Jump to content

plafon


boond
 Share

Postare recomandată

Tragi in spate de buton si va culisa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    9

  • v@sy

    7

  • florin_gti

    7

  • dodo87

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

corect, am rezolvat-o dupa cateva ore de chinuiala si lustruit mecanisme si cam tot ce era pe acolo.. merge brici acum. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

stimati impatimiti ai golfului, va prezint noul meu plafon :D 

post-132110-0-45751900-1409834978_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am folosit o imitatie de piele, pvc! Am investit 44 de lei pe material, 18 lei pe un litru de prenadez si o jumatate de zi de munca. Plafonul l-am lasat 48 de ore la uscat, dupa care l-am montat si se prezinta super bine. Stima !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut, pentru lipirea plafonului la loc am gasit destule idei doar ca vreau sa trag un fir de la lampa plafon undeva mai in spate, pasageri spate ca sa fiu asa mai direct. ce ziceti se poate?


si unde ash putea sa gasesc in Constanta material pentru plafon, daca stie careva...?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

depinde pentru ce tip de plafoniera optezi, trebuie sa te orientezi si asupra modului de prindere , daca ai desfacut plafonul ai observat ca spuma aceea presata este foarte fragila daca o tai sa incastrzi plafonira automat o sa-ti trebuiasca si o bordura metalica in genul celei de pe fata !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut. Din cauza caldurii din vara asta mi s-a dezlipit panza de pe plafon si nu stiu ce solutii sa incerc pt repararea ei. Daca ma poate ajuta careva cu niste sfaturi as aprecia foarte mult. Ce adeziv sa folosesc si ce material pt panza, s-au pot s-o refolosesc tot pe asta originala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Materialul nu mai poate fi refolosit pentru ca buretele de sub panza se faramiteaza . Se da jos de pe masina , se curata cu o perie mai tare buretele ramas ,adeziv poti folosi spray Bison sau 3M 90 , material cauti pe google in Otopeni sau poate gasesti ceva mai aproape . Dai cu spray ,lasi putin si apoi presezi materialul cu o rola de burete pentru vopsit din mijlocul plafonului catre margini . Materialul de plafon permite intinderea perfecta . Dupa 24 de ore poti taia toate gaurile dar trebuie sa lasi 3-5 mm mai mult material .

Succes !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult de sfaturi, spray ala de la bison e rezistent? Sa nu ma trezesc dupa o luna ca imi cade in cap

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa folosesti functia Search si sa cauti inainte de a deschide un topic nou.!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salutare

Rog pe cineva care poate sa imi dea o idee,sau are vreo cunostinta , de unde as putea achizitiona un capitonaj plafon golf 3 (trapa electrica). Am cautat tot OLX-ul,dar nu am gasit ceva "fara burta" .

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!