca se poate iesi mai ieftin pana la urma si aici in Iasi...o sa-mi aduc aminte de voi cand o fi sa schimb distributia...

Din ce am inteles de la alt prieten un pret foarte bun la tinichigeria se obtine la Remesa undeva in Pacurari...pentru o indreptare de bara si montare faruri manopera a fost doar 150 RON.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Aveti idee unde se pot face niste reglaje la usile din fata pentru a se inchide perfect?

Ma refer la un mecanic priceput nu la unul care sa dea cu ciocanu prin usi balamale sau sa le forteze ca asta pot face si eu.

A avut cineva problema asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vin si eu cu o intrebare.Stiti cumva unde se pot vopsi in Iasi doua bare (fata,spate) mai ieftin si bine?Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bbogdanmircea

Dupa cum spuneam un prieten a fost si a rezolvat o problema de tinichigerie la Remesa undeva in Pacurari foarte ieftin si era foarte multumit.

A platit 150 RON pe o operatiune pentru care la Autohunter i s-a cerut 500 ron.

Anyway dupa ce rezolvi sa postezi aici unde ai facut si cat a costat si cat de multumit ai fost ca sa afle lumea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu daca se mai voteaza sau nu , eu am fost la Granit Restyle Auto (spre Ciurea) si cu NTJ si cu aia mare, tinichigerie, vopsitorie. Eu am facut-o pe CASCO pe a mea iar pe aia mare cu 4mil aripa , indreptat, vopsit. Mult?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

In urma unui accident usor, trebuie sa-mi duc masina la reparat. Asiguratorul mi-a dat o lista cu 4 service-uri, eu urmand sa aleg la care vreau sa ma duc. Asadar, ce sa aleg dintre Delcar, Picasso, Sorana sau Rapid Service? E nevoie de tinichigerie si vopsitorie la aripa si portiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La Picasso mie mi-au gresit nuanta :)) .

La Sorana am vopsit doar o grila si pleaopele. Am fost multumit.

Eu nu inteleg....cum adica sa iti impuna unde sa te duci. Tu te duci unde vrei, nu unde vor ei.

Ti-as recomanda AutoHunter, dar trebuie sa te tii putin de capul lor :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea e ca mi-au zis cu cine lucreaza ei. E primul incident, n-am experienta, si sincer am o frica de lasat masina in service mai ceva ca de 21 decembrie 2012. Mai ales ca toate-mi sunt straine..

Modificat de ikks
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

-recomand la tinichigerie/vopsitorie AUTO CD SERV (peste strada de Antibiotice - cam 800 m)

- ca mecanic este un nene f bun la Auto Center (cel de pe Moara de Foc, langa Lidl ) la elevatorul 5 lucreaza el. zice ca face 2 ambreaje singur intr-o zi , schimba 5 distributii de logan singur intr-o zi sau face 3 distributii de pasat. mie mi-a facut distributia in 2,5 ore la passat 1.9 tdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Caut un service in Iasi, as vrea ceva serios. Alarma actuala "papa" bateria si in fiecare dimineata o ia greu... Este vorba de un Golf 4 1.9 TDI ALH. Doresc sa achizitionez o alarma mai performanta, sa o montez intr-un service "de bun simt" care sa imi verifice si restul de electrica, consum curent in mod standby, etc... Multumesc anticipat si scuze daca mai exista un topic asemanator, dar eu nu am gasit ( si am cautat ceva timp )

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
micuzzu_marius

Salutare, ce parere aveti de Sandra trading reprezentant VW, cum isi fac treaba in ultima vreme, tot aud pareri pro si contra, m ar interesa pt prima revizie la 15k(masina fiind in garantie), cam ce preturi au si daca te lasa sa stai langa masina cand se face revizia. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cu privire la Sandra Trading Iasi azi am trecut si pe la ei cu o reparatie la masina pe rca, m-au intrebat la ce firma e facuta asigurarea, iar cand au, auzit de Uniqa mi-au oferit 2 variante de a lucra cu ei :

1. repară masina si nu iese din service pana ce asigurarile nu le baga banii in cont ( un prieten acum 2 ani a stat o luna jumate cu masina in parcare la ei deoarece asigurarile nu le vira banii).

2. platesc eu si recuperez banii de la asigurari ulterior.

Ca un fapt divers, azi in cautare de un service bun care sa-mi ofere calitate si garantie pe lucrare mai mare de 3 luni, nu am gasit nici unu din cele 7 service-uri si reprezentante vizitate din Iasi.

