Jump to content

Noul Audi RS5


robi_zet
 Share

Postare recomandată

Cateva poze au scapat pe internet cu noul audi RS5!

Arata foarte bine :P

post-42557-1266740306_thumb.jpg

post-42557-1266740315_thumb.jpg

post-42557-1266740327_thumb.jpg

post-42557-1266740332_thumb.jpg

post-42557-1266740365_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

super va fi , am auzit ca va fi acelasi 4.2fsi de pe rs4 dar peste 420 cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

450 de cai din cate stiu eu. Nu inteleg de ce nu are si modul sport la cutia de viteze

post-42557-1266741501_thumb.jpg

post-42557-1266741520_thumb.jpg

post-42557-1266741537_thumb.jpg

post-42557-1266741554_thumb.jpg

post-42557-1266741565_thumb.jpg

Modificat de robi_zet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu inteleg de ce nu are si modul sport la cutia de viteze

Pentru ca are Audi Drive Select (uita-te la butoanele deasupra climatizarii) si alegi de-acolo Auto/Comfort/Dynamic/Individual cu reglare separate pt taria amortizoarelor, raspunsul la acceleratie si viteza cu care schimba cutia treptele.

Modificat de Z
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata intr-un mare fel dar, (pt ca trebuie sa existe si un "dar" ;) ) si pretul va fi pe masura... Cred ca va incepe undeva de la 60-65 mii euro... Deci nu va fi o masina chiar pentru noi toti dar vom putea visa linistiti la ea :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca va fi V8, 4.2 FSI, va avea 450 HP si 430 NM si o cutie S-tronic cu 7 trepte. Tipul 0-100 km/h este de 4,6 s.

Va avea frane de 365mm pe fata sau, optional discuri ceramice de 380mm. Este anuntat si un nou diferential central "crown-gear differential" care va fi compact si usor.

Dupa cum era de asteptat, pretul de baza este de 78000 euro.

Arata superb, si mie imi place mult aspectul dar ma asteptam sa puna un motor turbo. Este o bijuterie de masina dar un S5 cu 3.0T modificat cred ca va fi tot pe acolo la performante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

momentan nu se poate comanda S5 Coupe cu 3.0 T :salut:

cred ca este o chestie de marketing ... ca sa se vanda cateva rs5 pentru inceput :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se pare cam putin schimbata la motor , este ca al meu(rs4) numai evacuare si altele schimbate , cred ca il va bate pe m3 si c63 amg, ca rs4 nu a putut , dar cam greu il va bate pe cadillac cts-v de 565cp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa fie o diferenta destul de mare intre rs5 si rs4 b7 ... avand in vedere ca sunt mai multe chestii imbunatatite, nu numai puterea motorului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

mi se pare cam putin schimbata la motor , este ca al meu(rs4) numai evacuare si altele schimbate , cred ca il va bate pe m3 si c63 amg, ca rs4 nu a putut , dar cam greu il va bate pe cadillac cts-v de 565cp

Are 2 admisii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cadillac cts-v oricum nu este un competitor pentru rs5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sincer, chiar daca nu este competitor direct CTS-V-ul cu RS5, degeaba o sa fie cu 0.6373 mai rapid de la 0-100 si degeaba genereaza cu 0.8372 mai mult G lateral in curbe daca dupa ce te urci in RS5 te urci in Cadillac si iti dai seama ca dai banii pe...plastic :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

mda..pacat ca nu are si sport la cutie...oare de ce?

Modificat de Audistul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru ca sport se seteaza din drive select cu ajutorul functiei dynamic sau individual care regleza si directia, suspensia si diferentialul pe sport ... (cand selectezi unul dintre moduri, cutia trece pe sport)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru ca nu citesti ce s-a mai scris inainte de a pune intrebari existentiale :)

Nu inteleg de ce nu are si modul sport la cutia de viteze

Pentru ca are Audi Drive Select (uita-te la butoanele deasupra climatizarii) si alegi de-acolo Auto/Comfort/Dynamic/Individual cu reglare separate pt taria amortizoarelor, raspunsul la acceleratie si viteza cu care schimba cutia treptele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!