Jump to content

Titan Fuchs


Tom
 Share

Postare recomandată

  • 2 months later...

Folosesc si eu fuchs titan pro c3 5w30 cu norma 507 , sunt la a doua revizie cu el si sunt foarte multumit. O sa merg in continuare tot cu acest ulei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

 Fuchs Titan Gt1 pro c3 xtl 5w30 folosesc si eu. E ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am citit despre acest ulei si nu stiu de ce se feresc sa scrie ca este full sintetic? Este nu??

Un articol din 2017 spune ca VW ar folosi Fuchs la prima umplere..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
constantinpaul

Am luat zilele astea Fuchs TITAN GT1 5W-40 (cu tehnologia XTL) si am constatat cu surprindere ca nu mai are aprobarea VW 502 00 pe sticla. Are doar VW 505 00/505 01. Stie cineva care este cauza pentru care nu mai are aceasta aprobare, si daca dauneaza motoarelor pe benzina ce necesita VW 502 00?

Modificat de constantinpaul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

constantinpaul

Intre timp am contactat direct firma Fuchs din Germania si am primit raspuns de la un manager de vanzari export:

 

"Cu ceva timp in urma, produsul a avut aprobarea 502 00. In acest moment, nu mai exista asa-numita VW "Tripleclaim" 502 00/505 00/505 01. De aceea produsul nu mai este aprobat pentru 502 00.

 

505 00 nu este compatibil inapoi cu 502 00. Optional se poate folosi 504 00 in loc de 502 00.

 

Bazat pe experienta noastra, putem trage concluzia ca produsul se poate folosi fara probleme in vehiculul Dvs (Golf 1.6 16V motor AZD). Va rugam insa sa intelegeti ca nu va putem oferi vreo garantie in acest sens."

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!