Voi ce service imi recomandati pentru tinichigerie si vopsitorie.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Auto Mayer, splai bahlui.

Tinichigerie / vopsitorie ca la carte. Mi-a iesit culoarea perfect de 2 ori.

Am mai schimbat la ei amortizor fata, bara stabilizatoare, bucsaraie, sonda lambda, un releu.

Mi-au facut revizia completa (filtre, ulei etc.).

Si-au facut treaba cum trebuie, sunt ok din punctul meu de vedere.

Nu am avut probleme cu ce mi-au pus/schimbat ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am vizitat alte doua service-uri si tot nimic, nimeni nu mai oferta calitate si garantie, vor doar sa ia banii. Greu in Romania, azi eram la un service cam laudat sa zicem si in timp ce vorbeam cu tipul de la receptie, ii suna telefonul si am auzit discutia.

Si anume ca, pe masina tipului de la telefon nu i se schimbase discurile de frana, le avea tot pe alea vechi :lol:. Presupun ca a cerut schimbul discurilor de frana, nu i sa facut, dar a platit. Tipul de la receptie a zis ca verifica imediat si revine cu telefon in 10 min., dar dupa ce a inchis telefonul, eu asteptand pe acolo sa vina o alta persoana cam 30min., am vazut ca nici nu la interesat. E jale cu service-urile astea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu alte detalii.

Azi dupa o vizita la alte 2 service-uri, unu dintre ele ma dezamagit total, iar cel din urma fiind si cel cu numarul 11 ma facut sa accept sa-mi repare masina.

Service-ul care ma dezamagit se numeste REMESA, am ajuns cu masina la ei, vb cu un domn amabil si ii precizez ce ma intereseaza pe mine , calitate si garantie, garantie a zis ca oferta, calitate este cea care se vede. Avand o problema putin mai delicata cheama un coleg sa vada si el masina. Mergem impreuna dupa coleg in service, ne intalnim cu un alt domn cam la 55-60 ani el fiind colegul si ii zice de problema mea, il invita sa se uite la masina. Acesta imi zice sa vin dupa sarbatori cu ea ca se rezolva. Domnul amabil ii precizeaza ca eu doresc ca masina sa-mi fie analizata doarece am mers la mai multe service-uri, atunci domnul invarsta, imi zice sa ma uit in service sa vad ce masini sunt ( erau cam 6 masini pline de praf si o mizerie de nedescris in tot service-ul) si la final in timp ce se intrepta catre masina mea, imi zice ca sa merg la celelalte service-uri daca e asa.

Cand am vazut cum sunt tratat l-am oprit l-am oprit, i-am multumit frumos si am zis ca nu mai am nevoie de serviciile lui si am plecat. A ramas cu gura cascata.

Deci voi trageti concluzia cu privire la acest service, domnul se crede pe timpul comunistilor unde nu aveai cum sa alegi service-urile.

Intr-un final am gasit un service, AUTO CD SERV, inginerul de la receptie a venit cu o solutie la masina mea care mi-a placut ca idee, ofera si garantie prelungita stiind cum lucreaza deci garantia nu o problema pentru ei.

Trebuie sa elergi putin in Romania sa gasesti un service bun. Dupa sarbatori duc masina la ei si dupa reparatie revin cu pareri despre lucrare, service, personal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma mir ca sunteti din Iasi si nu ati auzit de "Japonezul", unul din cei mai meseriasi in ceea ce priveste tinichigeria si vopsitoria, are service-ul pe Poitiers.

Legat de Auto CD Serv, am facut si eu o reparatie la ei fiind oarecum constrans de firma de asigurari, nu am ce sa zic de vopsitorie, e ok pana acum nu a sarit vopseaua, dar omuletii de acolo sunt un pic cam nesimtiti. Spun asta deoarece au refuzat sau ignorat sa-mi efectueze unele reparatii solicitate de mine, cu specificatia ca dupa cum era normal le plateam in plus orice interventie si piesa pusa in plus la masina. Am avut de schimbat amortizoarele-fata, si dupa cum era normal am vrut sa schimb si rulmentii+flansele aferente. S-au fofilat, s-au sucit, m-au dus cu vorba si pana la urma au ramas rulmentii si flansele vechi, plus ca nu mi-au montat protectiile(capacele) piulitelor de la amortizoare cum trebuie la loc, ci parca sunt aruncate din avion. Alta chestie nasoala a fost ca i-am rugat sa dea cu un pic de insonorizant pe partea interioara a aripilor avand in vedere ca tot aveau desfacut tot pe acolo plus de vopsit o aripa. Au dat in scarba doua pufuri de insonorizant la o singura aripa, cea vopsita de ei.

