Jump to content

Ce parere aveti despre 1.6 TDI CR 105 CP pe Superb 2?


Marian
 Share

Postare recomandată

Vrei sa spui ca deprecierea e mai mare la 1.6? Adica diferenta de 500 EUR devine 1-2000 in timp... E foarte posibil sa fie asa dar depinde si de legislatia pietii unde se vinde masina.

 

In general un model de masina echipat necorespunzator ptr scopul ptr care a fost creat, se depreciaza mai mult.

Aici ma refer atat la sub cat si la supramotorizare (Ex V6 3.6 FSI pe Superb e mai ciudat si mai rar decat un V6 pe A6, si prin urmare se va deprecia mai repede) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nsm

    11

  • FABIAn RuSu

    11

  • crystyann

    10

  • Gorillaz_Doktor

    10

Diferenta in catalogul de pret intre Superb 1.6 5 tr si 2.0 140 6 trepte manuale este de 561 EUR.

 

 

 

Cred ca asta e diferenta in Romania. In Germania, unde intentioneaza sa o cumpere si sa o foloseasca bbogdanmircea, diferenta intre 1.6 si 2.0 140 e de 1800 de euro pentru masina noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

Diferenta in catalogul de pret intre Superb 1.6 5 tr si 2.0 140 6 trepte manuale este de 561 EUR.

 

 

 

Cred ca asta e diferenta in Romania. In Germania, unde intentioneaza sa o cumpere si sa o foloseasca bbogdanmircea, diferenta intre 1.6 si 2.0 140 e de 1800 de euro pentru masina noua.

 

1800 e diferenta la cumparare?

in alta ordine de idei, cat sunt taxele/an  la cele 2 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferenta e mica daca ai bani de o Superb noua, eu vreau sa iau SH totusi.

Sa speram ca la momentul ala o sa mai scada preturile si cu 13000 poti sa iei una de 170 CP...:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 

 

Diferenta in catalogul de pret intre Superb 1.6 5 tr si 2.0 140 6 trepte manuale este de 561 EUR.

 

 

 

Cred ca asta e diferenta in Romania. In Germania, unde intentioneaza sa o cumpere si sa o foloseasca bbogdanmircea, diferenta intre 1.6 si 2.0 140 e de 1800 de euro pentru masina noua.

 

1800 e diferenta la cumparare?

in alta ordine de idei, cat sunt taxele/an  la cele 2 ?

 

 

Da, pretul de catalog.

 

Conform astora, pentru 1.6 ai 196 de euro, 2.0-140 - 238 si 2.0-170 - 276. Parfum cu taxele in germania :) de-o fi asa.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum sa nu fie diferenta si la asigurare, care nu e chiar ieftina, habar n-am daca se ia in calcul si puterea motorului dar probabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!