Jump to content

Schimbare limba pe afisajul computerului masinii


kky
 Share

Postare recomandată

SERVICE JZETS... care nici macar nu stiu de inseamna.

SERVICE ACUM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 260
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    26

  • Al Bundy

    20

  • Ex member

    19

  • BISE

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

trebuie resetat reminder-ul de service (probabil ca la ultimul schimb de ulei mecanicii nu ti l-au resetat).

incearca aici

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

salut unde pot merge si eu sa schimb meniul ca nu prea ma pricep.

VW

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind din Bucuresti ai putea sa mergi la o intalnire saptamanala a vwforum si siguranta cineva cu VagCom de acolo te va ajuta sa schimbi limba. Pt detalii urmareste topicul Intalnire saptamanala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

si cat costa o schimbare de limba? sau e gratis pentru membrii vwforum ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cum negociezi. S-ar putea sa scapi cu un suc sau o bere fara alcool. :soothe[1]:

In principiu e gratis pentru membrii activi ai forumului.

@macbeni Completeaza in profil localitatea de unde esti ca sa stim cine te poate ajuta. Eu in Iasi te ajut pe gratis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa precizez (in caz ca nu se stia deja), ca pentru anumite modele de Audi (de exemplu al meu), atat navigatia (cea mica BNS 4.2 cu afisaj pe displayul BC) cat si la BC se poate schimba limba din germana in engleza direct fara nici un program, interfata etc. Pur si simplu e in meniu. La inceput nu am stiut, la BC mi-am schimbat si eu cu VAG-ul. Dupa schimbare insa, am observat ultima optiune din meniu... "Language"... parca mi-a dat cu tifla :D . La fel pentru navigatie, exista un meniu "Einstellung" in care este un submeniu "Sprache"... figure it out.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

La golf 4 se poate schimba limba de pe BC. Am mai intrebat pe cineva si zicea ca nu. Si daca da este cineva din/langa Cluj??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evident ca se poate schimba cu un VagCom. Procedura e foarte simpla. Trebuie un VagCom.

[select]

[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]

introduceti valoarea numarului canalului ales:

canalul 4 : limba aleasa pentru afisaj cu urmatorile valori

00001 Germana

00002 Engleza

00003 Franceza

00004 Italiana

00005 Spaniola

00006 Portugheza

[Test]

Observati cum se modifica limba afisata pe display.

[save]

Pt un VagCom in Cluj vorbeste cu kisslorand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi istef, o sa iau legatura cu el , poate ma ajuta sa il schimb din germana in engleza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

si eu vreau sa-i multumesc lui cipos tot pt aceeasi problema: meniu intr-o limba :hainoroc: si schimbat in engleza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

A incercat cineva sa rescrie softul din instruments, respectiv constantele string (textele predefinite). Ma gandesc ca eventual limba 01 (germana) sa fie romana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

la asta sunt si eu foarte curios...cum se face??a facut cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut , ma ajuta si pe mine cineva sa trec pe engleza la un passat din 2000 ? ca nu inteleg niminc, este in germana . Plz help me

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Urmareste si tu topic-ul cu intalniri spontane in Buc. si poate se "indura" vreun coleg de tine.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si la mine era in germana si l-am schimbat in engleza la una dintre intalniri.S-au mai bine spus mi l-a schimbat...multumiri lui Baracuda :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
la mine este in meniul direct din computerul de bord fara sa fie nevoie de mers in service sau de pus bag-com

la generatiile mai vechi nu exista BC+ la care sa ai optiuni care sa te duca direct in adaptari....ne bucuram pentru tine...sincer.....

Deci ca sa fie clar..optiunile pe care le au modelele mai noi in BC+ se pot modifica cu testerul in adaptari pe bordnetz si confort la modelele mai vechi....hai sa fiti sanatosi :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

treaba e clara... daca nu ai BC+ poti schimba cu VAG-COM... tocmai am facut asta... si ce frumos ma apeleaza in grai britanic...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare

As dori si eu sa schimb din germana in engleza,momental la facultate in Iasi,am laptop,am luat un soft VAG COM de pe net .

Cum se poate folosi ?

Pot gasi cablu de conectare prin magazine ?

De ce fel de cablu am nevoie ?

Cum se face ?

Sau poate sa ma ajute cineva din iasi cu chestia asta :somnmare: :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se fac intalniri saptamanale la iasi la fac de chimie parca.....vezi pe forum ca sunt la intalniri forumisti si te rezolva baietii.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da...parca i-am mai vazut...hmmm si cand sunt intalnirile astea si cu cine pot sa vorbesc....ca sa nu ma bag in seama ca ultimul taran :D

p.s.:merci de informatie :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum ar fi ok daca puteti sa imi dati si niste explicatii la faza cu cablu de conectare(de unde as putea sa gasesc,cum se conecteaza ,ce trebuie facut) :D merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!