De retinut ca de schimbat 2 amortizoare, bara fata+vopsire, indreptare+vopsire aripa stanga-fata si inlocuire semnalizare stanga-fata a durat 3 saptamani, sa nu mai vorbesc ca nici atunci nu a fost gata, a trebuit sa mai stau vreo 2-3 ore sa-mi monteze proiectoarele de ceata (cate 3 suruburi fiecare, mie imi ia 15 minute).

Trageti voi concluziile.

Era sa uit... am inlocuit freonul+uleiul din AC, inlocuit senzorul de presiune freon G65, toate astea cu 280lei, din care senzorul 130 lei, la BTM grup imediat dupa Delphi in sat Bratuleni.

Modificat de Aurelian 6n2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aurelian poti sa-mi zici mai exact unde vine service-ul pe Poitiers? Asi dori sa merg sa vb. cu el.

Legat de reparatia ta la Auto CD Serv poti sa-mi zici cand ai facut-o, cat timp a trecut de atunci? Ma cam pui pe ganduri cu ce mi-ai scris mai sus despre service-ul CD Serv. :pale:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reparatia am facut-o asta toamna, iar legat de vopsea si tinichigerie nu am obiectii pana acum vad ca a rezistat, nu s-a exfoliat sau crapat vopseaua, doar ca atitudinea personalului lasa mult de dorit. Daca nu poti sta non-stop langa ei ca sa te asiguri ca fac ceea ce le-ai zis tu atunci .....

Iti dau PM cu nr de tel al "japonezului".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand cu caldura user MasinaPoporului, cu service la intrare in Iasi. Ce se intampla acolo, e pasiune.. Mergeti si convinge-ti-va !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca vorbesti pasareasca aici, cum sa stim despre ce service este vorba? Fii si tu mai clar, zi ce si cum se cheama service-ul si ce anume te determina sa spui ca e ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Locatie:

Service-ul se afla exact la indicatorul IESIRE Iasi - INTRARE in Valea Lupului. Dupa indicator la 2 metri este un drum ce urca in sus (pe partea dreapta cum iesi din Iasi). La cca. 100m cum urci drumul pe stanga este service-ul.

2. Denumire:

Denumirea eu nu o stiu, dar pot intreba si revin cu raspunsul. Oricum, majoritatea persoanelor care lucreaza in acel service sunt membri activi vwforum, printre care si Iulian (MasinaPoporului)

3. Ce ma determina sa spun ca e ok? TOTUL. De la pret la modul de lucru. Baietii sunt foarte atenti si lucreaza fin cu toate piesele, nu ca in alte service-uri cum am mai vazut sa tranteasca, sa arunce, sau sa lase (in cazul meu) plastice din interior pe jos. NU! Deci in primul rand, lucreaza excelent intr-o curatenie exemplara. In al doilea rand, orice treaba ai avea, ei reusesc sa-ti lase impresia total adevarata ca se pricep in ceea ce fac, stiu exact pozitionarea tuturor pieselor/senzorilor/etc. Nu merg la ghici sau sa caute "prin dictionare". Stii, cand ii spui omului " se intampla asta" si el iti raspunde "asta trebuie s-o schimbi", o schimbi si iti merge struna, acel om e cam meserias, zic eu. In al 3-lea rand: Eficienta maxima! Mi-au schimbat intreaga coloana in 40minute, asta cu tot cu demontatul/montatul plasticelor aferente si credeti-ma erau ocupati si cu alte masini. In al 4-lea rand: cand ajung acolo, parca ajung acasa. Toti sunt vwforumisti si cat timp se executa lucrarea stam si la o barfa.

100% pe langa acest service sunt si alte bune, dar eu pe asta il recomand, pe asta il stiu cel mai serios dintre toate + ca e o atmosfera aparte. Cine vrea sa incerce, sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

micuzzu_marius

daca este vorba de auto hunter si din cate zici cred ca asa e sunt super exact cum descrii mai sus, mi au reparat ceva la o masina mai veche si au lucrat cu profesionalism intradevar :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Serviceul se numeste GTI Service (al doilea service) si este langa Popas Pacurari. Pe acolo se urca pe o straduta.

AutoHunter e in Valea Lupului, acolo unde este masina mea acum :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!