Jump to content

Capac butuc usa sofer


broskana
 Share

Postare recomandată

Salut!

Intr-o dimineata linistita am devenit brusc agitata atunci cand am ajuns la masina: capacul (daca poate fi numit asa) de la butucul de chei disparuse, vazand-se clar ca s-a incercat o spargere.

Din pacate, am masurat si nu se potriveste un altul de la golf/passat, iar unul nou costa destul de mult. Nici cheia nu o mai pot folosi pt a deschide usa...

Imi puteti recomanda/propune o varianta mai accesibila, va rog?

Am atasat o imagine ca sa fie mai clar (stiu ca eu am fost neclara :P )

mersi fain :))

post-14614-1271075541_thumb.jpg

Modificat de broskana
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din proprie experienta, piesele mai mici gen capace etc se gasesc numai "pe original". Asta inseamna ca cel mai bun pret il vei obtine la Porsche. Poti totusi sa intrebi si pe forum, la sectiunea anunturi online/piese de schimb, dar suna sau treci si pe la Porsche, multi vanzatori se aprovizioneaza cu piesele de origine de la PoRo.

Ciudat ca au incercat sa sparga pe la butuc, de obicei nu se complica si sparg direct geamul. Nu lasa nimic de valoare la vedere, mai ales suport telefon/GPS/detector.

Modificat de JAMS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok! mersi fain pentru sfat! :)

a fost ciudat cu disparitia acestui capac...din pacate am parcat masina cred ca in locul unui om cu 'bune' intentii si iata cu ce m-am ales... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

salut,

am citit postul tau, si fratele meu a patit aceeasi chestie acum cateva zile.

din fericire cine a umblat a atins din greseala masina de langa si a sunat alarma si a iesit un vecin... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

O solutie la aceasta problema (!!! daca ai baterie buna, un "mecanism" de incarcare in caz de descarcare a bateriei masinii si esti sigur ca alarma, pt cine are, sau/si computerul de confort nu sunt expuse la riscuri care sa duca la functionarea defectuoasa), pt cei care au inchidere centralizata cu telecomanda sau alarma, ar fi: punerea de butuci "falsi" care, cel putin pt new beetle (spre surprinderea mea) sunt destui de grosi si cred ca destul de greu de taiat, gaurit, etc.

Iar cea mai sigura metoda e casco + supraveghere video unde iti lasi masina (dar scumpe al naibii).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!